Taban birliklerinden açıklama!

BASKF Yönetim Kurulu Başkanı Kılıç ile TÜFAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bursaspor Kulübü'nün son durumuna ilişkin ortak bir açıklamala yayınladı.

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kılıç ile Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Ulvi Özdemir, Bursaspor Kulübü‘nün son durumuna ilişkin ortak bir açıklamala yayınladı.

Bursaspor‘un bir alt lige düşmesinin çok üzüntü verici olduğu kaydedilirken, biriken borçlar, transfer yasağı ve Olağanüstü Genel Kurul sırasında yaşanan gelişmelerin kendilerini endişeye sevk ettiğini belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bursalılara teslim edilmeliydi

Bu zor durumdan çıkış yolu olarak, Bursaspor bünyesinden çıkan futbolculara dayalı bir takım ve teknik kadro yapılanması beklenirken, kulübü temsil edenler farklı bir yöntem izlemiştir. Genç oyuncular ile yeni transferlerden oluşacak futbol takımı kadrosu, Bursa’ya ve gençlere yabancı bir teknik ekibe teslim edilmektedir. Geçen sezon bu takımı küme düşüren teknik kadronun genç bir üyesi sportif direktörlüğe getirilirken, teknik direktör olarak da kariyeri yüksek olmayan bir isim seçilmiştir. Oysa, Bursa’yı bilen ve bünyeden çıkan bir teknik kadro ile genç oyuncuların uyumu daha iyi sağlanabilirdi.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Şu anda bu açıklama olmamış ,hem siz kimsiniz neden şimdiye kadar ortalıkta yoktumuz,içinizden kaçının kombinesi var kaçınız store dan alışveriş yaptınız!zamansız horoz olmayın!!!

  27
  5
 2. Şimdi bu açıklama doğrumu. Kafa karıştırmanın ne gereği var. Çaylar içilmiş sen çıkıyosun Bursalılara bu görev verilmeliydi diyosun.Başdan aklın nerde.Yeterince sıkıntı var mide bulandırmanın ne anlamı var.Herkes baksın işine.Önce bizim Bursalılar dışarda bi başarılı olsunlar, kendilerini ispat etsinler düşünürüz.

  14
  4
 3. Sevgili Bursasporlular daha simdiden elestiriler hat safhada takim kume dusmus oyuncularin pek cogu ile sorunlar ayyuka cikmis borc yuku agir peki sn bakb siz ne yaptiniz koakoca bursa amator bursaspor a kac futbolcu verdi bal vw super amator maclarinda uc pas dahi yapilmiyor at gibi kos al gulum ver gulum bakin Bursaspor dustugunde faekindamisiniz ama herseyi ile sehir duser ve ayrica SN MM ni benimsemesemde su mesele Bursaspor icin birliktelik saygi sevgi katki koyma zamani mesele Cavit,Faruk,Recep,A partisi,b partisi ,zafer mah ,cirpan meaelesi degil

  9
  2
 4. SİZLER BU ELEŞTİRİYİ NEDEN ORTADA HİÇ BİRŞEY YOKKEN YAPIYORSUNUZ Kİ MADEM HATA YAPILIYOR YILLARDIR TAKIMI BİTİRENLERE BORÇ ÜSTÜNE BORÇ YAPANLARA FUTBOLCULARI KÜSTÜRENLERE DARP ETTİRENLERE GÖZÜNÜZ NEREYE BAKIYORDU KULAĞINIZ NE İŞİRİTİYORDU AĞZINIZ NİYE SUSTU YILLARCA KENDİ GÖREVLERİNİZDE BAŞARILI OLUNDA BURSASPORUMUZU KONUŞMAK ELEŞTİRMEK DEĞERLENDİRMEK SİZE KALMADI

  7
  1
 5. Bir kulüp başkanı teknik direktöre bütün yetkileri bırakırsa her zaman düzülmeye mahkum kalır kendi futbol bilginle yönet takımı mestan

  5
  7
 6. BASKF amatör kulüpleri söğüşlemekten başka ne işe yarıyor? bir yetkili çıkıp bunu açıklasın biz de öğrenelim.
  bursalı antrenörlere gelince, 3-5 kişinin dışında dışarıda herkes tarafından bilinen çalışan hoca yok. onlarda ya alt liglerde ya da yardımcı pozisyonda.
  bizim hocalar görev bekliyor ama ”ne iş olsa yaparım abi!” devri geçti.
  bu konuda biraz trabzonu örnek alsınlar.
  önce gurbette ekmek kavgasını versinler, kendilerini geliştirsinler. kariyer yapsınlar.
  bir lig daha düşersek, ki sanki düşecekmişiz gibi duruyor. belki o zaman kendilerine görev sırası gelebilir.
  maalesef yönetimi, BASKF’I, TÜFAD’I medyası ve tribünleri ile hepimiz sınıfta kaldık ve küme düştük.
  şehrin belli bir potansiyeli var ama nedense bir türlü organize olamıyoruz. aynı sıkıntılar ülke geneli içinde geçerli ancak bu durum bursa da çok daha belirgin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu