Tahsin Tam “Hedefimiz…”

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam yeni sezon öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İşte Tahsin Tam’ın açıklamaları;

“Öncelikle yeni sezon camiamıza hayırlı uğurlu olur inşallah. Son dönemlerde yaşanılan olaylar elbette tüm Bursasporluları, hepimizi üzüyor. Oldukça üzücü şeyler yaşadı takımımız. Türkiye’nin en büyük markasından bir tanesinin bu halde olması açıkçası keyfimizi kaçırıyor. Bu markayı tekrar ayağa kaldırmak için buradayız. Bununla ilgili yönetim kurulumuz çok ciddi çalışmalar yaptılar. Kadroyu korumak adında da çok ciddi fedakarlıklar yaptılar. Ama oyuncu tercihlerinden dolayı burada bulunmak istemeyen arkadaşlarımızda oldular. Farkında değiller ne kadar büyük bir markanın dışında olduklarının. Büyük bir hikaye yazılacak burada fakat onlar dışarıda kalanlar olacaklar biz kendi çocuklarımızla inşallah bu markayı ayağa kaldıracağız. Türkiye’nin en iyi alt yapısına sahip bir kulübüz. Orada geliştirilmeyi bekleyen her zaman oyuncularımız var. Bu oyuncularımızla fark yaratmak için gerekli bütün mücadeleyi vereceğiz. Ama bu mücadeleyi verirken bunu tek başına yapabilme şansımız yok. Bunu hep beraber, taraftarımızla, sizlerle beraber gerçekleştirebiliriz. Bu sinerjiyi oluşturabilmemiz gerekiyor bu yüzden buradayız.

O sinerjiyi oluşturduktan sonra bizim başaramayacağımız hiçbir şey yok. Tribünde 20 bin 30 bin tane seyirci istemiyoruz. 20 bin 30 bin tane ruh istiyoruz. Sahanın içinde oyuncularla beraber hareket eden ruh istiyoruz. Oyuncuların arkalarında saha içinde hissettikleri bir ruh istiyoruz. Çünkü o kitle bu oyuncuyu daha yükseklere taşıyacak güce fazlasıyla sahip. O desteği sezonun başlangıç itibari ile sonuna kadar vermelerini özellikle istiyoruz. Kendi evlatlarıyla mücadele edeceğiz burada. Hem çocuklarımıza değer katacağız burada hem de o Bursaspor markasına değer katıp daha yukarı taşıyacağız.

Hasan ve Kubilay da bizlerle olacak fakat Hasan ufak bir trafik kazası geçirdi şu an. Yolda köpeğe çarpmışlar böyle üzücü bir olay gerçekleşmiş ama kendisinde şükür bir şey yok. Kubilay’a da evinde toparlaması için iki gün izin verdim. Yani ekstra bir gelişme olmazsa bu saatten sonra ikisi de bizimle beraber olacaklar.

Bazen zorlu gruplarda değişik avantajlar ortaya çıkabiliyor. Geçen yıl ben iki grupta da çalıştım, sezona Bodrumspor’la başlamıştım o grupta şu an bizim bulunduğumuz grup gibi şampiyonluğa oynayan takım sayısı epey fazlaydı. Ama ondan sonra bu bazı kırılganlıklara sebep olabiliyor. İşin doğasına aykırı hepsinin en zirveyi kovalaması. O kırılganlıklar da değişik avantajlar ortaya çıkarabiliyor. İkinci devre Karacabey’in grubunda çalıştığımda işte işin içine girdiğinde dışarıdan göründüğü gibi olmadığını fark ediyorsunuz. Daha sert bir mücadeleye girdik Karacabey takımı ile. Göreceli olabiliyor. Zorlu başlangıçta evet maliyetli kadrolar, ciddi rakamlar harcıyorlar. Ama iş sahaya çıktığında bambaşka bir tablo ortaya çıkabiliyor. En zengin kadroya yine bakıldığında o anlamda biz sahibiz. Biz kendi çocuklarımıza değer katacağız. Onları geliştireceğiz. Çünkü emin olun çok yetenekli bir gençliğe sahibiz. Özellikle Bursaspor’da fark yaratabilecek yeteneklere sahip dokunulmayı bekleyen çocuklar var. Biz ekstra çalışacağız onları geliştirmek için. Fiziksel ve taktiksel olarak da değil mental olarak da geliştirmek gerekiyor çocukları. Kendilerine doğru öz eleştiri yapabilmeyi öğreteceğiz. Bu gelişimi sağlarsak takımımızı da çocuklarımızı da çok iyi yerlere taşıyacağız.

Hedef gerçekçi olmak gerekirse başladığımızda bunu göreceğiz yani. Biz play-off yarışının içerisinde takımımızı tutmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi transfer tahtası kapalı. Mevkisel olarak bazı noktalarda sıkıntı yaşayacak gibi gözüküyor olsak bile bunu çalıştıkça takımımızla, çocukları geliştirdikçe yani eksiklik bize ne kadar zorluk çıkartacağını veya gelişen çocukların avantaja döneceğini göreceğiz yaşadığımızda. Ama o yarışın içerisinde tutmak istiyoruz takımımızı. Çünkü gelecek günlerde o yarışın içerisinde tutarsak takımımızı devre arasında her şey olabilir. Sonuçta Bursaspor çok büyük bir camia. Bir aksiyon ortaya çıkarsa bizi yukarıya taşımak için gerekli noktalarda gerekli hamleler yapılabilir.”

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Genç kardeşlerimize yeni sezon hakkında hedef koymak elbette en doğrusu, onlara yeteri kadar güvenmeyip ‘takımı ligde tutsunlar yeter ‘ dememiz gelişimlerini sekteye uğratacaktır. Unutmayalım ki bu kardeşlerimiz geliştikçe Bursasporumuz da gelişecek. Bu neticede hedefi belirleyip futbolcularımıza baskı kurmadan, bilakis şehrimize ayak basan her deplasman takımına stadımızı zından ederek, gideceğimiz deplasmanları Bursa’ya çevirerek onları destekler ve yollarındaki dikenleri temizlemeye yardım edebiliriz. Bu zor süreçte Tengrim hepimizin yardımcısı olsun atkılı kardeşlerim, abilerim. Sevgi ve saygı ile.

  29
  4
 2. Hedef play off hadi hocam sizinle her sene 1 lig atlayalım ait oldugumuz superlige çıkalım yanınızdayız!!!
  Baska BURSASPOR YOK!

  26
  8
 3. sayın hocam bizimle birlikte olmak istemeyenler elbette gidebilir…bu çok normal..zaten onların yüzünden düştük gözümüz görmesin daha iyi…Ama mukavelesi devam eden onca futbolcu nasıl oluyor da elini kolunu sallaya sallaya gidiyor sen onu anlat bize…ama yönetim gibi saçma sapan bahaneler üreterek değil..neymiş? mukavelesinde diyormuş ki 20 maç oynamazsa fesih hakkı doğar..adam çok formsuz veeya sakat..aman ben bunu 20 maç oynatmalıyım mı diyeceğiz?? dünya üzerinde görülmüş duyulmuş şey midir bu??? yola yalanlarla çıkandan fayda gelmez…

  10
  19
 4. Eskiden 2- 0 dan 3-2 çecirdiğimiz fener maçı ve 3-1 den 4-3 çevirdiğimiz gençler maçı gibi hatırıma gelmeyen böyle bir sürü maçı o tribündeki taraftarla alırdık ama artık taraftar iyice çaptan düştü, o günlere geri döndürmemiz lazım ki 89 yılında vitrine çıkardığımız gençlerimiz gibi bu çocuklarıda parlatalım hoca doğru diyor seyirci değil sahadaki oyuncunun ruhu olmalıyız.

  6
  2
 5. İnanıyorum ki beşinci haftadan itibaren play-off hedefimiz birincilik olarak güncellenecektir.
  Göreceksiniz bizim gençlere bu lig hafif kalacak.
  Sportif direktörümüz ve kenar yönetimin bilime ve tecrübeye dayanan idaresi ile beraber bu gençler ligin tozunu atacaklar.
  Göreceksiniz her geçen hafta daha da iyi olarak devam edeceğiz.
  Şahsen güveniyorum.
  Hepimiz güvenmeliyiz.
  Yeter ki iyi başlayalım.

  6
  4
 6. Kalan arkadaşlara ve teknik ekibe başarılar diliyorum. Giden onursuzlarada yolunuz açık olsun. Ama ettiğinizi bulun diyorum. Savaşmayı göze alamayan korkaklar. Sizin futbolunuzda davranışlarınız gibi onursuz olsun inşallah.

  3
  1
 7. Dakka 1 gol 1. Bir tane akıllı adam gelmiyecek mi bu kulübe kardeşim vallahi bıktık. Furkan Emre Ünver varken bu takımda Enver Cenk Şahin’e kaptanlık vermek hangi aklın ürünü ?

  3
  15

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu