Takım otobüsünü unuttular!

Bursaspor'da yaşanan ekonomik sıkıntının en büyük göstergesi Yeşil Beyazlı kulübün A Takım teknik heyet ve oyuncularını taşıyan otobüsün haczedilmesi olmuştu.

Bursaspor‘un eski futbolcularından Furkan Özçal‘ın alacağını tahsil etmek için 8 Mayıs’ta kulüp otobüsünü yediemin otoparkına çektirmesi tüm Türkiye‘de geniş yankı uyandırmıştı. O tarihten bugüne geçen 38 gün içinde Bursaspor haczedilen otobüsle ilgili gerekli ödemeyi Furkan Özçal‘a yapmadığından otobüs hâlâ yediemin otoparkında tutuluyor.

Kulübe büyük prestij kaybettiren bu olayla ilgili şu ana kadar herhangi bir somut adım atılmadı. Olağanüstü genel kurul sonrasında göreve gelecek yeni yönetim kurulu otobüsün yeniden kulübe kazandırılması için gerekli ödemeyi yapmak zorunda. Aksi halde Yeşil-Beyazlı teknik heyet ve futbolcular kiralanacak otobüsle kamp ve maçlara gitmek zorunda kalacak. Otobüs de yediemin otoparkında kaderiyle baş başa kalacak.

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bir klübü bu kadar kötü yönetipte sonradan çekip gitmek bu kadar kolay olmamalıydı Bursaspor la yatıp Bursaspor la kalkan bizlere bunu reva görenler bugünlerin misli mislisini kendi şirketlerindede görsünler inşallah

  79
  1. @Abdullah1963 yorumuna yanıt olarak

   bu otobüsü kulübe dosap hediye etmişti , keşke ruhsatı dosapta kalsaydı da otobüs yine bursasporun hizmetinde olsaydı bunlar yaşanmazdı.

   32
 2. 62 yaşında çoğunuzdan daha koyu Bursasporluyum, evet hakettiğimizi yaşıyoruz.3 sezon ali ayı defedemedik,şampiyon hocayı, gencecik oyuncuları ağlattık, takım otobüsü bastık, her maç caza aldık, rahmetli metin oktaya bile küfrettik, kendimizi dev aynasında gördük, daha sayayım mı. Bugün yaşadığımız her şeyi hak ettik. Torunlarımın üzüntüsü bile beni kahretmeye yetti. Artık ne haliniz varsa görün diyecek noktadayım. Yazıklar olsun

  20
  5
  1. @Osi yorumuna yanıt olarak

   Dayı sen çok yaşlanmışın. Gelme bi daha maçlara falan. İkinci lige kalbin dayanmaz. Menemen deplasmanına falan gelebilcen mi mesela? İzmir’den sonra 125 kilometre. İlçe Stadında kıran kırana maç. Sonra bi de bunun dönüşü var. Daha bi de, yolda eşşek kesicez

   1
   13
 3. BURSADA bu parayı ödeyecek birisi yoksa;BURSASPORU kapatın gitsin.Bu parayı hamza hamzaoğlu ile Ali ay ödesin

  13
  1
 4. Stadın maliyetini A.NUR AKTAŞ TANADIĞINDAN 1-2 ay sonraki basın toplantısında açıklamayı yaparken şöyle rakamlar verdi.

  1-Belediye kasasından 500 milyon harcandı.
  2-Hükümet 50 milyon gönderdi.
  3-Eksikler için en az 100 milyona daha ihtiyaç var dedi.
  4-Bu açıkllamlardan sonra stadın arazi sahiplerinden olan bir malikin itirazı nedeni, ile yargı kararı çıktı ve buda takriben 45 milyonluk bir ödemeyi gerektirdiği idi.
  Sahi 700 milyonu geçen bu staddan ne taraftar ne kulüp bir hayır görmedi.NEDEN NEDEN NEDEN.?

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu