Taiwo skandalı

Bursaspor’da bir ihmal adeta skandala neden oldu. Yeşil Beyazlı takımın yabancı futbolcuları arasında yer alan ve halen Fransa’da bulunan Taye Taiwo’nun pasaportunda Türkiye’ye giriş yapması için gereken vizesinin süresinin bittiği ortaya çıktı. Hem Taiwo’nun hem de Bursaspor Kulübü’nün karşılıklı ihmali sonucu kaynaklanan sorun nedeniyle Nijeryalı futbolcu sezon hazırlıkları başlamasına rağmen Türkiye’ye giriş yapamadı.

Gerekli yazışmaların tamamlandığı ve Taiwo’nun cumartesi günü (yarın) Bursa’ya geleceği bildirildi. Geçtiğimiz günlerde Fransız basınına yaptığı açıklama ile büyük çıkış yakaladığı ve altın dönemini yaşadığı Olimpik Marsilya’ya geri dönmek istediğini belirten Nijeryalı sol bek, Marignane Jai Sahili’nde tempo tutuyor. Teknik direktör Şenol Güneş yeni sezonda Taiwo’yu kadroda düşünmüyor. Taiwo’nun kampa katılıp katılmayacağı henüz netlik kazanmış değil.

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu