Şuçlamaların hiçbirini kabul etmedik

Tutuklanan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın avukatı Özgür Alpaslan Sümer, müvekkilinin hakkındaki hiçbir iddiayı kabul etmediğini ifade ederek, tutuklamaya Pazartesi günü itiraz edeceklerini söyledi.  

Dün gece tutuklanarak önce cezaevine, ardından da sağlık problemleri sebebiyle Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Bursaspor Kulubü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın Avukatı Özgür Alpaslan Sümer, "Kaldırıldığı hastanede yapılan kontrollerde 395 şeker, 19-10 tansiyon ve kalp ritm bozukluğu tespit edildi. Ancak kendi isteğiyle adliyeye gelip savcıya ve mahkemeye çıkarak ifade verdi. Müvekkilime yöneltilen suçlamalar, çete kurmak, çete üyesi olmak, zimmet, nitelikli dolandırıcılık. Biz suçlamaların hiçbirini kabul etmedik. Pazartesi günü tutuklama kararına itiraz edeceğiz. Başvurumuz değerlendirip bir karar verecektir" dedi.

Avukat Alpaslan, başkanın tutuklanmasının ardından Bursaspor yönetiminin durumu ile alakalı olarak ise, "Bursaspor'da 12 yönetici görevine devam etmektedir. Bunların da imza yetkisi mevcuttur. İmza yetkisine sahip olan yöneticinin transfer yetkisine de sahip olduğunu biliyorum. Kulüp sahipsiz değildir. Halihazırda 12 kişilik yönetim halen görev başındadır. Bu arkadaşların da pazartesi yapılacak itiraz sonucuna göre bir karar vereceklerini düşünüyorum" diye konuştu.

 

Bursa Gercek  

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu