Tahsin Tam: Çağatay’ın kendini ispat etmesini sağladık

Bursaspor eski teknik direktörü Tahsin Tam, Çağatay Yılmaz'ın kadro dışı kalma süreci ve affedildikten sonra ikinci yarıda ortaya koyduğu başarılı performansla ilgili Enbursa.com'a önemli açıklamalar yaptı. Konuyla ilgili kendisine yapılan eleştirilere ilk kez yanıt veren Tam, ''Oyuncuların hatalarını fark etmelerini sağlamak gerek. Çağatay'ın kendini ispat etmesi için bu başarılı performansını zaten sergilemesi gerekiyordu, öyle de yaptı'' dedi.

Enbursa.com’da hafta içi her gün canlı yayınlanan Gün Ortası‘nın bugünkü konuğu Çorum FK Teknik Direktörü Tahsin Tam oldu.

Bursaspor’dan ayrıldıktan sonra başına geçtiği Çorum Futbol Kulübü’nü 2.Lig Beyaz Grup şampiyonu yapan başarılı teknik adam, Melisa Öztürer‘in sorularını yanıtladı.

Bursaspor’dan ayrılık sürecinden, Çorum FK’da yaşanan şampiyonluk sürecine dair samimi açıklamalarda bulunan 54 yaşındaki çalıştırıcı, Bursaspor taraftarının en çok merak ettiği Çağatay Yılmaz konusuna da açıklık getirdi. Bilindiği üzere Tahsin Tam’ın teknik direktörlük döneminde kadro dışı kalan genç krampon, ikinci yarı sergilediği başarılı performanstan dolayı ilk yarı neden oynamadığı ile ilgili soruları da beraberinde getiriyordu.

İşte bu konuya açıklık getiren Tahsin Tam, ”Gençler hata yapabilir. Biz Çağatay’ın içinden farklı bir motivasyon çıkarmasına sebep olduk. Performansını iyileştirerek iyi bir oyun ortaya koydu. Yapması gereken buydu” sözleriyle birlikte şu ifadeleri kullandı:

”Gençler tabi ki zaman zaman hatalar yapabiliyorlar. İnsan harcamak, genç harcamak asla yapacağımız bir şey değil. Bizi tanıyanlar nasıl karakterli oyuncular yetiştirdiğimizi bilirler. Ama bazen camia için net kararlar almak zorunda kalabiliyorsunuz. Oyuncular hata yapıyorlar ve o hatalarını görmelerini sağlamanın değişik yolları var.

‘Çağatay’ın özeleştiri yapmasını, kendini ispat etmesini sağladık’

O dönem transfer dönemi de bitmemişti. Kendisine teklifler olduğu çok fazla söyleniyordu. Biz de yolunu o yönde çizmesinin daha doğru olacağını düşünmüştük. Saha dışı-saha içi etkenleri oyuncu üzerinden konuşmak doğru değil. Biz Çağatay’ın özeleştiri yapmasını sağladık. Benim için isimler önemli değil. Tüm gençlerimiz bizim değerimizdi. Biz, Bursaspor olarak altyapıdan eski isimleri çıkartabiliyor muyuz ona bakmamız gerekiyordu.

‘Kişiler kaderini kendisi belirler’

O da gerekli özeleştiriyi yapmış. Kendisini ispatlama gerekliliği hissetti ki doğru olan da buydu. Çağatay bunu yapmak zorundaydı. Kendini ispat etmesi gerekiyordu. İkinci yarı iyi de bir performans ortaya koydu. Çağatay’ın içinden farklı bir motivasyon çıkarmasına sebep olduk. İsmail Ertekin ona 2. bir şans verdi. O da iyi değerlendirdi. Önemli olan bu arzu ve istekle kısa dönemde kendini ispatlamak değil, iyi bir konsantrasyonla bunu uzun vadeye yaymak. Bunu yapabilirse hem kendine hem de Bursaspor’a değer katacak önemli bir futbolcu olarak adından bahsettirir. Kişiler kaderini kendisi belirler.”

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Tam da bu kadar ederin varmış Tahsin. Madem hatasını anlamasını bekliyordun neden ( ihtiyacımiz varken ) federasyona ismini bildirmedin. Şimdi pay kapmaya çalışıyorsun. Ayıptır

  50
  7
  1. @timsah966 yorumuna yanıt olarak

   Aslında bu Tahsin Tam’ın hoca olmadığının kanıtı!Kafaya oynayan takımları verince altyapı hocalarıda başarılı olur.Senin ederini Bursaspor kanıtlamıştır.Sezın başı söylemlerin ve sonuçları senin tek kelime ile Başarısız bir HOCA olduğunun kanıtıdır.Dışarıdan sallamakla olmadığını Dede İsmail’le beraber kanıtlamış oldunuz.Buda bize ders olsun::((

   24
   4
   1. @radikal31 yorumuna yanıt olarak

    Ben daha öncede söylemiştim tahsin tam kendisi tecrübeli oyuncularla kurulu bir takımda başarılıdır ve kendi bildiği tecrübeli oyuncuları getirtiyor gittiği takımlara bizim tahta kapalıydı bunu yapması zordu artı genç oyunculardan anladığı falan yok açın bakın oyuncuları kafasına göre gençlerin başarılı olmadığı bölgelerde oynatmıştır berat altındiş mesela kanatya oynatıp duruyordu çocuk santrafora geçince kendini göstermeye başladı sen bildiğin bir işte mi başarılı olursun yoksa bilinmediğin bir işte mi özerin başarılı olmasının sebebi bu kendisi bu takımda oynadı gençlerle genç oyuncuların nerede iyi olduğunu bilen birisi son olarak dediğin gibi türk teknik direktörler hata yapmadıklarını düşünürler bu her yerde geçerli bizim insanlar kendisi hep hatasızdır suç başkasındadır düşüncesinde malesef

    10
    4
 2. insanın kaderini Allah belirler..ve müslümanlar kadere iman eder..Allah ile bağı kopuklarda kaderlerini belirlediklerini zan eder..

  13
  1
 3. Çağatay ikinci yarıda yeni bir transfer gibi oynadı. Kadroda dışı kalması belki de iyi oldu. Yipranmadi, sakatlanmadi. Belki de kadro dışı kalmasa sakatlanacakti. Form tutamayacakti. Herşeyde bir hayır vardır

  12
  7

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu