Tadında bırak Recep Başkan!

Sosyal medya üzerinden seslerini yoğun şekilde duyurmaya çalışan yeşil beyaz sevdalıları, “Bursaspor’u sahipsiz bırakmadın ama süren doldu. Bursaspor’un geleceğiyle oynama” diyerek Başkan Günay’dan en hızlı şekilde kongre tarihini açıklamasını talep etti.

Bursaspor’da süren belirsizlik her geçen gün farklı bir kaosa neden oluyor… Recep Günay ve yönetiminin göreve geldiği ilk andan itibaren camiada oluşan ‘güçlü yönetim’ isteği sonrası eski başkanlardan Ali Ay, kongre kararı alınması durumunda ‘aday’ olduğunu açıklamış ancak mevcut yönetim, genel kurula yanaşmamıştı… Bunu üzerine devre giren Bursaspor taraftarı, Olağanüstü Genel Kurul için imza kampanyası başlatıp, yeterli sayıya ulaşmıştı.

BIRAKACAĞIZ DEMİŞTİ AMA…

Kimsenin aday olmaya cesaret edemediği dönemde kulübe sahip çıkan ve ‘Kulüp kapanmasın diye aday olduk güçlü bir ekip çıktığında görevi bırakacağız’ diyen Günay ve ekibi, her türlü baskı ve girişime rağmen kongre kararı almayıp, aday olduğunu açıklayan Ali Ay başta olmak üzere geçmiş yönetimlerle ilgili mali tabloları kamuoyuyla paylaşmayı tercih etti… Takım ise, Yalçın Gündüz yönetiminde maddi imkansızlıklardan dolayı hem tecrübeli isimleri elinden kaçırdı hem de kampa gidemeyip Bursa’da bazı günler 44 dereceyi bulan sıcaklarda yeni sezona hazırlanmaya çalıştı.

‘TADINDA BIRAK’

..Ve önceki gün eski başkan Ali Ay, basın mensuplarının karşısına geçip, Recep Günay ve yönetiminin kendisi hakkındaki iddialarını yanıtlarken, genel kurul kararı alınması için de 10 gün süre verdi… Bu açıklamaların ardından yeşil beyazlı taraftarlar sosyal medya üzerinden Günay ve yönetimine çağrıda bulunup, “Görevini yaptın. Artık tadında bırak. Bursaspor’u sahipsiz bırakmadın ama süren doldu. Bursaspor’un geleceğiyle oynama. Bu işi fazla uzatma” diyerek kongre kararını bir an önce açıklama çağrısında bulundu.

‘KONGRE KARARI ALDIM’ DEDİ ANCAK…

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder’in, genel kurul için taraftarların topladığı imzaları noter kanalıyla kulübe gönderdiği gün kongre kararı aldığını açıklayan ancak resmi olarak bunu yayınlamayan ve tarih bildirmeyen Başkan Recep Günay’ın, bu hafta Ankara’ya bazı dosyalar götüreceği ve Bursa’ya dönüşünde Olağanüstü Genel Kurul kararını resmi olarak kamuoyuna açıklayacağı öne sürülüyor… Sabrı iyice taşan Bursaspor camiası, kongre işinin bu hafta kesin olarak çözülmesini bekliyor.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İstikrar adına ısrarla ikinci kez başkanlığa ve ikinci lige düşmemize de böyle destek vermiştiniz Büyük Bursa basını

  41
  23
 2. Mesela bu Olay gazetesinin bir gün de yolsuzluk iddialarının üzerine gittiği için Recep Günay’a destek veren taraftarları haberleştirdiğini göremezsiniz ama ne hikmetse diğer güruhun sosyal medya paylaşımlarını başlıkta görmeye layık bulmuş.

  Bursa’nın yerel basını acınası hâlde.

  33
  11
  1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   çünkü o konular hakkında eskiden de mahkemeye vermiş ve kayıp etmiş, adam Bursapsor tüzüğünü kabul etmiyor, her dediği ile tüm Türkiye’ye Bursasporu rezil eden birisini neden adamın yalanlarını haber yapsınlar. doğru 1 sözü yok adamın

   3
   7
  2. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Genelde ki kokusmusluk, çürümüşlük ne yazık ki lokalden genele yayıldığı için bunu en net şekilde ilişkilerimize kadar hissediyoruz.

   5
   1
  3. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Aynen katılıyorum arkadaşım. Alt tarafta benim de benzer yazımı yayınlar iseler görürsün. Aklın yolu birdir. Bizim Cook tarafsiz(?)bir basınımız var . Pardon birde çok tarafsız bir Divan Kurulu muz var. Hani resmen gidip paralı iş adamımıza başkan olması için yalvarmaya, pardon rica etmeye gitmişler ve ne denli tarafsız olduklarını ispat etmişlerdi!

   10
   2
 3. Kimsenin aday olmadığı dönemde Recep Günay aday oldu. Buraya kadar herşey güzel neden bir ay içerisinde yeni aday çıkıyor, istifası isteniyor. Seçildikten sonra bir ay içerisinde ne hata yaptı, veya kulübü hangi zararlara uğrattı, küme mi düştü klüp , değerli arazileri mi satıldı, şişirilmiş komisyonla yeni futbolcu mu alındı, … Sorular çoğaltılabilir. Bunların hiçbirisi yapılmadı. Ama birşey yapıldı, eski defterler karıştırılmaya , klüp neden bu hale geldi diye sorgulamaya başlayınca , sağol ama senden bu kadar ,istifa et, söylemleri başladı. Beyler Bursaspor şehrin takımı, birkaç çıkar gurubunun değil, emin olun kim en çok muhalefet ediyorsa en büyük çıkar onundur. Saygılarımla

  16
  3
 4. Yürüme Recep Başkan Asla Bırakma,Zamanında Yapılan Pislikleri,Çalınan Paraları,Üstüne Konulan Arsaları,Katlı Otopark Ortaya Çıkart.

  14
  4
 5. Sabri taşan taraftarlar var mış. Sevgili yazar arkadaşım, kulübü o başarılı şampiyonlar liginden, 2.lige düşüren yönetim becerilerini sorgulayan yönetimleri destekleyen bir taraftar grubu da var. Kulübün taşınmaz değerlerini, mal varlıklarını istediği gibi kullanıp rant sağlayanlarin ipinin pazara çıkmasını bekleyen bir grup ta var yazar arkadaşım! Zaten kurul öncesi görünmeyen paralı iş adamı veya adamları, mevcut yönetimin kurcalamalarindan sonra meydana çıktı. BURSASPOR aşkı o zaman doğdu. Takımı sahipsiz bırakmamış ama süresi dolmuş muş! 10 yıl öncesini bırakalım, birbucuk yıla yani belediyecilere bir bakalım. Takım 1.ligte iken aldılar, 2.lige düşürdüler. 3.lige düşmekten Şanliurfa sayesinde kurtulduk. İsteseydiler bu durum bir basariymis gibi düşünüp devam edeceklerdi, kendileri kurul kararı aldılar.Yani bu başarısızlıklara rağmen süreleri dolmuyor fakat yaklaşık kırk kusur gün yönetimde kalmış ve daha sezon başlamamış Receb bey in süresi dolmuş. Bir tarafın 18 ay ve daha fazla başarısızlık dolu süresini görmeyeceksin, ama diğer tarafın bir buçuk ayını süren doldu diyeceksin. İşte biz bu kadar tarafsız (?)bir medyayiz. Kimse merak etmesin, Su akar yolunu bulur, panik yapmayın genel kurul kararı zamanı gelince alınır. Unutmayın, herkes aklını kiraya vermez!

  13
  3
 6. Anlamadığım şu;adam ne zaman ki benden önce ki kulübü bu hale getiren kim tüm yöneticiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım diye söyledi birden tüm herkes birlik beraberlik içinde olup kongre yapılsın denilmeye başlandı bu çok ilginç

  12
  4
 7. dik dur başkan bu takımın gerçek taraftarı arkanda çorbacıları tek tek ayıklayıp düzlüğe çıkacağız

  12
  3
 8. Paşa selim neydeyse biz ordayız paşa selim bursasporun aziz yıldırımıdır başarılar Recep günay sakın kongre kararı alma Ali ayı dinledim dedim ki fark ne abi adam alacaklarından vazgeçmiyor birlik çağrısı yapıyor Recep günay da aynılarını yapmıştı zaten başta Recep günay varken olmuyor mu yani bu komiksiniz günay kale arkası üst taraf

  8
  5
 9. Bas git dayı bursasporun yardıma ihtiyacı var adam gibi adam gelmeli sen kim kulüp kim bas git dayı ayık ol adam ol defol basitçe defol defol defol

  1
  11
  1. @Bukali yorumuna yanıt olarak

   Günaydın kardeşim, takımın paralı bir başkana ihtiyacı olduğunu yani mi fark ettiniz? 40 gün önce nerelerdeydiniz? Bırakıp giden belediyeci yönetimin kurul kararını duymadınız herhalde? Niye o zaman sizin düşündüğünüz kişiler aday olmadı. Recep başkan sanki zorla gelmiş gibi defol defol diye yazmışsın. Bu adamı genel kurul seçti. Unuttun herhalde!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu