Suç hep o sarı Öküz’de!…

Pazar günü bizim için umutlu başladı…mutsuz bitti…Ancak bu hafta bize gösterdi ki içinde bulunduğumuz ligde her takım her takımı yenebilir…

Her takım her takımdan puan alabilir. Dolayısı ile kaybedilen bu maç Bursaspor için her şey demek değil… Ancak artık silkelenip kendimize gelmemiz gerektiğine ilişkinde ağır bir uyarı oldu.

MAÇ ANALİZİ:

Bursaspor, pazar akşamı Altınordu’dan sonra bu ligin en genç ve 1.750.000 Euro takım değeri ile en ucuz kadrosuna mağlup oldu. Futbol oyunu hakemin düdüğü ile sahada başlar, sahada oynanır ve sahada kazanılır. Bu neden ile alınan mağlubiyet ile ilgili şapkayı önüne koyacak olan İbrahim Üzülmez ve öğrencileridir. Bundan ötesi boş bir muhabbettir. Bursaspor’un mevcut kadrosu bireysel isimler olarak bakıldığında şu an bulunduğu ligin en kariyerli ve en iyi kadrosudur. Bu yol kazasına rağmen sezon sonunda ipi göğüsleyeceğimize ise hiçbir şüphem yoktur.

Eskişehirspor ise lig serüveninde, altyapısından yetiştirdiği gençler ile onurlu ve alkışı hak eden bir mücadele veriyor. Hepimizin gençlerin gösterdiği bu mücadeleye saygı duyması gerekmektedir. Umarım sezon sonunda ligde kalmayı başarırlar. Son dört maçları bana Avrupa Şampiyonu olan Yunanistan Milli takımının oyun sistemini anımsattı. Eskişehirspor, maç genelinde defansif bir kurgu ile çok koşan, mücadele eden ve haddini bilerek oynayan bir takım. Sabırla savunmada bekliyorlar ve az da olsa bulabildikleri pozisyonları değerlendiriyorlar. Son 4 maçta buldukları toplam gol sayıları üç ve karşılığında aldıkları ise sekiz puan. Buldukları skorlara göre topladıkları muazzam bir puan. Eskişehirspor kalecisi Ekrem Kılıçarslan’ı çok beğendim. Genç kaleci haftalardır kalesinde takımına güç ve güven veriyor.

MAÇ ÖNÜ DEĞERLENDİRMESİ:

Maç öncesi süreç iki takım tribünleri arasında dostluk mesajları ile başladı. Birbirine yakın coğrafyada olan ve kendi şehirlerinin takımına gösterdikleri yürekten bağlılık iki camianın benzer yönlerini oluşturuyor. Bursaspor’un şampiyonluğunu kutlayan ilk tribünlerden birisidir Eskişehir Tribünleri… Rahmetli İbrahim Yazıcı’nın vefatı sonrasında açmış oldukları pankart halen hafızamızdadır. Adanaspor deplasman yolculuğu sırasında kaza geçiren taraftar minibüsümüzde yaralananların yanına ilk koşan onlardır. Yeniden Zirveye sloganı ile başlattığımız SMS kampanyasına Eskişehir Tribününden de katılımlar tarafımızca unutulmamıştır.

Hangi tribün daha iyi tartışması da kanımca gereksiz bir tartışmadır. Her iki tribünde Türk Futbolunda ilkleri gerçekleştiren ve diğer takım tribünlerine örnek olan tribünlerdir. Bursaspor tribünlerinin hazırlamış olduğu kareografiler halen dillerdedir. En kalabalık deplasman rekoru ise halen kırılabilmiş değildir.

Eskişehir tribününün de bu maç hakkını teslim etmek gereklidir. Tek renk (Siyah) giyerek geldikleri Bursa deplasmanında maçın başından sonuna kadar takımlarına inanarak ve yürekten destekledirler.

Deplasman seyirci kontenjanı sınırlı olduğundan dolayı Eskişehir, Bursa, Göztepe, Ankaragücü gibi takımların deplasmanları 1.500-2000 kişilik kemik tribüncüler ile yapılır. Dolayısı ile bu tribünlerin deplasmanlarda daha organize bir görüntü sergilenmesi kadar doğal bir durum da yoktur. Güzel olan ise iki tribünde dostluk içerisinde ve maçın hakkını vererek agresif bir şekilde takımlarını desteklediler.

MAÇ SONU DEĞERLENDİRMESİ:

Doğanın bir kanunu olarak maç sonunda galip olan takım ve galip takımın taraftarları sevindiler. Kimileri tarafından bu sevincin tepkisi aşırı bulundu. Ben, Bursaspor taraftarına ve şehrine karşı kasıtlı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Bunu düşünmememin sebebi ise Keçiörengücü maçı sonrasında alınan galibiyet ve Adanaspor, Boluspor beraberlikleri sonrasında da Eskişehirspor taraftarlarının benzer sevinçleri göstermiş olmasıdır. Düşünün ki bütün futbolcuları sözleşmelerini fesih ederek takımdan ayrılmış ve şehri terk etmiş bir takımın taraftarısınız, lige rakiplerinizin (-9) puan gerisinde başladınız ve ‘BizBizeYeteriz’ sloganı ile altyapıdan profesyonel yaptığınız 17-18-20 yaşında gençler ile mücadele veriyorsunuz ve bu gençler her geçen hafta ligde kalma adına umutlarınızı güçlendiriyor. Bu gençlere olan inancımızı göstermek ve onlara öz güven vermek için bizde olsak daha farklı hareket etmezdik. Çok uzağa gitmeye de gerek yoktur. Ligin ilk üç haftasında transfer tahtamız kapalı iken ve altyapıdaki gençlerimiz ile mücadele eder iken bizlerde farklı bir psikolojide değildik. Unutulmasın, Eskişehirspor ligin sonuna kadar bu genç futbolcular ile mücadele edecek, onların özgüvenlerini yüksek tutmak ve motivasyonlarını artırmak için ellerinden ne geliyor ise yapmaları normaldir. Bu durumu çok büyütmemek gerekmektedir.

Keçiörengücü, Adanaspor ve Bolu Maçlarındaki umut ışıkları Bursaspor maçı sonrasında ise tavan yapmış ve şehrinde artık takımlarına inanmalarına neden olmuştur. Bu sevinç patlamasının nedeni Eskişehirspor’un Bursaspor’u yenmesinden dolayı değildir. Önümüzde ki haftalar bu dediğimi teyit edecektir.

GENEL DEĞERLENDİRME:

Yıllardır oynanan orta oyunu ve İstanbul hegemonyasını yıkacak kapasiteye sahip iki güzide kulübünde yeri bu lig değildir. Bursaspor’un bu sezonu şampiyon bitireceğine ve Eskişehirspor’un ise ligde kalacağına tüm kalbimle inanıyorum. Eskişehirspor’un amatör ruhlu gençlerinin de ilerleyen haftalarda aynı mücadeleyi göstererek Bursaspor’un birçok rakibine çelme takacağına ve şampiyonluk yolunda bize faydalarının dokunacağına da inancım tamdır.

Her iki kulüpte yoğun ekonomik problemlerle boğuşmaktadır. Şehirlerin ekonomik dinamikleri ve şehir belediyeleri ise takımlara mesafeli durmaktadır. Bu konuda gerçekçi olunması gerekli ise biz Eskişehirspor’a göre biraz daha şanslıyız. Özellikle BTSO önderliğinde başlatılan yardım kampanyası ile bir yudum daha nefes alabildik.

Bu aşama da şunun önem ile altını çizmekte fayda vardır ki; Bursaspor tarafı olarak Eskişehir tribününe yaptığımız otobüs desteği Eskişehir tribününün acizliği ile alakalı değildir. Nasıl ki yıllarca takımlarının her deplasmanına gitmişlerse, Bursa deplasmanına da aynı şekilde gelirlerdi. Bundan sonra da takımlarının her deplasmanına gidecek ve tribünleri dolduracaklardır.

Bizim yaptığımız şehir kulüplerinin sahipsiz bırakılmasına ilişkin bir protesto ve konuya farkındalık yaratma adına yapılmış olan sadece sembolik bir yardımdır. Keşke Bursaspor’un da Eskişehirspor’unda tüm problemleri iki otobüs ile çözüle bilse. Bizim vermeye çalıştığımız mesaj skor ile maç neticesi ile alakalı hiçbir zaman olmadı ve olmayacakta. Bu neden ile özellikle sosyal medyada her iki taraftan da bir kısım kendini bilmez kişiler sığ bir tartışma ortamı yaratmak ile ilgili ısrarlarını sürdürseler de biz doğru bildiğimiz yoldan ayrılmayacağız.

KISSADAN HİSSE:

Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.

Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.

SUÇ HEP O SARI ÖKÜZ”DE…

Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış:

“Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz”de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım.”

Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz”ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış.

“AFERİN SİZİ KUTLARIZ!”

Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk”u istemişler:

“Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim.”

Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk”u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.

“NEREDE KAYBETTİK BİZ BU SAVAŞI?”

Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, “Verin bize şunu, yoksa karışmayız” demeye başlamışlar.

Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, “Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük” diye sormuş.

Boz Öküz, Benekli Öküz”ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli “Biz” demiş, “Sarı Öküz”ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı…”

Biz yıllarca kendimiz gibi olanı düşman gibi gördük.. Kendimiz gibi olana acımadık… Kendimiz gibi olanı hep feda ettik.. Sakaryaspor’u verdik… Kocaelispor’u verdik.. Samsunspor’u verdik… Mersin İdman Yurdu’nu verdik… Gaziantepspor’u verdik..

Bizim mücadelemiz Eskişehirspor’u, Bursaspor’u da vermemek adına aslan görünümlü bu Sırtlanlarladır.

Saygılarımla…

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   cook güzel yazı ama o öküzlerin sahibleri mezbaa kasaplar cifçiler olacakken bizim türkiyede yönlendirmeyle basın oluyor 2 ayaklı insanlar.masa basında ahkam kesiliyor.hayatında bursa stadına gelmemiş ama gelmiş gibi ahkamlarını yazıyor(yönlendiriyor) bu sebebten ilk önce hocalar gidiyor sonra 2-3 topcu kadro dısı kalıyor ama nedense baskanlar işin icine s………r ama onlara ceza yok onun icin anadolu külüpleri kayboluyor.2.de ne zaman kalkınsan 3 ezilmişler devlet bankası kanalıyla senin topcularının hepsini alıyor.ne deniyor baskan güzel topcu sattı eee takım 1.ligte hesap yok.garibim taraftar aglasın dursun…

   7
   4
  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Sanane be kardeşim,Eskişehirden,Eskişhir spordan,sanki biz çok iyi durumdayız.bu saaatten sonrada git Eskişehirsporu tut.bu yenilgide seninde katkın var.onların taraftarına destek olacapına,bizim kuzey kale arkasına bin,ikibin bilet alıp taraftar soksaydın.yazıklar olsun.

   7
   35
    1. @Gürkan yorumuna yanıt olarak

     Saçma sapan yorum. okuduğunu anlayamadıktan sonra sarı ölüzü uzaklarda aramayalım. Gürkan da anlama sorunu var.. Veya bursaspor düşmanlığı.. Mustafa nın yaptığı yoruma her bir bursasporlu katılır.. Bize ne Eskişehir den

     4
     9
    2. @Gürkan yorumuna yanıt olarak

     Ulan asıl gerizekalı sensin.3 puan gitti.ya o giden 3 puan yüzünden süperlige çıkamzsan ne olacak.ama maalesef siz Bursaspor düşmanları ozaman göbek atarsınız.hainler.biraz başarı varya hemen taşl koyun hemen.

     6
     7
  3. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   hakan bey ne yazarsan yaz, ne açıklama yaparsan yap ,bu camiada artık sizin esameniz okunmaz..ilk kongredede bunu görürsünüz.artık bırakın yönetimlere girmeye çalışmayı ,konuşma bile yaptırmaz bu taraftar size.. siz iyisimi artık eskişehir yönetimine girmeye çalışın:)))

   14
   20
 1. Bu maçı geride bırakmalıyız artık. Önümüzdeki maçlarda hatalarımızdan ders çıkarıp seri yakalamalıyız. Bu takım bu sene süper lige çıkacak. Basketbol şubesine de değinmek istiyorum, isim sponsoru ve sonunda basketbol var diye bu takım başka bir takım olmuyor. Bu takımı destekleyecek olanlar yine bizleriz ve bu takımın desteğe ihtiyacı var. Çok büyük umutlar vaat ediyor Süper Ligdeki ilk senesinde. Cumartesi 20.00 da dolduralım şu salonu, oyuncuları tek tek çağırıp moral verelim. Maçlara gelen kemik tayfanın dışında neredeyse hiç destek yok takıma. Hepinizi bekliyoruz basketbol şubenin maçlarına da.

  19
  1
  1. @Bursaspor yorumuna yanıt olarak

   sevgili kardeşim, bazı şeyler zorlamayla hatırlatmayla olmuyor. spor, kültür. taraftarlık gönül işi.
   bizim medya ve taraftar tamamen skora odaklı.
   benim ölçülerime göre koskoca ülkede başakşehir ve Altınordu olmak üzere sadece iki kurumsal kulüp var.
   gs, fb ve bjk para gücüyle. buna kısmen trabzonu da ekleyebiliriz.
   diğerleri tesadüfen doğru veya yanlış kurulan kadro yapıları ile iyi ya da kötü yerdeler.
   örneğin bugün üst sıralarda bulunan sivas ve alanya seneye düşmemeye.
   ligin sonundaki kayseri ve Kasımpaşa düşmezlerse üst sıralar oynayabilir.
   futbol ya da basketbol elbette taraftarla güzel ama o taraftarlar nitelikliyse. aksi durumda yandı gülüm keten helva.

   12
   1
 2. okudukça acaba yanlışlıkla Bursasporluyuz.org yerine, Eskişehirliyiz org sitesine mi girdim duygusuna kapıldım.
  Bursaspor bile kendi medyasında bu kadar övgüye mazhar olmamıştır.
  ben hakan beye ve bu yazıyı beğenenlerin fikirlerine saygı duyuyorum. ancak onlarda benim bu görüşüme saygı duysunlar lütfen.
  bu bir kendini bilmezlik! değildir.

  tamam,
  Eskişehir bizim ebedi dostumuz, ama aynı zamanda ezeli rakibimizdir.
  futbol her ne kadar dostluk ve kardeşlikse, bir o kadar da rekabet ve yarışmadır.
  ne düşmesi, biz 1. çıkalım da, onlarda 2. olarak çıksın.
  yani önce can (Bursaspor) sonra canan (Eskişehir)
  tamam,
  bir sürpriz yaptılar. rüştlerini ispat ettiler, yendiler gittiler. bizde tebrik ettik.
  bakalım bundan sonraki süreçte aynı gayreti ve beceriyi rakiplerimiz karşısında gösterecekler mi???

  17
  2
  1. @köşe vuruşu yorumuna yanıt olarak

   Helal olsun kardeşim güzel yazmışsın. Zaten bu sitede bu ara Eskişehirliler var çıkmıyorlar kovuyorsun gitmiyorlar:)) 40 yılda birkez yendiler ya illa ezikşehir lafının hakkını verecekler:)) hakan kardeşinde artık Eskişehir yönetimine girmesini bekliyoruz mesut başkana çok yalvardı yakardı araya adamlar koyduğunu yönetime girmek için kongrede konuşuldu olmayınca rakip takımlara sempati duymasıda normal bence.. Kızmayalım kendisine..

   5
   2
 3. Ne yalan Söyleyeyim bu maçta en güvendiğim isim, Eskişehirspor kalecisiydi. İzlediğim tüm maç özetleri onun yediği hatalı gollerle doluydu. Lakin biz o çocuğu rahatsız edemedik. Eskişehir ekibi çok kostu, iyi mücadele etti. Gol yemedikce dirençleri arttı. Kalemizde yakaladıkları ilk ciddi pozisyonu golle sonuclandirdilar. Neyse önümüze bakalım. Son 3- 4 sezondur hiç bir sıçrama maçını kazanamiyoruz.

  14
  6
 4. Maç analizinde Eskişehir kalecisi Ekrem Kılıçarslan’ı çok beğendim diye yazmış. Kaleye sadece 4 şut var ve hepsi de zayıf şutlar. Adam kaç kere boşa çıktı bir tanesini bile değerlendiremedik. Genç kaleci tabi ki hata yapa yapa öğrenecek ama, yerel basının bu kadar futboldan anlamamasına cidden şaşırıyorum. Seleznov , Özer gibi doğru düzgün şut vuran adam olsaydı takımda aynı şeyleri söyleyebilecek miydiniz acaba?Ayrıca maddi olarak Eskişehir’e göre biraz şanslı falan değiliz. Eskişehir düştüğünde de bizim gibiydi durumu, aynı sezon çıkamadı ve sonra perişan oldular.
  Sürekli düşman arıyorsunuz, sen güçlü ol futboldan anlayan başkanın teknik direktörün olsun sarı öküz falan kalıyor mu görürsün o zaman. Bizim sarı değil beyaz öküzümüz vardı, o da takımı düşürüp gitti. Boşu boşuna düşman aramayın, bu takımın tek kurtuluşu canla başla rakiplerinden daha fazla mücadele edip bu ligden kurtulması. Yoksa daha da beterlerini göreceğiz ne yazık ki.

  13
  1
  1. @Ekrem yorumuna yanıt olarak

   yorumuna katılıyorum. tek itirazım, ”futboldan anlayan başkan ve teknik direktör!” cümlesi.
   bu şehirde başkanlık yapacak donanımda insanlar var ama ortaya çıkmıyorlar.
   çünkü,
   a- medya ve taraftarın geneli bilinçsiz. sonuca odaklı sabırsız, her gelene protesto, baskı ve müdahale, her kafadan bir ses, şehirde kaos kargaşa diz boyu.
   b-futbol bu kadar çok başlılığı kabul etmez. futbol adamları (başkan) antrenör ve futbolcular futbol ortamının olmadığı yere gelmez. gelse de yaşayamaz. tıpkı balığın sudan çıktığında yaşayamadığı gibi.
   c- kentlilik bilinci eksik, spor kültürü oluşmamış, gerçek taraftarlık nedir anlaşılmamış.
   d- valla bu kadar olumsuzluğun olduğu yerde bu işler nasıl düzelecek bende bilmiyorum. kişisel kanım, kulübün gerçek sahibi olan taraftar profilinin 180 derece değişmesi lazım. ancak o zaman, ”at sahibine göre kişner!” misali BAŞKAN, TEKNİK ADAM ve KADRO KALİTESİ POZİTİF ANLAMDA KENDİLİĞİNDEN DEĞİŞECEKTİR…

   2
   1
 5. karamsar olmaya gerek yok arkadaşlar en kötü playoff oynarız.gerçi fark 2 puan erzurum da zor maçlardan geçicek deplasman maçlarını iyi ç.ıkaramıyorlar eğer Eskişehirspor maçının telafisini yapmak istiyorsak şu 2 maçtan 6 puan çıkararak B.B.Erzurum spor maçına çıkmalıyız.Öle yada böyle 14 maç ta 66 puanı toplamalıyız 2.olmak istiyorsak daha çok zor maçlar oynucak her takım Hatay Erzurum La oynucak Bursa ile oynucak Bursa Erzurumla oynucak Adana Demirsporunda keza öle zorlu Hatay Erzurum Bursa maçları bulunmakta yani herkesin herkese çelme taktığı bir lig ve sonucu kestirmek güç ancak uzun bir seri yaparsak ilk 2 yi öle garantileriz.Eskişehirspor maçı planları puanları altüst etsede Erzurumu orda yenersen Eskişehir maçının kazasını örtmüş olursun 3hafta sonra gidicen Erzurumu orda yencen direk çıkmak için bence zor da olsa imkansız değil!

  6
  1
 6. sen eskişehirlileri buraya taşıdın .akhisara, erzuruma, adanaya, hataya ,gönderde görelim yoksa bu otobüs tutma işi bursaspor maçı ile sınırlımıydı!!!!!! bütün bursaspor taraftarıda bu işin takipçisi. bu arada sezon sonu BİZİM TAKIMIMIZ yani BURSASPOR şampiyon olacak o yere göğe sığdıramadığınız eskişehir küme düşecek..

  4
  6
 7. Sen ne güzel yazmışsın be hacım helal olsun bende ilk defa siz şampiyon olduğunuzda şampiyon Bursaspor diye bağırmıştım sırf İstanbul harici bi takım şampiyon oldu diye

  1
  2
  1. @Esesli yorumuna yanıt olarak

   Ne demezsin be komşu. Bi es es li spor yazarı da bizim ki gibi yazsa, bizim de kalbimiz sizinle birlikte atsa..!
   Ama böyle tek taraflı olunca kabak tadı veriyor.

 8. Oo Hakan efendi yazarlığada parmak attın. 3-5 seneye antrenörlük yapmaya başlarsın artık sırada o var nasılsa

 9. Bazı takımlar saymışın verdik demişin gitti bitti gibisinden bunların içinde Kocaelisporu verdikte demişin Bursayla Eskişehiri vermeyelim demişinde o takımların içinde Kocaelisporun önü Bursayla Eskişehirle kıyaslanamayacak kadar açık tam takip etmiyorsun sanırım hatta Türkiyede ki geleceği en parlak iki üç takımdan biri Kocaelispor hiç borcu kalmadı altyapıda ki u15 u16 u17 liginde lider u19 liginde süper lig takımlarının olduğu grupta orta sıralarda geleceği inanılmaz parlak şuan 3.ligde 3 sene sonra süper ligdeler büyük ihtimal öyle kadro kuruyorlar çünkü süper lige çıkıncada istanbul takımları dahil bütün takımlar borçlarıyla debelenirken onlar ambargo koyacak lige.Bizim ülkeyi geçtim Dünyada hiç kimse onların çektiğini çekmedi 2009da süper ligdeyken 2014te amatörde yani 5.ligdeydiler tesislerini sattılar bütün borçlarını ödediler gidip başına yeni ekleyip çakma kulüp kurmadılar harika bir camia Bursanın rekabetinden en keyif aldığım takımdır efsane maçlardı marmara derbisi hey gidi inşallah en kısa zamanda tekrar izleriz o maçları.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu