Şu sezon bir bitsin de…

Bursa.com Spor Yazarı Özge Yetişmişoğlu'nun köşe yazısıdır.

Bursaspor forması giyen her futbolcu, o armayı taşıdığı müddetçe benim için değerlidir. Normal şartlarda hiçbirine laf söyletmem. Ama işte sorun şu ki, şartlar normal değil.

Çok özür diliyorum ama ben böyle yetenek sorunu yaşayan bir topluluğu çok az gördüm.

Sezonun belki de en mücadelesi yüksek ender maçlarından birini oynadık.

Fark kere fark olacak maçı affedersiniz ürik asit zoruyla 1-0 kazandık da, umudumuzu kalan haftalara taşıdık.

Sahi biz bu akşam ne izledik?

Takım bizi koca sezonda öyle bir hale getirmiş ki, ne lehimize verilen penaltıya sevinebiliyoruz, ne rakip kırmızı kartla eksilince derin bir oh çekebiliyoruz.

Penaltıya ‘eyvah’, rakip kırmızı görünce ‘yandık’ der hale geldik, gerçekten şaka olsa gülünmez.

Kariyerinde kolay kolay penaltı kaçırmamış adam, en kritik ve bizi rahatlatacak dakikada -çift mi gördü o an ne yaptı Allah bilir- topu dışarı gönderiyor.
Karşı karşıya kaçan pozisyonları, o an stadın yakınından geçen herhangi birini çevirip pozisyona soksan o kadar kötü kaçıramaz.

İlk kez oynanan oyundan biraz zevk alalım diye niyet ettik, bir miktar masum heyecan fırtınası yaşayalım istedik, hakemin neredeyse maçı baştan oynatmaya yeltendiği ‘sekkkkiiizzz’ dakikalık uzatma bölümünde kalp krizinin eşiğinden döndük.

Heyecandan kalbimizi yerinden uğratacak organize atakları ne kadar heder edebilirsin desen, takımın cevabı, işte tam bu kadar, olurdu…

Organize İşler-Sazan Sarmalı adeta!..

15/5 isabetli şut, % 83 pas başarısı, % 58 topa sahip olma oranı ile oyna, maçı zoraki skorla kazan.

Allah halimize acıdı da, o uzun uzadıya uzatma dakikalarında (!) bir kaza kurşunu gelmedi…

Demek yalnızca mücadele yetmiyormuş, biraz şans, biraz da yetenek gerekiyormuş.

Tıpkı sadece yeteneğin yetmediği, kazanmak için mutlak mücadelenin şart olduğu gibi…

Futbol basit olduğu kadar aynı zamanda girift bir oyun aslında.

O karmaşanın kilidini yalnızca yetenekle açabilirsin.

Yani bu akşam bizde eksik olan tek şeyle…

Geçmiş maçları düşünüyorum, hiç olmazsa bu kadar mücadeleyi 3-4 maçta daha gösterip sonuca gitseydiniz, bugün bu kaosu yaşamıyor olacaktık.

Yetenek, yetenek dedik ama bir de tabii şans faktörü var ki bu sezon yakınımızdan geçmedi o da sağ olsun.

Bu denli bahtsız nasıl olunur, insanın aklı almıyor.

Kaldı 4 hafta, alacağınız 12 puan.

10 değil, 11 değil, kalan 12 puanın tamamını almak zorundasınız.

Ondan sonra sen sağ, ben selamet.

Gerçekten şu sezon Allah’ın izni ve hayırlısı ile bitsin, Özlüce’nin kedilerini bile değiştirin.

Çünkü;

Sil baştan başlamak gerek bazen…

Ve bunun vakti çoktan geldi de geçti bile…

59 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bolu ve menemen mağlup! Menemen’ in son hafta icerde bizimle de maçı var hersey lehimize şu an ! Kocaeli de puan kaybetti mi tadından yenmez ! Bize bu hesapları yaptıranları şu mübarek günde Allah’ a emanet ediyorum…!

  42
  7
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Son derece saçma olmuş. Menemen zaten son 4 te o rakip değil ki. Rakipler Kocaeli Denizli Keçioren…Onlarla da maçın kalmadi…Ipler kesinlikle Bursaspor un elinde değil malesef.

   5
   2
   1. @Tosbağa yorumuna yanıt olarak

    Kalan maçları al bakalım ne oluyor !? 47 puan yapar ! Bize 45 puan fazlasıyla yeter…
    Orta siralara kadar yangın yeri herkesin birbiriyle maçları var !

    4
    2
  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Denizlispor’un bir üstüne çıkmak İçin 5 puan gerekiyor ve 4 maç kaldı – kalan 4 maçın hepsini kazanmamız gerekiyor ve Denizlispor’un üç tanesini kaybetmesi gerekiyor yani 3’cü lig 90% gibi garanti- eğer düşersek çıkması çok zor Eskişehirspor 4’cü lige düştü gibi Karabükspor 5’ci kademeye düştü ve bu takımların borcu Bursaspor’un 5’te Biri Kadar – Sakaryaspor’u 11 sene çekti çıkması koca şehir Serik Belediye maçına kilitlenmişti bu günü- yani 1 Milyar TL borç ile artık herşey zor olacak 2’ci ligde kalsak düşsek 3’cü lige maddi açıdan durumlar çok kötü eğer eski yönetimler aldıkları paraları vermezlerse veya Borç dedikleri zararları silmezlerse mahkemelerde süründürürlerse zora sürerlerse.

   5
   3
    1. @Ufuk1117 yorumuna yanıt olarak

     Denizlispor’ rakip değil Bursa’ya Denizli’nin içerde 3 maçı var 7 puan alsa 46 yapar 3 unude alırsa 48 biraz mantıklı olun

   1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Senin üst üste 2 galibiyetine rakibinin de alacağı1 beraberlik ve bir mağlubiyete bakar ! Denizli kalan 4 maçta hiç mi maglup olup berabere kalmayacak ?! Fikstürü iyi incele dostum herkes herkesi yenebiliyor bu ligde ! Biz Denizli’ yi nasıl yendiysek ki benim bu maçtan hiç umudum yoktu ! Zor bir engeli astık diyebilirim.

    2
    2
   2. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Sen git matematik dersi gör. 4 maci kazanmamiz gerekir diyorsun. 35+12=47 yapar.
    Denizlispor 3 maçi kaybetmesi gerekir diyorsun.
    Denizli 39+3=42 yapar
    Ne dediğn belli değil senin

    3
    2
  3. @Eser yorumuna yanıt olarak

   kocaeli kaybeder mi. kaybetmedi. kaybetmeyecek te. evet bursaya küfrediyorlar sürekli ama körfez sakarya bursa kapışması izleriz inşallah seneye. fikstür ü iyi incele. altına alacağın takımları belirle. altınordu 44 te kalır, keçiören 41 de kalır, bolu 40-41 de kalır en fazla, menemen 37 de kalır, tuzla, denizli, kocaeli, gençler, samsun bunlar 45-46 yı geçerler. Yani rakiplerin belli. keçiören,menemen,bolu. bunları altına alır mı 2 galibiyete bakar. 3 galibiyet tadından yenmez. bu 3 maç son 3 maç olacak. manisa dan çıkmak zor. 1 puan alsa süper olur. sonra geri kalan taraftarın işi.

   6
   3
  4. @Eser yorumuna yanıt olarak

   – sevgili eser, ya biz seni ve senin zihniyetindekileri kime emanet edelim?
   – bazı şeyleri bu kadronun mimarı emin adanura destek verirken, ve de süper lig naraları atarken düşünecektiniz.
   – biz o dönemlerde, ”bir sezonda 25 futbolcu getiren. 5 antrenör gönderen bir yönetimin takım sadece düşmemeye oynar!” diye danalar gibi böğürdük. ve ekledik, ”İnşallah yanılırız ama Bursaspor bugüne kadar bizi hiç yanıltmadı!”
   – ne yazık ki dinletemedik.
   – siz takım olmayı sadece ”para, pul, tahta, ve transferden!” ibaret mi sanıyorsunuz?

   – son olarak bir iki kelimede özge hanımefendiye,
   hanımefendi buyurmuş,
   ”sil baştan başlamak gerek! bunun vakti çoktan geldi de geçti bile!”
   – günaydın özge hanım! biz bunları yine bu sitede SABIR, ZAMAN, İSTİKRAR, YENİDEN YAPILANMA, VE KURUMSALLAŞMA GİBİ KONU BAŞLIKLARI ALTINDA 5 SENEDİR YAZIP ÇİZİYORUZ…

   8
   1
   1. @2. mustafa yorumuna yanıt olarak

    10 numara yorum..kosukuvak, döneminde aynı sorunları yaşadık.

    Gençlerle güzel giden takıma, taraftar,.. transferde,de transfer diye bağı rarark, gençlerin önünü kesti.

    Sonra olanları biliyoruz

   2. @2. mustafa yorumuna yanıt olarak

    Üstadım iyi hoş guzel diyorsun, saygi duyarım da, gönül verdiğimiz takımımıza yönetime gelen insanların hatalarıni bizlere niye mal ediyorsunuz !? Bizim derdimiz Bursaspor !

    3
    2
 2. Kocaeli-Manisa maçını izledim,hakem son dakikalarda Manisa’nın net penaltısını vermedi.Arkadaşlar müthiş oyunlar dönüyor.Sene başından beri Kocaeli’ye evinde torpil geçiliyor,eğer kocaeli bu futbolla ligde kalırsa siyasetin çok net bazı takımları destekliyor olduğu alenen ortaya çıkacaktır.Öte yandan bize gelince hakemler net penaltıyı vermiyor.Neyin diyeti bu?Bu kahpeliklerin hesabını Bursa elbet birgün sorar.👍

  38
  33
  1. @Doktor yorumuna yanıt olarak

   Adamın biri doktora gitmiş gidiş o gidiş 😩
   Valla memleketre işsizlik ve pahalılıktan daha fazla aydın! sorunu var.
   ne diyeti sevgili kardeşim?kulüp ve camia olarak futbol adına ne kadar yanlış varsa ve tüm bunları kusursuz yerine getirirsen geleceğin nokta burasıdır. (şu an ki yönetim ve teknik ekip hariç)

  2. @Doktor yorumuna yanıt olarak

   ordada büyükşehir akpde ancak su var acayip bir baski ile tabiri cahizse seçimde görüşürüz mantigi ile sehirde tehdit var belediyeye o yuzden onlarda destek cikiyor ama masada ama futbolcuya para verme konusunda

   1. @hüso yorumuna yanıt olarak

    Burak Altıparmak’a atılan tokatı hatırlarsan takip takıma kırmızı verildi mi?Verilmedi.Hakemin gözlerinin önünde oldu.Bu şehir futbolun emperyalistleri üç büyütülmüşleri devirdi,kinleri büyük.Hiç farketmez ister içteki isterse dıştaki hainler olsun savaşacağız.✊

    1
    2
  3. @Doktor yorumuna yanıt olarak

   🤔 Dün penaltı verildi +kırmızı kart. Tuzla maçında verildi, iç saha maçında 2 kırmızı kart verildi. Bolu maçında kırmızı verildi, Kocaeli maçında kırmızı verildi. Tekrar yazıyorum: rakipler kazandığı için bu durumda değiliz sen kazanamıyorsun diye buralardasın, hesap kitap yapıp diğer sonuçlara bakıp kurgu var sanıyoruz.

   72
   1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

    Dün verilen hiçbir karar yanlış değildi.Manisa’nın net penaltısı verilmedi.Kocaeli denen takım sene başından beri hayvan gibi top oynuyor kaç tane kırmızı kart yemiş bakılsın.Hakemler bize verdikleri kararları gıdım gıdım veriyorlar.Bursaspor üç büyütülmüşlerin hegamonyasını yıktığı için çok net art niyet var.İstanbul maçında neden puan alamadık?Çünkü kabak gibi penaltımız verilmedi.Uyanık olalım arkadaşlar.Bursa düşmanlığı çok net ortada.Bu takım düşecek takım değil,net söyleyeyim size.👍

    8
    17
    1. @Doktor yorumuna yanıt olarak

     Bize göre doğru karar verildi peki Denizli tarafına sorarsan her karar doğrumuydu onlara göre? Demek istediğim, bir karar veriliyor iki tarafı memnun edilmesi zor çünkü takım tutup öyle değerlendiriyoruz. İstanbul maçında öne geçtik son pasları yapa bilme kabiliyetin olsa verilmeyen penaltıya kalmazdım. Geçen sene iç sahada oynanan Akhisar maçında gençler nasıl galip gelmişti sen golü atarsan kimse birşey yapamaz.

     13
     1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

      Yahu denizli maçı hakemin tamamen tarafsız yönettiği bir maçtı.Kararları tarafsız verirsen hiçkimse ses çıkaramaz ki denizli de sesini çıkaramadı.Tabi ki biz golü atarsak kimse birşey yapamaz da kritik kararlara bak bakalım neler yapıyorlar.👍

 3. En son cümle klasik saçmalama cümlesi olmuş..kedileri bile değiştirin..kardes bu takımda tek tek baktığında çoğu takımda olmayan kalite ayaklar var düsmezsek kale bekler ve santrfor transferi uzak ara super lige taşır..hani bir laf var ya insan urkmesi hayvan urkmesine benzemez derler topçular bir çok nedenden ürkmüş. Aynı kadroyu filmi sar sezon başına ilk 2 ye oynar..hadi eksik etik şimdi futbol bilmeyenler

  20
  24
  1. @bronx16 yorumuna yanıt olarak

   45 puanin kurtarmasi icin bugunku k.eli galibiyeti sonrasi
   1. Samsun a.orduya kaybetmeyecek
   2 erzurum haftaya k.eline yenilmeyecek
   Sonraki hafta k.eli a.ordu maclari
   45 mi 47 mi belli eder
   Cunku bu lig cok kirli menecerlerin istedigi oluyor gibime geliyor
   Cunku cok tuhaf ve bir okadat sacma sonuçlar cikiyor
   Bundan sonrasi saha dışı
   Oda bizde yok gibi
   Bakicaz neler olacak

 4. Görünen o ki bu takım maç kazandıkça birilerinin biti kanlanıyor, destek olandan çok köstek olan var niyeyse… Ama hiç merak etmeyin bu takım 2-3 çorbacının lafıyla küme düşmez.

  6
  1
 5. Takım küme düşer deyip duranlar gidin bakın çorbanıza, kirletmeyin artık burayı yeter. Sezonun başından beri ha düştük ha düşeceğiz diye yazıp duracağınıza takımı destekleseydiniz bu hallerde olmazdık.

  5
  1
  1. @Zupporter yorumuna yanıt olarak

   Spor kulüpleri yasası meclisten geçti. Cumhurbaşkanı imzaladıktan sonra resmi gazetede yayınlanir. Bu durumda zaten seneye tahtayı açmak, gayri resmi gelir sağlama sansı kalmiyor hersey bankalar uzerinden olacak ki orada da temlik girecek. Yani tek çıkış kaliyor kulubün 5000 üyesi 200 er bin tl bağış yapip borcu kapatacaklar. 18 ay süre var uzatmalarla

 6. Kendi göbeğimizi kendimiz kesmemizin vakti geldi artık, bu maçı ne pahasına olursa olsun kazanıp diğer 3 maçta en az 5 puan almamız lazım.

 7. Fark kere fark olacak maçı affedersiniz ürik asit zoruyla 1-0 kazandık da, umudumuzu kalan haftalara taşıdık. Çok güldüm ya

 8. Az saygınız olsun sahayı dar ettik dün kaçtı goller olur bazen, sizin bu yazılarınız sayesinde bu hale geldi bu takım, hep bi stres hep bi baskı kazandan ayrı yenilsen ayrı

 9. Amma felaket tellelısın bee kardeşim tüm yazıların bu yönde biraz şu takıma sahip çık neymiş sezon sonu kedileri bile değiştircekmiş adama bişey denir ama hadi ramazan mübarek boş ver.. ( eleştiri değil yapıcı olma zamanı serkan efendi.)

 10. Tüm Bursaspor’u kardeşlerime söylüyorum bu takımın ciddi şekilde maç kondisyon sorunu var.belli bir dakikadan sonra takım düşüyor özellikle de 70 den sonra bakıyorum her antrenman 70 veya 80 dakika antrenman yapıyorlar bu lig mücadele ligi yapılması gereken enaz antrenman 100/120 dakika olması gerekir teknik heyet bu hedeften çok uzak yetenek olmayabilir ama dinçlik olsaydı bu hale gelmezdi bu takım bu şehri çok üzdü cancazlarim

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu