Şu hale bak!

Bursa.com Spor Yazarı Mustafa Özkeskin'in köşe yazısıdır.

Bir takım yener, yenilir ya da bir puanla yetinir. Mağlup olmak önemli değil böylesine evinde böylesine ezilerek kaybedip mahcup olmak sıkıntı insanın içini acıtıyor. Bu firenin tamiri zor olur…

Maç öncesi Teknik Direktör Özcan Bizati ile öğrencileri yayıncı kuruluşun mikrofonlarına ne diyorlardı: ‘Milli arayı çok iyi değerlendik eksiklerimizden ve de yanlışlarımızdan gereken dersleri çıkardık…’

İstanbulspor sınavı sonrası hem hocamızın hem de Bursaspor’un notunu açıklıyorum:

Otur sıfır!

Takımda yeni bir oluşum göremedik. Kocaeli’nde bıraktığımız Timsah neyse aşağı yukarı gene aynısıydı. Yeni bir ruh, yeni bir heyecan ve yeni bir stratejinin varlığını hissedemedik.

Üst üste 3 maçını ite-kaka da olsa kazanan Bursaspor, yine aynı Bursaspor portresini çiziyordu.

Ne var ki o maçlarda olduğu gibi bu kez rakip dolu gidip boş dönmediği için de kazanamıyordu…

Zalazar’ın yokluğunda orta sahadan devşirme Kubilay Sönmez çakma stoper olarak Luca Capan’a partner olmuş olmasına da adam ‘önüm arkam, sağım solup’ derken iki dakika içinde Muammer’den karbon kopya iki gol geldi!

İstanbulspor’da ağda Ethemi solda Topalli Bursaspor’un iki kenarında hızlı tren gibi gidip-geliyor o bölgenin kontrolcüleri Mert Yılmaz ile Onur Atasay’da seyrüsefer memuru gibi hep ‘geç’ diyorlardı…

Göbekte Eslen aldığı her topla orta sahayı sualsiz-sorgusuz geçiyor asistlerinde arkadaşları kaleci Erhan ile adeta tokalaşma durumuna geliyordu.

Görülüyordu ki i Yeşil Beyazlı ayaklarda derman, gönüllerde ise gol iştahı yoktu… Ne acıdır ki; dün gece Bursaspor’da ne oyun insiyatifini alan vardı ne de takım içi liderliği alan!

Hatta öyle ki bir ara Sarı Siyahlı konuk ekip acaba fazla mı oynuyor diye üşenmeyip saydım!

Batuhan’ın golüne rağmen tabelada bir eksik oynayan Bursaspor, Taha’nın 15 dakika içinde iki sarı kart görmesiyle sahada da bir eksilince başımıza neyin geleceğini anladım…

Böylesine bir atmosferde gol yememesi kaçınılmaz olan ev sahibi takım skoru yine tehlikeye atmayı bir şekilde becerdiği gibi dördüncüyü de kabullendi.

Farkın açılmasıyla ikinci yarıda coşkusu tavan yapan ve kanat takıp uçarak oynayan İstanbulspor hem daha çok koştu, hem daha çok ciğerden oynadı.
Nitekim karşılığını da tabela verdi… Bursaspor’un bu duruma düşeceğini kimse hayal etmezdi.

Şimdi şu hale bak.

Ben yazı verirken zorlanıyorum. Tribünde ya da ekran karşısında oturan Bursaspor’un insanı kim bilir ne halde?

Yazık ki yazık!

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Mehmet Erdem oynamazsa hep kaybederiz onur dan bir cacık olmaz defansta durmuyo ilerde bisi yapamıyor nasil futbolcu olmus anlamis degillim

  8
  3
 2. İSTANBULSPOR DA 1 TANE SÜPER FUTBOLCU YOKTU….ADAMLAR BURSASPPOR U İYİ ANALİZ ETMİŞ VE OYUN PLANINI ONA GÖRE KURMUŞ HEPSİ BU..HER AN VAKİT GEÇİRMEK İÇİN FIRSAT KOLLAYAN KALECİLERİ BİLE 4-5 KİŞİ KENDİ SAHALARINDA KALINCA TOPU ACELE OYUNA SOKTU…ADAM 40 METRE ORTA SAHADAN KALEYE KADAR KOŞTU DA REFAKAT EDEN BİR KİŞİ BİLE YOKTU…BİRBİRİNİN KOPYASI 3 GOL YEDİK…BİR DE KALECİMİZ İKRAM ETTİ, OLDU 4…

  5
  1
 3. Maci izleyenlere soruyorum. Eltonun surekli toptan kactigini, sorumluluk almadigini, stoperlerin arkasina saklandigini bir tek ben mi goruyorum? Neden her mac Erenin yerine oyuna girip bir varlik gosterememesine ragmen ilk firsatta o sahaya suruluyor? Yonetim kadro disi birakmamak icin neyi bekliyor?

 4. Fatih Tekke ye yok şöyle yok böyle diyenlere söylüyorum. Bir adamı yok memleketiyle, yok tipiyle, yok şekliyle, şapkasıyla, konuşmasıyla değerlendirmekten, olaya böyle sığ bakmaktan bir vazgeçin. Taraftar ve medya olarak sürekli saçmalama ve zırvalama halindeyiz. İnsanları eleştirirken hat hudut bilmiyoruz. Kıstaslarımız saçma sapan. İnanılmaz derecede sabırsız ve tahammülsüzüz. Yok Bursalı olsun, yok bilmem ne olsun salak salak konuşmayalım Allah aşkına. Bursalıları da görüyoruz bu takıma neler yaptıklarını. Yerine göre nasıl sattıklarını, paraya taptıklarını. Bırakalım da insanlar işlerini yapsın.

 5. Samsun gibi takima 10 kişiyle 4 atan, Tuzlayı deplasmanda elinden kaçıran Fatih Tekkeye yaptığımız vefasızlık ve akabinde kariyersiz Özcanı beklenmedik şekilde TD yapan saçma kararsızlık bu durumun altında yatan en önemli sebeplerdir kim ne derse desin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu