Tabelayı üçledi

Bursa.com Spor Yazarı Mustafa Özkeskin'in köşe yazısıdır.

Ligin dibindeki Bayburt Özel İdare yaşadığı maddi kriz nedeniyle Bursaspor gibi transfer yasağı yemiş, topladığı 14 puandan üçü silinmiş, üstüne üstlük sezon başındaki kadrosundan 20 küsur futbolcusu firar etmiş hal böyle olunca da TFF 1. Lig’de işi bitmiş bir rakipti…

Ancak böyle bir durumda 3 puanı anahtar teslim ev sahibine vereceği düşünmek de safdillikti! Nitekim oyun başladığında tempo yaparak ‘Düşmüş değil de ayaklanmış’ bir izlenim verdi ama bu çok sürmedi; ilk çeyrek dolduğunda Ömer Turan’ın sağ çaprazdan rakip altı pasa yerden gönderdiği topu kaleci Mehmet Akif ile stoper Burak paylaşamayınca araya giren Berat Altındiş ince bir dokunuşla ağlara gönderdi.

İki gün önce teknik direktör değişikliği yapan Bursaspor’da yeni hoca Özer Hurmacı’nın ‘şapkadan tavşan çıkaracak’ hali yoktu ama bazı ayar dokunuşları az da olsa hissedildi. Geriden ayağa çıkarılan kısa paslarla atağa kalkıp topu iki kanattaki Hamza Baran Arıkan ile Çağatay Yılmaz’a aktarıp onların kenardan bindirmeleri ile neticeye gitmek gibi…

İlk yarının tek golle kapanmasının ise nedeni Yeşil Beyazlı ayakların geçmiş maçların getirisiyle ‘ya yersem’ endişesi ile özgüven eksikliğini eseriydi.

İkinci devrede Bursaspor kenar yönetimi baktı ki; Bayburt savunması kendi ceza alanında 7 kişi ile ‘Çanakkale Geçilmezi’ oynuyor bu durumda onları göbekten delmek zor, Hasan Ayaroğlu’nu sağ, Mustafa Genç’i de sol kanada atıp pozisyon bulmayı hedefledi ve bu düşünce sonuç verdi. Peş peşe iki gol daha atan Berat Altındiş hat-tricki ile tabelayı üçlerken hanesine 3 puan yazdıran Bursaspor ıssız Timsah Arena tribünlerinden ilk kez ses verdi…

Şu bir gerçek ki; Bursasporlu oyuncuların kazanma arzuları, oyun tempoları bu maçı kopardı. Yeşil-beyazlılar rakibe top oynatmadılar, kendileri de ne kadar oynayabildilerse, o kadar oynadılar. Özellikle teknik kadronun özgürlük tanıdığı belli olan santrfor Altındiş’in üçüncü golü tipik ‘Made in Berat’ işiydi. Altı pasta üst üste rakip kaleye vurduğu top iki kez savunmadan döndü ama o yılmadı üçüncü de meşin yuvarlağı ağlara nalladı.

Son bir çift sözümüzde kaleci Deniz Aydın’a

İlk yarının son anında direk dibinden çıkardığın topun dışında kalene top gelmedi, soğuk havada üşütüp yatağa düşeceksin diye endişelendim ama Bayburt’un 84’te gelen şeref sayısında İbrahim 35 metreden vurdu gol oldu. Kardeş sen bilmezsin ama eskilerin deyimiyle söyleyeyim; ‘Oradan telgraf çeksen 3 günde gelir’ bilmem anlatabildim mi?

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu