Takımda temizlik zamanı!

Badu, Agu, Sow kiralık, Grozav’ın opsiyon hakkı sezon sonuna kadar, Ricardo Faty, Cristobal Jorquera ve kaptan Batalla’nın da sözleşmesi sona eriyor.

Joshua John’un 1 yıl daha mukavelesi  var ama onunla da yollar bir şekilde ayrılacaktır. Aynı şeyi Sercan Yıldırım için de söyleyebiliriz.

Taraftarın sevgilisi ve geldiği günden bu yana Bursaspor’a büyük katkı koyan, taraflı tarafsız Türk futbol kamuoyunun taktir ettiği  Batalla kararını henüz resmi olarak açıklamadı. Ama son 2 sezonda yaşananlardan sonra onun da iştahı kalmadı. Tabi ki takımda kalması en büyük dileğimiz ama büyük bir ihtimalle yeşil beyazlı formaya veda edecektir. İnşallah yanılırım.

Kadronun üçte biri, belki daha fazlası ile yollar ayrılacak. Bu, mayıs ayında göreve seçilecek başkan ve yönetim için bir bakıma iyi bir şans. Yeni heyecan, yeni oyuncular, taze kan…

Yalnız oyuncu olarak değil, yönetici olarak, profesyoneller, altyapı, Yeşil Bursa, sizin anlayacağınız kulübün her biriminin taze kana ve silkelenmeye ihtiyacı var. Eski yapılanlarla yeni bir şey beklemek zaten başlı başına bir hata. Bu hatadan her nedense bir türlü kurtulamıyor bu kulüp. Tüm birimler için istenecek ve bakılacak tek şey var o da verimlilik... Çok basit bir soru; kulüp için verimli mi değil mi? Mevcut donelere göre bu sorunun cevabını verir, ona göre de adımlar atarsınız…

Bursaspor için kritik tarih mayıs…Kongrede nasıl bir yarış olur? Kaç aday çıkar? İpi kim göğüsler? Onu o gün geldiğinde hep birlikte göreceğiz. Başkan Ali Ay’ın, Orhan Güney’e Sivas maçında yaşananlarla ilgili “daha da hırslanıyorum” açıklaması, Ay’ın da yarışta olacağının önemli bir işareti bence. Resmi olarak adaylığını açıklayan Ahmet Bozdemir’de çalışmalarını sürdürüyor. Başka aday çıkar mı? Çıkabilir de çıkmayabilir de. Borç bu kadar fazla olmasa yine 5-6 adaylı kongre görebilirdik. Ama parasal şartlar gereği birçok isim uzaktan izlemeyi tercih ediyor. Sonuçta kulübün geliri gideri az çok ortada.

Delegeler de; kongre günü geldiğinde başkan adayları ve yönetimi için Bursaspor’a ne verebilirler? Vaatleri tutarlı mı? Kısa, orta ve uzun vadede planları ne? Parasal kaynağı nasıl sağlayacaklar? Sorularını sorup cevabını vererek Bursaspor’un geleceğine oy verecekler.

Valla şunu da söylemekte yarar var. Bence kurtuluş şirketleşmede.  Çok seslilik her zaman iyidir ama ahenk varsa iyidir. O ahenk yoksa ortaya yalnızca kuru gürültü ve kargaşa çıkıyor. Camianın bu alternatifi artık ciddi ciddi düşünmesinin zamanı geliyor. Taşıma suyla değirmen bir yere kadar döner…

Sözün özü; taraftarlar artık yeni bir şeyler duymak, görmek istiyor. Kümede kalmak için değil, Avrupaya gitmek için çabalayan bir takım istiyor. Ama bahar temizliği için de öncelik, takımın ligde kalması. Ben yazarken utanıyorum ama acı gerçekte maalesef bu.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   SERDAR KURTULUŞ , FATY , MERTER , GROZAV , JHON , SERCAN , KUBİLAY ,SİNAN….KİRALIK GİDEN SANE , JOVİC BUNLARA TEKMEYİ BASACAKSIN…..bunların yerinede sözleşmesi bitecek olan demba ba , yasin öztekin , sakıb aytaç , deniz kadah , strahil popov , emre güral bunlardan en az 3 tanesini getirsek bizim için güzel günler olur

   7
   14
  2. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Güldürdün bizi Olay Medya. “Ali Ay’ın, Orhan Güney’e Sivas maçında yaşananlarla ilgili “daha da hırslanıyorum” açıklaması, Ay’ın da yarışta olacağının önemli bir işareti bence.” Çok korktuk daha çok hirslansin.Tek aday Ali ay bile olsa ona oy vermeyeceğim.AÇIK VE NET!

   13
   10
 1. Kesinlikle artık a.ş olunmalı en azından dernek adı altında bağışların direk cebe indirilmesi de önlenmiş olur.coğu iş adamı bu yüzden yardım yapmıyor.

  27
  2
 2. Ali ayın karşısına kim çıkarsa çıksın ona onay vermek şarttır. badu agu john grozav sov yetmez başka kişilerinde gönderilmesi gerekir. delarj sinan sercan ekong hepsiyle yollar ayrılmalı. barış ve stancu ise yedek kadromuzda olmalı. yeni yönetim doğru dürüst bir yerli tek dir. bulup hemen mayısta çoğu yerli futbolculara yönelerek hemen transferlerine başlamalı. tekrar söylüyorum. Ali ayın karşısına kim çıkarsa ona oy vermek şarttır..

  9
  4
  1. @ff yorumuna yanıt olarak

   Bence Ali ay in karşısına basında dönen isimler çıkarsa onlar Ali aydan daha kötü ederler gibi geliyor.Cinoglu Balic Vamateks ilişkisiyle kara listede.Diger adayın verdiği doneler ise @comantandergic in araştırmasında belirttiği gibi paravan şirketlere ve paravan isimlere benziyor.Bundan mütevellit tek aday Ali ay çıkarsa oy pusulasını cebime koyup geçersiz oy vermeyi düşünüyorum.Bir diğer yandan daha tüm aday isimleri belli değil.Velev ki yine Burhan Vatan aday oldu diyelim.Gecen dönem verdiğim gibi beni tatmin eden bir açıklama yaparsa Burhan Vatana verebilirim.Ayrica kendisinin uzun süre Alt ve amatör liglerde yöneticilik yapmasına güvenerek oy verdiğimi de belirtmek isterim.

   6
   6
   1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

    normal de timur noyan gelicekti başkanlığa ama recep altape el attı ali ayı çıkarttı….şunu belirtmek istiyorum sakın yanlış anlamayın siyaseti sokmuyorum herhangi bir parti belediye başkanı olursa olsun spor kulübesine el atmaması lazım(yani işlerine karışmaması lazım) örn recep bölükbaşı ne oldu adam bu kadar borç yaptırttı ve hala dışarda…..ali ay da aynı şekilde vaat ettiklerinin hiç birini yapamadı….borcu sıfırlayacağız dedi borç 465 milyon oldu Transferde başrol oynayacakdedi ne oldu . Taraftar meclisi kuracak…kurdu tabiki hayır . Hamza Hamzaoğlu (kazma kazmaoğlu) ile uzun yıllar çalışacak….. Sportif direktörlüğe iyi biri getirilecek dedi ne oldu getiremedi.artık bu ali ay denen adamı savunan koruyan kim varsa bursasporlu değildir

    1. @Şampiyon1963 yorumuna yanıt olarak

     normal de timur noyan gelicekti başkanlığa ama recep altape el attı ali ayı çıkarttı….şunu belirtmek istiyorum sakın yanlış anlamayın siyaseti sokmuyorum herhangi bir parti belediye başkanı olursa olsun spor kulübesine el atmaması lazım(yani işlerine karışmaması lazım) örn recep bölükbaşı(recep altepe getirdi) ne oldu adam bu kadar borç yaptırttı ve hala dışarda…..ali ay da aynı şekilde vaat ettiklerinin hiç birini yapamadı….borcu sıfırlayacağız dedi borç 465 milyon oldu Transferde başrol oynayacağız dedi ne oldu . Taraftar meclisi kurulacakdedi …kurdu mu tabiki hayır . Hamza Hamzaoğlu (kazma kazmaoğlu) ile uzun yıllar çalışacağız dedi ne oldu karaktersiz adamlarını getirdi bir kaçı hariç şimdi zorla yollamalaya çalışıyoz….. Sportif direktörlüğe iyi biri getirilecek dedi ne oldu getiremedi….Artık anlayın bu ali ay denen adamı savunan koruyan kim varsa bursasporlu değildir…..NOT:arkadaşlar kusra bakmayın telefon klavyesi çeviriyorda hala alışamadım dokunmatik telefona

 3. Malesef o kadar da temiz değil:
  Serdar,Furkan,Sinan,Emre,Onur ve Kubilay da seneye bizimle 🙂
  Kim alır yada kim kiralar 🙂

  5
  1
 4. Tabi ki de takım temizlenmeli, 3/1 yetmez yarısı gönderilmeli;
  JOVİC, SERDAR, SANE, FATY, JORQUERA, MERTER, AGU, BADU, BATALLA, JOHN, SERCAN, SİNAN, GROZAV, SOW, ile kesinlikle yollar ayrılmalı,
  HARUN, EKONG, AZİZ, SHEHU, NECİD, STANCU, DELARGE gibi isimlere iyi teklif gelirse bunları da maddi olarak transfer bütçesi oluşturmak için satışları yapılabilir.

  5
  4
 5. ŞU GROSAF I YERİNDE GÖREMEDİK ADAM FORVET ARKASI YANİ 10 NUMARA OYNUYOR AMA Bİ TÜRLÜ YERİNDE OYNAMADI YAŞI GENÇ MALİYETİDE UYGUN SİNAN BAKIŞTA İYİ Bİ HOCAYA DEN GELMEDİ KUBİLAY UNUTULMAMALI RÜŞTÜ HANLI İYİ Bİ STOPER OLACAK BATTAJA HARİÇ SÖZLEŞMESİ BİTENLERİ HEMEN YOLLA GİTSİNLER BİDE HOCA ÇOK ÖNEMLİ GENÇ TOPÇULAR EXTRA İDMAN YAPACAKLARKİ KENDİLERİNİ GELİŞTİRSİNLER TAKIMA KATKI KOYSUNLAR HOCA ÇOK ÖNEMLİ ÖZELLİKLE GELİŞİM GÖSTEREN GENÇ TOPÇULAR İÇİN

  4
  1
 6. allahım fatyden kurtuluyoruz sonunda şükürler olsun, serdar kurtuluş 1 sene daha bizde yatacak yerin yok ali ay!!! 0 dk süre alan serdar kurtuluş 2 sene yatışla 1.5milyon euro çöp faty bu sene 750 bin euro bunlar sadece 2 örnek, 2 tane 0 katkı adam nerdeyse 2.5 milyon euroya patladı sonra bursaspor neden battı!

  2
  1
 7. Takım acilen şirketleşmeye gitmeli bursasporun kurtuluşu budur önüne gelen takımı sömürüp gidiyor yeter artık gereken yapılsın gerçek bursasporlulara sesleniyorum

 8. Batalla,Harun,Aziz Behiç,Yusuf,Muhammed,Sercan ,Stancu % 100 kalmalı,Okan Koçuk geri dönmeli,diğerleri ile istenildiği şekilde karar alınabilir.

  2
  1
 9. Yeni yönetimden beklentim;
  Erkan Öncel ve Beytullah Süat’ın futbolcu gözlemlerinin çok isabetli olduğunu gördüm şu ana kadar. Yeni yönetimden, transfer yaparken bu iki isimden mutlaka faydalanmasını bekliyorum. Kembo gibi tribünleri kandıran ama skora ve oyuna kayda değer katkı veremeyen bunun yanında takım içi huzursuzluğa yol açan tiplemeler kesinlikle bu kulübün kapısından içeri girmemeli, olanlar da bir an evvel gönderilmelidir.

  1
  1
  1. @Sadece 16 yorumuna yanıt olarak

   Erkan Öncel zaten profesyonel adam buraya kadar sıkıntı yok ama diğer isimden Bursada çok,ona gerek yok,Orhan GÜNEY ağzı ile yorum yapmak marifet değil,yorumlarında özgün olan yığınla isim var onlardan biri olsa eyvallah.

 10. Batalla kesinlike kalmalı takıma katkı sağlamaya devam eder harun ,ertuğrul ,titi, ekong,aziz,furkan ,yusuf ,ve birkaç genç oyuncular dışında hepsini gönderirim.tabi seneye hedefin ne? ona göre de kadro kurulmalı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu