Tagoe ve Bangura’nın maliyeti gerginlik yaşattı

Bursaspor Kulübü tüzüğünün 6'ncı maddenin 1'inci fıkrasının uyarlanması, 22/2'nci maddenin 5'nci bendinin değiştirilmesi ve 23/3'üncü fıkranın 2'nci bendinin uyarlanması görüşmeleriyle başlayan Divan Kurulu toplantısı, kulübün finansal ve idari yapısının durumu ile takımın durumu hakkında görüşmeyle devam etti.

Toplantıda konuşan Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı, kulübün finansal ve idari yapısı ile ilgili bilgi verdi. Bölükbaşı, "Bizim bu konuda şeffaflığımız tartışılamaz. Biz bir kamu kuruluşuyuz ve derneğiz. Mali kurullarımız var. Bu konuyu orada dile getiriyoruz. 1 ay sonra genel kurul olacak. Orada da kitapçık halinde sunacağız. Yönetime geldiğimizde epey borcumuz vardı. O borçlarımız çok şükür bitti. Futbolcu değeri 15-20 milyon dolardı, şu anda 70-80 milyon dolar. Kurumsallaşma adına, gelir adına, altyapıdaki çalışmalar adına önemli çalışmalar yapıldı. Divan Kurulu'nun toplu olarak tesise gelip görmelerini isterim. Biz Bursaspor yönetimi olarak, 15 seneden beri konuşulan borç vardı. Çok şükür bu konuşulmuyor. Gururla söyleyebiliriz ki, Türkiye liglerinde borcu olmayan sayılı takımlardanız" diye konuştu.

Takımın durumu ile ilgili bilgi veren Bölükbaşı, "Takımımızın durumu ise malum. Küme düşme hesapları yapılırken, ilk yılımızda çok az farkla UEFA'yı kaçırdık. Sonraki sene de şampiyonluk yaşattık. Bursa'mızın markasının üzerine marka koyduk. Geçtiğimiz yıl üçüncü olduk. Bu sene de enteresan bir lig. TFF'nin açıkladığı kararlardan sonra, baktığımızda bizi ve Türk futbolunu memnun etmeyen kararlar alınmıştır. Bursaspor başkanının dik duruşunu daha önceden herkes alkışlamıştı. Bugünkü alınan kararlarda da Bursaspor'un ne kadar bilinçli hareket ettiğini, dik duruş gösterdiğini herkes biraz daha anlamıştır. Birçok takımın başkanları serzenişte bulunuyor. Biz seçimlerde bunu söylemiştik. İnşallah Türk futbolu ve Bursaspor için hayırlısı olur. Bu yıl Play-off hedefimiz vardı ama bazı sıkıntılardan dolayı olmadı. Süper Final Avrupa Grubu'na katıldık. Perşembe günü Eskişehirspor maçını oynayacağız. Alacağımız puanlarla orada da lider olacağımıza inanıyoruz. Türkiye Kupası'nda finale kaldık. 16 Mayıs'ta, kesinleşmemiş olsa da bir final oynayacağız. Final oynamadan önce de Avrupa Ligi'ne katılma hakkını kazandık. Sonuçta baktığınızda, İbrahim Yazıcı döneminde ve yönetim kurulunun 2007 yılından, 2010 yılına gelen süreçte istikrar yakalanmıştır. Kurumsal yapıda birçok adım atılmıştır. Bizim o dönemler çıraklık ve kalfalık dönemiydi. Bundan sonra daha farklı olur" şeklinde konuştu.

TAGOE VE BANGURA'NUN MALİ PORTRESİ GERGİNLİK OLUŞTURDU

Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya'nın, "Tagoe ve Bangura'nın mali portresi bize nedir?" sorusuna Bölükbaşı, "Şu an hatırımda değil. Ben Tagoe'nin ve Bangura'nın rakamlarını söylesem ne olacak? Biz bunlarla beraber çok futbolcu aldık. Hedefte olmamızın payı var. Cımbızla neden Tagoe ve Bangura seçiliyor içinden. İkisi de genç bir futbolcu. N'Diaye, Sestak, Basser, Carson, Pinto'dan yararlandık. Neyi sorduğunuzu, neyi cımbızla çekmeye çalıştığınızı anlayamıyorum. Mali kurulda rakamlarla verilir" dedi.

Divan ve Bölükbaşı arasında konuyla ilgili kısa süre tartışma yaşandı. Divan Kurulu toplantısı dilek ve temennilerin iletilmesiyle sona erdi.

Kaynak:bursadabugun.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu