Sutter İhtar çekti Batalla örnek oldu!

Bursaspor’da Ali Ay yönetimi göreve geldikleri günden itibaren kulübü mali anlamda düzlüğe çıkarmak için büyük uğraş veriyor. Her ay önlerinde ciddi rakamlar bulan yöneticiler, futbolculardan da fedakarlık bekliyor. Bu doğrultuda birçok isimle görüşülürken, elini taşın altına koyanların başında ise Pablo Martin Batalla geliyor. 

Yeşil beyazlı kulübün devre arasında Çin kulübü Beijing Guoan’dan 1 milyon 500 bin Euro bonservis bedeli ödeyerek renklerine bağladığı Tangocu yarım sezon için 600 bin Euro garanti para ve maç başı 9 bin 375 Euro ücret alacak.

KÜÇÜK BİR MİKTAR ÖDENDİ

Batalla’nın kulübün şuan yaşadığı zor durumdan dolayı önceki gün Başkan Ali Ay’la biraraya geldiği ve “Benim alacaklarım önemli değil. Paranız olduğu vakit ödersiniz” şeklinde bir ifade kullandığı öğrenildi. Başkan Ali Ay’ın ise tecrübeli futbolcunun bu davranışından oldukça etkilendiği ve kendisine teşekkür ettiği bildirildi. Bursaspor’un şuana kadar yıldız oyuncuya küçük bir ödeme gerçekleştirdiği belirtildi. 

YİNE AYNISINI YAPTI

Batalla cephesinde bunlar yaşanırken, sezon başında Belçika’nın Club Brugge kulübünden transfer edilen ve hiçbir verim alınamayan Tom de Sutter ise parasını istiyor. Daha önce alacakları için kulübe birçok kez ihtar çeken Sutter’in önceki gün yine bu yola başvurduğu bildirildi. Yönetimin, kulübe yine ihtar çeken 31 yaşındaki futbolcunun sergilediği bu tavırdan oldukça rahatsız olduğu ve görüşmelerini sürdüğünü öğrenildi.

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu