Stadyum yıkılıp meydan yapılacak!

Bursa Atatürk Stadyumu'nun yıkılıp yerine meydan yapılması yönündeki karar, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde onaylanarak yürürlüğe girdi.

 

Büyükşehir Belediye Meclisi aralık ayı 2'nci oturumu, İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç'ün yönettiği oturumda Altıparmak'taki Atatürk Stadyumu'nun yıkılarak yerine meydan yapılması yönündeki 1/5000 ile 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar planlarına yönelik askı itirazları reddedildi. Böylelikle uygulamanın önündeki tüm engeller kaldırılmış oldu.

 

Konunun uzun süredir Bursa'nın gündeminde olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkan vekili Atilla Ödünç, alınan kararla meclis iradesinin tecelli ettiğini ifade etti. Projenin tüm kesimlerce tartışıldığını ve onaylandığını, yapılan itirazların ilgili kurumlarca ve koruma kurulunca değerlendirildiğini ve reddedildiğini belirten Ödünç, stadyumun yıkılacağını ve yerine meydan yapılacağını, İpekiş Fabrikası'nın bulunduğu alanda da mülk sahibince termal tesis inşa edileceğini söyledi.

 

Kararın Bursa'ya katkısı olması dileğinde bulunan Başkan vekili Ödünç, "Bursa diğer şehirler gibi stadyumu yıkıp yerine otel ya da AVM yapmıyor. Orayı meydan yapıyoruz. İnsanlar törenlerini, programlarını yapsınlar diye. Bursa'nın gerçek anlamda bir meydana ihtiyacı var" dedi.

 

Başkan vekili Ödünç, konuşmasında, yeni stadyumun kullanım hakkı ve gelirlerinin Bursaspor'a verileceğini de kaydetti.

 

DHA

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu