Taiwo’ya 4 teklif!

Bursaspor'da lisansı askıya alınan ve ara transfer dönemine kadar resmi maçlarda forma giyemeyecek olan Nijeryalı defans oyuncusu Taye Taiwo'nun elde kalmasının nedenini Bursa Hakimiyet ortaya çıkardı. Teknik Direktör Şenol Güneş'in 2014-2015 sezonu kadro planlamasında yer almayan 29 yaşındaki defans oyuncusuyla yolları ayırmak isteyen Yeşil Beyazlı yönetim, amacına ulaşamayınca son çare olarak TFF statüsündeki 5+3+1 kuralı gereği oyuncunun lisansını askıya aldı. Taiwo'nun menajeri Marco Kırdemir, Nijeryalı futbolcunun Bursaspor'da antrenmanlara çıkmaya devam edeceğini belirterek, transfer süresinin halen devam ettiği Katar, Rusya ve Çin kulüpleri için girişimlerini sürdürdüğünü bildirdi.

4 KULÜPTEN TEKLİF VARDI

1 Eylül Pazartesi gecesi sona eren birinci transfer ve tescil döneminin son anına kadar Taye Taiwo için görüşmelerde bulunduğunu belirten Kırdemir, “Bursasporlu yöneticilerle yaptığımız son görüşmede iki taraf da karşılıklı fedakarlıklarda bulundu. Kulüp menfaatleri doğrultusunda en uygun çözüm yolunu üretmeye çalıştık. Ama olmadı. İspanya'dan Levante, İngiltere'den Fulham ve Yunanistan'dan PAOK'un da arasında olduğu 4 kulüpten teklif vardı. Ancak Taiwo'nun “Avrupa vatandaşlığı” işlemlerinin yetişmemesi ve Avrupa liglerinde “yabancı” statüsünde oynayacak olması görüşmelerin olumsuz sonuçlanmasına neden oldu. Belki 1 ay sonra vatandaşlık işlemleri tamamlanacak ama şu an yapacak bir şey yok” dedi.

ANTRENMANLARA EKSİKSİZ ÇIKACAK

Transferin devam ettiği Katar, Rusya ve Çin kulüpleriyle ilgili temaslarda bulunmaya devam edeceğini ifade eden menajer Kırdemir, Taiwo'nun lisansının askıya alınmasıyla ilgili ise şu ifadeleri kullandı; “Taiwo profesyonel bir futbolcu. Bursa'yı ve Bursaspor'u çok seviyor. Yönetimin kararına da saygı duyuyor. Antrenmanlara eksiksiz çıkacak ve hocanın gözüne girmeye çalışacak. Kendisiyle yaptığım görüşmede 'Burada boş oturmak istemiyorum. Çok çalışıp kendimi göstermek istiyorum. Kulüp beni oynatmak isterse, formayı verirlerse giyerim, vermezlerse yapacak bir şeyim yok' dedi. Kulübe yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor.” 

 

Bursa Hakimiyet / Ozan Demir

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu