Tahkim duruşmalı olsun

Bursaspor yönetimi, verilen hükmen yenilgi ile toplam 6 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama ve 3 deplasmana seyirci götürmeme cezasının kaldırılması için Tahkim Kurulu’na güçlü bir dosyayla gitmeye hazırlanıyor. Yönetim, Tahkim’den duruşmalı toplantı talep ederek, savunmasını sözlü olarak yapmak istiyor.

 

Savunma hazırlanıyor

Kurallar gereği, yeşil beyazlı kulübün Tahkim Kurulu’na başvurmak için 20 Mayıs Cuma gününe dek 7 gün süresi bulunuyor. Yeşil beyazlı yönetimin, en geç salı günü itiraz dosyasını Tahkim Kurulu’na teslim etmesi bekleniyor. Bunun için yönetim, en tecrübeli hukuk adamlarının da katılımıyla savunmanın her yönüyle çok güçlü hazırlanması için düğmeye bastı.

 

Hükmen yenilgi kalkmalı

Bursaspor, gerekli bütün belge ve delilleri toplayıp, bu ağır cezanın hukuka uygun olmadığını kanıtlamayı amaçlıyor. Yeşil beyazlı yönetim, Tahkim Kurulu’nun hükmen yenilgiyi kaldırmasını ve maçı oynatmasını, ayrıca 6 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezasının da en aza indirilmesini talep ediyor. Bu arada Beşiktaş maçında tutulan tutanakta, müsabakanın saha içi olaylar nedeniyle değil, yol güvenliği nedeniyle iptal edildiğinin yazdığı ileri sürüldü.

 

Bursa Gerçek Gazetesi

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu