Tahta olmazsa olmaz!

Liderbursa.com Spor Müdürü Tolga Öztaş'ın köşe yazısıdı.

Bursaspor Kulübü tarihinin en kötü günlerini geçiriyor. Yarım asırlık camia sportif olarak ilk kez, adı 2. Lig olsa da 3. Lig seviyesinde mücadele edecek.

Sportif açıdan çöküntü yaşayan yeşil-beyazlılarda ayrıca mali tablo da oldukça kötü durumda. En son yapılan Bursaspor Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısında Bursaspor’un borcunun 1 milyar 3 milyon TL olduğu açıklandı. Gerçekten bu borcu bitirebilmek çok zor.

Eski başkanlara bir çağrı yapıldı. “Gelin borçlarınızı hibe edin” diye.

Ancak bu çağrıya direkt olarak hiçbir başkan “Tamam. Ben Bursaspor’a olan borcumu siliyorum” diye açıklama yapmadı. Evet para bizim olmadığı için şu an böyle konuşmak kolay ancak, eğer bu takım TFF 2. Lig’de de kalamazsa, transfer tahtasını açamazsa, mali açıdan düzlüğe çıkamazsa eski başkanlar o paralarının üzerine soğuk bir su içsin…

Aslında bütün borçlarını hibe etmeleri benim de içime sinmiyor ama gerçekten bir adım atmazlarsa ellerine hiç para geçmeyecek. O yüzden önce en çok kulübün borcu olduğu eski başkan Ali Ay bu konuda adım atmalı.

 Ali Ay’ın bunun hesabını kitabını yapacak olan birçok adamı var. Kulüp başkanlığı döneminde de, takım 1. Lig’de mücadele ederken locasında da hep yanındaydılar.

Yalnız bu iş tek taraflı olmaz.

Bursaspor mevcut yönetim kurulu da adım atacak.

Mesela Ali Ay’a bir miktar ödeme yapılsın. Ali Ay da alacağından önemli bir kısmı kulübe hibe etsin ve kalan kısmı da 5 yıl ötelesin. Bu hamlelerden sonra herkesin borcuna göre eski başkanların alacak durumu böylelikle kapatılır. Bu durumda da herkes mutlu olur.

Aslında her dönem adı başkanlık için kulislerde konuşulan Ali Ay’ın çıkıp bütün borcumu siliyorum demesi elini güçlendirir ama dediğim gibi yanındakiler her zaman olduğu gibi daha iyi bilirler(!)

TAHTA OLMAZSA OLMAZ

Ömer Furkan Banaz yönetimi geldiği günden bu yana çok çalışıyor. Haklarını vermek lazım özellikle yönetimdeki Enes Can Demir gibi armaya aşık isimlerin olması Başkan Banaz’ı doğru kararlar vermeye itiyordur. Ancak tahta konusunda halen Ömer Furkan Banaz çok değişik düşünüyor.

Sayın Banaz eski yönetimler bu hatayı hep yapıyordu. Özellikle, “TFF gelirleri direkt temliklere gidiyor” diye açıklamalar oluyordu. Evet gitsin bunlar zaten borçları ödüyor sizin adınıza. Bir şekilde gelir gider kısmına ödenmiş borçlar olarak kayda geçiyor.

O yüzden bunları geçelim.

Tahtayı açmak demek borç yapmak değil, aksine borç ödemek, UEFA’da ve TFF’de gelecek dönemlerde olası – (eksi) puanların önüne geçmek demek. O yüzden siz siz olun gelin bu tahtayı bir şekilde açın.

Yoksa Bursaspor’un gençlerine herkes güveniyor ancak yazımın en başında söylediğim gibi Allah korusun eğer buradan da düşersek kulübün kapısına kilit vurulur.

Hem de sayın Sportif Direktör İsmail Ertekin de sadece mükemmel(!) bir açıklamayla altyapı direktörü değiştirmek için göreve gelmiş olmaz.

Buradaki engin tecrübeleriyle Bursaspor’u şampiyonluğa ulaştıracak oyuncu transfer yapar…

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. “Ancak tahta konusunda halen Ömer Furkan Banaz çok değişik düşünüyor” demişsiniz de bu adamın herhangi bir ciddi konuda karar alabilecek bir gücü olduğunu gerçekten düşünüyor musunuz?

  40
  21
 2. Valla bizim köşe yazarlarımızı okurken inanın yüzüm kızarıyor utanıyorum.
  yahu arkadaş futbol ya da Bursaspor nasıl bu kadar tersinden yorumlanır şaşıyorum.
  son paragrafa bakarmısınız?
  yazarımız, 1 milyar 300 milyon borca rağmen hala şampiyonluk! ve transfer! diyebiliyor.
  ama ”değirmenin suyu!” ile en küçük bir çözüm önerisi yok.
  sevgili Tolga Öztaş,
  hemen şampiyonluk para ile.
  parasız, yani gençler ile şampiyonluk zaman ve sabır ile gelir.
  gerisi ”çene suyu çorba!” dan ibarettir.
  söylermisiniz bana bugün Bursa da bunlardan hangisi var?

  29
  3
 3. Eğer bu takım gençlerden ve 3 4 tecrübeli oyuncudan oluşan mevcut haliyle küme düşme tehlikesi yaşayacak kadar kötüyse, kimse kusura bakmasın ama tahta açılıp da son dakika yapılacak birkaç transferle hiçbir şey değişmez hatta daha da kötü olur. Bu filmi daha önce defalarca gördük . Onun için gençlere güvenmekten başka çaremiz yok.

  25
 4. Herkes bişeyin müdür olmuş memlekette.
  Batışımızın tek sebebi tahta…
  Her transfer dönemi pompala pompala transfer de tahta da kadro da bilmem ne…
  Sayın müdür; sen de mensubu olduğun sitenin gerçekten lider olabilmesi için patronlarına bastır da liglerin internet üzerinden yayını yada en azından özetlerini yayınlama hakkı için para harcasınlar..!!
  Yada söyle patronlarına yönetime aday olup başkan olsunlar; sen de artık o zaman Beytullah gibi başkan danışmanlığı yapar ve akıl vererek bu dipten kurtulmamıza önayak olursun..!!

  20
  2
 5. Ne sandınız kardeşim!? Bu takımı lav etme projesi tıkır tıkır işliyor…! Formaliteden 1 sezon daha oynayacağız, son senemiz oynayacagiz! Geçmiş olsun…

  13
  10
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Valla gördüm ama senin kadar dangul, dungulunu hiç görmedim.
   işin gücün ben de! ben de! diyerek ayak altında dolaşmak…

   5
   1
 6. Hakkaten yaa. İsmail Ertekin göreve geldiğinden beri bi tek Hakan Cenkçiler’i kovup, yerine kendi adamı Faruk’u getirdi. Başka icraat yok. Tahtası kapalı bir Bursaspor’da sportif direktör ne iş yapar? Deplasman otellerini mi rezerve eder, Türk Hava Yolları’ndan yer mi ayıttırır, naapar?

  7
  22
 7. Sevgili gazeteci yazar! arkadaşım, bursasporun tahtasının kapalı olması geçmiş başkanlara olan borcundan dolayı değil Bursasporun geçmiş başkanlara borcu 500 milyon civarı geri kalan borç futbolcu menejer ve diğer klüplere olan borçları. Bursasporun tahtası bu klüplerin borçları ödenirse açılır.
  Eski başkanlara mevcut başkana Sportif direktörüne imalı sallamalar yerine önce klüplere futbolculara ödeme yapabilmek için çözüm üretmek gerekiyor. Çözüm de borcunu ötele sonra verelim al şu 5 kuruşu seneye gel demekle olmaz. Önce kırılan gönülleri onarmak bu insanlara sadece para için değil fikir alışverişi yapıp gönül almak için gitmek gerek sonra bi şekilde şehirdeki büyüklerimize! gidip Bursasporun büyüklüğünü hatırlatmak ekmek yediği şehri hatırlatmak ve destek vermesini sağlamaktan geçer. Bu destek sadece maddi değil manevi destek te önemli, bu şehirde tüm türkiyeye sözünü geçirebilecek insanlar var.

  5
  4
 8. Ya bende bişey yazayım
  Hesabından bi makale
  Altı’tam takır’kuru bakır hesabı
  Ya’bi şey yazında bizde Şaşıralım
  Be Mübarekler

 9. 1.3 milyon borç var sen hala tahta falan diyorsun hayırdır ne kullanıyorsun bu kafaya ulaşmak için hey Allahım….

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu