Takımı bilerek mi düşürüyorsunuz?

Bursa.com Spor Müdürü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Bursaspor Başkanı Ali Ay çalışma hayatında kendini ispatlamış başarılı bir iş adamı.

Yani akıllı biri olduğu ortada.

İş hayatında doğruları yanlışlarından çok daha fazla ki bu noktaya gelebilmiş.

Ancak Bursaspor’da  tam tersi hemen hemen bütün yaptıkları yanlış.

Burada bir anormallik var.

“Her başarılı iş adamı başarılı bir spor yöneticisi olacak” diye bir kaide yok; ancak üç yılda her alanda hata yapmak da eşyanın tabiatına aykırı.

Başkanın yönetim dışından akıl hocaları olduğunu biliyoruz.

Üç senedir inatla onları dinlemeye devam etti.

Yani zeki biri birkaç denemeden sonra “Bunlar bana yanlış yaptırıyor, uzak durayım” derdi, demedi.

Neden demedi?

Bir insanın bu kadar hatayı inatla yapması için ya sağlıklı akıl yapısına sahip olmayan biri olması lazım ya da bu hataları kasıtlı yapıyor olması lazım.

Yaşanan süreci ve gelinen noktayı izah edecek başka bir açıklama bence yok.

Ben bu şıklardan ilkini eliyorum.

Yani bence Ali Ay’ın akıl sağlığı yerinde.

Artık diğer şıkkı konuşmak lazım…

Bursaspor bilerek mi düşürülmek isteniyor?

İsteyen “komplo teorisi “desin isteyen, üzüntüden benim sağlıklı düşünemediğimi iddia etsin bilemiyorum.

Bu soruyu soruyorum.

Acaba Bursaspor’u ele geçirmek isten birileri başından beri Ali Ay’ı kullanarak bir plan mı işletiyordu?

Takım düşeceği sinyallerini ayan beyan verirken devre arasını transfer yapmadan geçirmek de bu ihtimali yabana atılamaz hale getiriyor.

Yönetimden ayrılan ve halen yönetimde olan bazı yöneticilerin “Ali Başkan bizi dinliyor; tamam diyor, ertesi gün geldiğinde ise o konularda bambaşka kararlarla karşımıza çıkıyor” demeleri de böyle bir durumu işaret ediyor.

Görülüyor ki birileri O’na sürekli yanlış kararlar aldırdı.

Kulübü kendisine anormal seviyede borçlandırması da bu tarz bir planın gereği olabilir.

Bu kadar büyük bir ekonominin döndüğü futbol piyasasında Bursaspor gibi bir kulüp, o birilerinin iştahını mı kabarttı acaba?

Acaba bizler farklı noktalara yoğunlaşırken, asıl büyük resmi göremedik mi?

Hani “kafamda deli sorular” derler ya işte öyle bir noktadayım.

Bu sorularıma cevap bulmaya çalışacağım.

İlk olarak Başkan Ay‘a da soruyorum tabi ki.

Eğer kendisi bu şüphemi veya teorimi inkar ederse  geriye benim kabul etmediğim diğer vahim seçenek kalıyor.

Acaba hangisi ?

59 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yaw nerde iş hayatında kendini ispatlamış, yok başarılıymış cart curt? Bugüne kadar en az 10 kere batmış, 11 kere çıkmış, iflaslar etmiş, tekrar Gülcemal Tekstil’in katkılarıyla, cemaatlerin desteğiyle falan ayağa kaldırılmış bir adam. Yola çıktıklarıyla değil, yolda bulduklarıyla yoluna devam eden fırıldağın teki. 3 senede 13 tane hocanın başını yedi. Hepsi başarısızdı. Bi tek Ali Ay başarılıydı. O en büyük Bursasporluydu. Sonunda muradına erdi. Parayla oylarnı satınaldığı 1060 kişiyle birlikte kına yaksınlar.

  118
  3
  1. @Sefer yorumuna yanıt olarak

   Yani zeki biri birkaç denemeden sonra “Bunlar bana yanlış yaptırıyor, uzak durayım” derdi, demedi.

   Neden demedi?

   neden demedi hepimiz biliyoruz çunku bu adam bursasporlu falan değil gösterın ulan evvelkı zamandan staddan bı fotografını bı demeç vermısmı bulun bunları gosterın ıpını koparan fabrıkası bataga giren bursasporuma başkan oluyor….ne amaçla baskan oldu neden hala bırakmıyo neyın ne oldugunu herkes bılıyo hep soyledım ben suan baskan olsam su pozısyonda olsam beceremıyor olsam takım daha da fazla zarar gormesın dıye cekerım elımı ayagımı bunlar bursasporlu falan değil allah kahretsınkı degıller bu adamda gs lı degılse bende bısey bılmıyorum 2 senedır burdakı macları resmen sattı gs ye resmen bıde 2 gs macındada trubunlerı dolu ıstıyom ayakları yaptı yok le guenın cocukları gelıyomus onlara gostercekmısız yok bu sene kumede kalma maçı yalan dan bıde 2 maç sonunda cıkıp hakemlere saydırdı eyyy bursa ıyı hatırla bunu

  2. @Sefer yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor bir yabancıya satılacak. Başka kurtuluş çaresi kalmadı. Milli ve yerli iddiası olan ligin tek takımı bitirildi. Katar, Çin, ABD’li yatırımcılar fırsat kolluyor..

  3. @Sefer yorumuna yanıt olarak

   bence Bursaspor bilerek düşürülmek isteniyor.
   bunu bilerek yapanlar olduğu gibi, buna bilmeden alet olanlar var.
   takım dokuz yıldan beri taraftarı ve medyası tarafından sürekli itilip, kakılıp, aşağılanıyor.
   camia olarak, ”futbolun teknik taktikten daha çok bir moral motivasyon, sabır, sevgi oyunu olduğunu öğrenmeden ayağa kalkamayacağımızın bilinmesi şart!”

  4. @Sefer yorumuna yanıt olarak

   Haftaya Bursaspor düsecek bu adamlar elini kolunu sallayarak gidecek. Maalesef Bursaspor sahipsiz. Taraftarın durumu içler acısı Tek başıma tribün yaptım dün . Diğerleri çekirdek cıtladı

   25
   1
 2. Son 1 yıldır aynı fikirdeyim. Bu bir proje. Yoksa bu kadar aptallığa taraftar susmazdı. Taraftarı da para ile aldılar. Kesinlikle bir proje. Aksini iddia eden s. gitsin!

  78
  1
  1. @Shin young rok yorumuna yanıt olarak

   Amigolara dükkan açtılar para akittilaryl yeme içme yeri yaptılar cebinde 10lira olmayanları mal sahibi yaptılar.kesinlikle düşürülmek projedir.bursaspor düşerken senelerdir.playofda elenen basketbol takımı binin düşerken çıkması dahi proje.tribun satmış daha ne! 40yildir maça giderim hayatımda ilk defa amigonun açık bir şekilde biletsizler buradan maça girsin diye haykirisini duydum.hayirdir nasıl olacak bu!.ama ticaret den anlamayanlar erken dibi görecek ben sonra gorecem onları.satilmis tribün satılmış yönetim.

   47
   1
 3. arkadaşlar,
  maratonda maç izlerim üstelik İstanbul’ dan gelip izlerim ama dedim ki kardeşimle ramazan ayında rahat maç izleyelim.
  ne zaman maratona girsem ali ayın çorbacıları gariban adamları dövdüler…
  fakat başka rezillikten bahsedeceğim.
  velhasıl VİP tribününe girdik ben bu 3 büyütmelerin Vİplerinde çok maç izledim sıralı rahat koltujklar arkasında cafesi olan tabak gibi maç izlenen 4/4 lük tuvaletler falan.
  bizimkinde 2 tuvalet ışığı yok baraka gibi su satılan yer kapalı belki ramazan diye düşündüm.
  bu başkanın Vallahi de Billahi de 3 senedir bana bir tane doğru işinden bahsedin her şeyini para için satan Çorbacılardan özür dileyeceğim.

  45
  1
 4. Kardeşim tek yaptığı hata futbolcuların maaşlarını zamanında vermemesi, cimri olması.
  Bana kalırsa bunlar bilinçli yapılmıştır, hadi ilk sene acemilik diyelim.
  Kardeşim bu üçünü sene , hersene sanki kopyası , artık gelen futbolcularda yemiyor”palavra ları..

  38
  6
 5. Bu açıdan hiç bakmamıştım Tarık kardeşim gerçekten mantıklı geldi. Peki bu işi yapanlar kimler olabilir ?

  30
  1
 6. Ali başkanım bu yolda asla yalnız yürümeyeceksin! Allah’ı inkâr edenler bu kulübü ele geçirmesin diye gece gündüz çalıştın hakkını asla ödeyemeyiz, cebinden çıkarttın tak diye parayı milyon euroları verdin elhamdülillah abdestinde , namazında birisin senin iyi niyetinden elhamdülillah zerre şüphemiz yoktur. Bizim sana olan inancımız tamdır. Ben inanıyorum ki bu kulüp küllerinden doğacaktır. Rabbim seni başımızdan eksik etmesin diğerleri olsaydı çoktan bavulunu alıp çekip gitmişti ama senin bu dik duruşun kararlılığın seneye bizi tekrar süper lige çıkartacaktır sen iç ve dış mihrakların bursamız üzerine kurduüu oyunları bilirsin inşallah daima yanında olacak bu şanlı taraftar! Ali Ay sahipsiz değildir. Alnı secdeye giden sayın başkanı asla yalnızlığa, umutsuzluğa terk etmeyeceğiz nasıl düştüysek öyle çıkacağız gün birlik olma günüdür.

  3
  132
  1. @Şerif yorumuna yanıt olarak

   Cebinden koyduğu paraları kazanan bir takım kursaydı harcamasına gerek kalmayacaktı, takım kendi kendini döndürecekti, ama bunu anlayacak mantık zihniyet görüş maalesef koltukta oturanda ve sizin gibi düşünenlerde yok. Bir insanın iyi yada kötü olması, iyi işler çıkartıp çıkartmadığı sadece alnının secdeye değmesiyle bağlantılı değildir. Bu açıklamanız ötekileştirmekten öteye geçmez. Allah kul hakkı ile gelmeyin der, diğer günahlarımızın affı mümkündür inancımız doğrultusunda baktığımızda. Ali Ay bu şehrin ahını almış, ağlatmış bir şehri küme düşürmek üzere olan bir insandır. Objektif olun, ibadeti siyaseti futbola sokmayın. İslam alemi sizin gibi düşünen zihniyetler ile çok muharebe kaybetmiştir. Gerçek iman her konuda çalışkan olmakla paraleldir. Doğru işler yapar çok çalışır sonra da tevekkül edersiniz. Sizin gibi emeksiz beklenti içine girmek körlükten başka bir şey değildir. Allah sizleri ve sizin gibi düşünen insanları islah etsin

  2. @Şerif yorumuna yanıt olarak

   Bende beş vakit namaz kılıyorum elhamdülillah ama bu ne seni ne de bi başkasını ilgilendirmez! Aptal aptal konuşarak canımızı sıkma!

  3. @Şerif yorumuna yanıt olarak

   Öyle bir devre girdik ki insanlar dinimizin üzerinden hırsızlık yapar oldu. Birde muhalefet olan insanları ne şekilde suçluyorlar. Sana kelime bulamıyorum tek kelime hakkımızı helal Etmiyoruz bu dünyada çekmezseniz hepiniz cehennemde kavrulun. Hain!!!

   29
  4. @Şerif yorumuna yanıt olarak

   İşte güzel ülkemin özeti.. Ülke olarak başımıza ne geldiyse bu zihniyet yüzünden geldi arkadaşlar.. Bu arkadaşta 3 gün sonra kandırıldım derse şaşırmayın. Arkadaşlar her sakallıya dede dersek böyle oluruz işte… Dinini dilinde yaşayandan korkucaksın.. Bilime ilme yönelin dininizi kalbinizde yaşayın dilinizde değil. Dilinde yaşayanların kalplerinin ne kadar kirli olduğunu görüyoruz!!!

   30
   2
  5. @Şerif yorumuna yanıt olarak

   Sen gerizekalimsn futbolla namazin dinimizin ne ilgisi var bu işler namazla duayla yürümüyor futbol bilgisiyle akılla mantıkla zekilikle yuruyor oda beyinsiz ali de yok oyuzden burayı pek kirletme yoksa dava acicam bu sozler için sonucda dinimzi kullaniyorsun buna müsade etmicem din tüccarları edepsizler

   32
  6. @Şerif yorumuna yanıt olarak

   ulan bu ülke ne çektiyse abdestinde namazında dediğiniz insanlardan çekti,toplum olarak kim bizi ne kadar düzüyorsa.ne kadar kandırıyorsa biz onu seviyor,oy veriyor ,destekliyoruz. aziz nesin usta yı haklı çıkartmak için elinizden geleni yapıyorsunuz,neymiş bursaspora milyonlar vermiş .vermiş te ne olmuşverdiği parayı arsalardan fazlasıyla çıkardı .kardeşim muhtemelen ali ayın parasıyla geçiniyosun.tamam sen çorbanı kap ama bursasporu kullanma.eğer haklı olsaydın yorumuna sadece kendin değil .diğer insanlarda artı verirdi

   36
   3
   1. @tahsin yorumuna yanıt olarak

    Tarihten habersiz ateist ruhlu tahsin… Bu ülke insanı İslama olan inancını dün de kaybetmedi bu günde kaybetmeye niyeti yok. İmparatorluk kurarken de, dünyaya medeniyeti öğretirken de biz inançlı idik.
    Abuk sabuk konuşma!
    Bir kişinin yorumuna bakıp ta islama saldırma hakkını nereden alıyorsun?
    Ali Ay inançlı biri olabilir…
    Cebinden para yardımı yapmış da olabilir,
    Bu yaptıkları birilerini mest etmiş, hakkında methiyeler de dizdirebilir…
    Bu kişi bir provakötör de olabilir…

    Sonuçta ALİ AY BU HEZİMETİN İLK SORUMLUSUDUR. BUNUN BAŞKA BİR İZAHI YOKTUR!

    Tüm ihtimalleri dikkate alman gerek. Hiç bir yorum sana İslama saldırma hakkı vermez. Edebini muhafaza et!

    8
    18
    1. @Bursa Aşığı yorumuna yanıt olarak

     Olayi baska yerlere cekip tribune oynama ben onlari yazarken ve halada orucluyum.sen kimseye ateist diyemezsin din senin tekelinde degil.bu ulkede fetoyede dini butun insan deniliyordu sonuc ortada. Her namazinda gosterilen kisinin dindar olmadigin yazmak istedim ben lutfen beyninle yorumla yaxilanlari.

     1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

      Açık ve net olacaksın o zaman. Abdestinde namazında diye örnek verebileceğim binlerce değerli insan var. Bunlar için de “bu ülke ne çektiyse abdestinde namazında dediklrinden çekti” diyebilir misin? Neyse yanlış anladı isem yorumum için özür dilerim. Yorumlarda daha dikkatli ifadeler kullanırsak sevinirim.

  7. @Şerif yorumuna yanıt olarak

   Sırf alnı secdeye gidiyo diye destekliyorsan cami imamını başkan yapalım onuda desteklersin sen. Mesele namaz kılmak veya kılmamak değil mesele kulübün iyi yönetilip iyi yönetilmemesi bunu hala idrak edemediysen Allah akıl fikir versin sana daha da bişey demiyorum.

   36
  1. @Yarrock yorumuna yanıt olarak

   Kardeşlerim Allah ile aramızdaki sorunu çözdük tevbe ettim büyütmeye gerek yok Bursa hepimizin, bütün şehrimizin takımıdır. Yorumu yazarken biraz canım sıkkındı neyse Allah ile aramızdaki sorunu çözdük bu duruma gelmemizin başlıca sorumlusu Ali Ay’dır. İyi günler

 7. Selam olsun Ali Ay ve ekibine
  Selam olsun 1060 kişiye
  Selam olsun para uğruna takım küme düşerken gıkını bile çıkarmayan çorbacılara
  Selam olsun Belediyeci amigo bozuntularına…
  Bırakın artık şu kulübün yakasını pis keneler!
  Takımı bu hale sokanlara:
  Bu mübarek ayda bizi üzdünüz, Allah sizi kahretsin..

 8. Sonuna kadar katılıyorum..Bence de bilinmeyen bir güçler tarafından Bursaspor göz göre göre küme düşürüldü..

 9. yahu be adam 3 aydır genel kurul dedin birtürlü tarih vermedin amacın ne illa biri çıksın hayattan hiçbir eklentisi olmayan Bursaspor sevdalısı çıksın senin hayatınlamı oynasın neye güveniyorsun kime güveniyorsun bu kadar artık gerçekten işin bokunu çıkardın eşeğin şeyine suyu kaçırdın bazı şeyler için çok geç olacak alidede sana göre sıkıntı olmayabilir ama sıkıntı yoksa bize göre sıkıntı var demektir…

 10. Kulüp akp desteğiyle düşecek ve katarlılara satılacak heö devlet kazanacak hemde küçükşehir belediyesi borcundan kurtulacak senaryo tamda budur tarık abim

 11. Bursaspor amlemide silinerek yapılacak kulüp ismi sadece şu olacağını tahmin ediyorum.
  Bursa buyuksehir belediye spor
  Hayırlı olsun.

 12. Bursa asigi simdiki yorumumu orucumu actiktan sonra yspiyorum yani ateist falan degilim.ben o kelimeyi yani dini gerekli gereksiz her ise karistiranlar icin soyledim dinin bu kisiler yuzunde zarar gordugunu belitmek icin yazdim .sadece aciklsmsk istedim

 13. Satın alınmış tirübün gurublarının olduğu bir ortamda bu günler daha iyi günlerimiz bakın diğer kulüplerin liderlerine bide bizimkilere koca ikinci yarı Ali beyi istifaya bile çağıramıyorlar istifaya davet edenlerin üstüne köpeklerini salıyorlar sonra Bursa sporluyuz yok ya

 14. Şerif kardeşim çok doğru tespitler. Gerçekten bu bir BEKA meselesi. Ancak bu DİK duruş Mübarek Başkanımız için bu yaştan sonar biraz zor, dışarıdan uygun takviyeler alması gerekli kanaatimce.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu