Stadyum ve Loca tanıtımı yapıldı

Tanıtım gecesine Bursa Vali Vekilimiz Ahmet Hamdi Usta, Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe, Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Ali Kul, Başkanımız Recep Bölükbaşı ve Yönetim Kurulu üyelerimiz ile çok sayıda Bursalı işadamı ve sanayici katıld

 

BAŞKAN BÖLÜKBAŞI; “ YENİ STADYUMDA DEĞERLİ  DOSTLARIMIZLA BERABER YÜRÜMEK İSTİYORUZ”

Başkanımız Recep Bölükbaşı gecede yaptığı konuşmada yeni stadyumla Bursaspor’un sadece Türkiye çapında değil, Avrupa ve dünya çapında bir kat daha büyüyeceğini belirtti.

Bölükbaşı gecede şu konuşmayı yaptı;

“Bursaspor’umuzun tarihsel akışına yeni bir yön verecek olan ve aynı zamanda dünya futbol endüstrisinin heyecan yaratan ilk 10 stat projesinden biri olarak gösterilen Timsah Arena’mızın görkemli localarının, siz değerli kuruluşlarımız ve işadamlarımıza taktimi için bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Bursaspor’umuza yeni ve çağdaş bir yaşam biçimi sağlayacak olan bu büyük projede, kulübümüze en önemli kalıcı gelir şansı yaratacak olan loca alanlarımızın, siz değerli Bursaspor sevdalısı işadamları tarafından gereken ilgiyi göreceğini umuyoruz.

Bursaspor’u sadece Türkiye çapında değil, Avrupa ve dünya çapında bir kat daha büyütecek olan bu projede siz değerli Bursaspor dostlarıyla birlikte yürümek istiyoruz.                                                      

Bursaspor’umuzun geleceğe taşınmasında olduğu kadar, kentimizin markalaşmasında da özel bir değer taşıyan yeni stadımızda, toplam 73 adet olan dört ayrı kategorideki localarımız, sadece Bursaspor’u değil, siz değerli işadamlarımızın ve kurumlarınızın da prestij vesilesi olacaktır.

Türk futbolunun tarihsel yazgısını değiştiren şampiyonluğumuza yeni şampiyonluklar ekleyeceğimiz bu ve çok daha parlak yaşayacağımıza inandığımız yeni stadımızda, loca kiralama katkılarınız ile bizleri yalnız bırakmayacağınıza inanıyoruz.

Hepimiz Bursa’da doğan veya Bursa’da doyan, insanlarız.  Bu kentin en önemli markası olan Bursaspor’umuza bu dünya çapında projede destek vereceğinizi biliyoruz. Ve yine inanıyoruz ki, biraz sonra detaylı tanıtımını izleyeceğimiz yeni stadımız ve localarımız, siz değerli konuklarımıza da heyecan verecek. Bu stadyumu Bursa’ya kazandıran ve tüm haklarını kulübümüze devreden Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Katılımınız ve desteğiniz için şimdiden hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum.”  

 

ALTEPE: “HERKESİN DESTEĞİYLE BURSASPOR’U KİMSE TUTAMAZ”

Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ise yaptığı konuşmada marka şehir olan Bursa’nın en önemli markası olan Bursaspor’un  bugünden çok daha güçlü olması için herkesin katkıda bulunması gerektiğini vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe şu konuşmayı yaptı;

“Bu akşam güzel ve önemli bir akşam. Hedefimiz güçlü bir Bursa ve Bursaspor. Bursa’ya kazandırılan güzel bir eserimiz var. Marka kent olma yolunda güzel bir adım atmış bulunuyoruz. Yüzlerce trilyonluk bir tesis. Bugün Avrupa şehirlerine baktığımızda bu stadyumlardan bir kaç tane var. Bir Bursalı ve Bursasporlu olarak çok mutluyuz. İnşallah Bursaspor için de bir dönüm noktası olur. Bundan sonra Avrupa takımı olma yolunda da inşallah yeni bir döneminde başlangıcı olur. Henüz bitmeden dünya mimarlık ödülü alan stadyumumuz. Arkasında da Avrupa basını tarafından heyecan yaratan 10 stadyumdan birisi olarak gösterildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin tarihinde yapılan en büyük inşaat alanına sahip. En önemli inşaatımız Bursaspor için yapıldı. Bursaspor’umuza helal olsun. Bu şehrin markası çok. Bu şehrin Uludağı’da marka. Bursa dünya çağında ürünleri olan, yüzlerce markası olan bir kentimiz. Bursaspor’un yanında Bursaspor’un yeni stadyumu da bir marka. Kentler bu eserleri ile anılmış oluyor. En çok konuşulan eserler de stadyumlar. Bursa’mız çok hızlı büyüyor. Çok hızla gelişiyor. Bursaspor 3 milyonluk bir kentin tek takımı. Bu şehir üretiyor. Herşeyde en güzelini yapmayı da beceriyor. Bu şehrin yapamayacağı bir şey yok. Bu şehir Avrupa ile yarışıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan öncede bu güce inanıyorduk. Bursa’nın gücünü, birikimini biliyoruz. Belediye Başkanı olduğumuz dönemde dedik ki Bursa kenti araçlarını Avrupa’dan almayacak dedik. Hatta biz daha iyisini yaparız dedik. Bursa’nın gücünü kendi içinde Bursalılar daha iyi biliyor. Bursa güzel bir yol alıyor. Biz beş kuruş para istemiyoruz. Uludağ’ı, sahilleri bize bırakın bakın dünyanın en hızla ilerleyen kenti oluruz. Bu şehrin taşı toprağı altın. Yoktan gelip burada zengin olan binlerce insanımız var. Ne mutlu bize. Yurtdışından araç almayacağız dedik ve sonunda Bursa üç yılda tramvaylarını yaptı. Her türlü testten geçti. Bursa her şeyin en kalitesini üretiyor. Geçtiğimiz günlerde basından okumuşsunuzdur. Bursa bir aracı 3.2 milyon euroya Avrupa’dan alıyordu. Biz Bursa’dan 1.6 milyon Euro fiyatla üretecek duruma geldik. Bursa kentinin 302 Milyon TL kasasında kaldı.  

Türkiye’yi geleceğe taşıyacak olan kent Bursa.  Burası kazanıyor ve kazandırmaya devam ediyor. 10 sene önce Bursa’da 300 yabancı şirket vardı bugün 1050 oldu. Dünya markaları Bursa’ya geliyor. Bursa’nın büyümesinde gösterdiği yansımayı Bursaspor’da da görmek istiyoruz. Bursaspor, Bursa’nın prestiji. Bursaspor şampiyon olunca Bursa şampiyon olacak. Nasıl şehrin girişine şampiyon kente hoşgeldiniz yazdıysak bunu yeniden yapabiliriz. Avrupa’da birçok stadyumları gezdik gördük. Böyle bir stadyum göremedik. Bayern Münih’in stadyumunun dışında bu güzellikte bir stadyum görmedik. Her şeyi özenerek en iyi kalitede yapılmış. Bursa’ya herşeyin en güzeli yakışır. Sadece stadyumda değil diğer yatırımlarda da en iyisini yapıyoruz. Burada hepimize görev düşüyor. Hepimizin itibarı. Burada bir çalışma başlatmamız lazım. Bu iş yapıldı ve bunun sonucunu almak lazım. Artık Türkiye’de mutlaka şampiyonluğa oynamak lazım. Sahip çıkmamız lazım. Sahip çıkmayan kentlerde Kocaelispor ligde yok. İzmir’in ligde takımı yok. Biz şampiyon olmadan önce kent olarak Avrupa’da tanınmıyorduk. Şimdi Bursa diyoruz hemen Bursaspor diyorlar. Daha da iyi olabilirdik. Turlar atlayarak daha çok biliniyor olabilirdik. Elimizde artık güzel değerler var. Binlerce büyük işletmelere sahibiz. Çok büyük potansiyele sahibiz. Herkes üzerine düşen küçük bir şeyi yaparsa bu işi başarırız. Bursa ve Bursaspor’u kimse tutamaz. Avrupa’da şampiyonluğu koşturan bir Bursaspor oluşturmalıyız. Dünya’nın neresine giderseniz gidin futbol seyrediliyor. Lübnan’a yaptığımız ziyarette şampiyonlar liginde Bursaspor – Glasgow Rangers ile oynadığımız maçın üzerinden 40 gün geçmesine karşın orada 90 dakika veriliyordu. Çok büyük tanıtım, prestij. Daha üst turlara gidebilseydik çok daha fazla tanıtım yapılacaktı. Dünyanın çeşitli noktalarına gittiğinizde İspanyol takımlarının futbolcularının forması çocukların üzerinde. Neden giyiyorlar. Çünkü başarılı takımın peşinden gidiyorlar. Neden Bursaspor’da çok başarılı olup, o ülkelerdeki insanların dikkatini çekmesin. Biz bu stadyumu herşeyi ile Bursaspor’a devrettik. Bursaspor’un güçlü olmasını arzuluyoruz.  

Yeni stadyumla birlikte yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz. Stadyumda kafetaryalar, restaurantlar, alışveriş noktaları var. Proje hakkında çok düşündük. Artık işin sonuna geldik. Ankara’dan ilave destek almadık. Bursa’nın diğer yatırımlarını da aksatmadan sonuna geldik. Bu stadyumda Bursaspor şampiyonluk yarışı içerisinde olmalı.

Örneğin altı yıl akaryakıt istasyonunu kimseye vermedik. Bir tek Bursaspor’a verdik. Yine gelirse yine veririz. Bununla ilgili tabii ki destek devam edecek. Bursaspor’un arkasında tüm kurumlar var. O zaman biz burada küçük organizasyonlar ile bunu başaracağız. O zaman tadından yenmeyecek. Bursaspor başarılı olduğunda sokaktaki herkes mutlu oluyor. Çok büyük desteklerde beklemiyoruz. O kadar potansiyel var ki bunu değerlendirmeliyiz. Bu stadyumun ismi ne olacak diye soruyorlar. Real Madrid’in formasının önünde Müslüman bir ülkenin markasının reklamı var. Demek ki biz başarılı olsak bu ülkelerinde desteğini alabiliriz. Onlar bizim rakiplerimiz. Bizde onlar gibi yapacağız.       

Zor olanı geçtik. Artık düzlüğe çıkıyoruz. Kulübün borçları var. Bunları herkes biliyor. Bunları toparlayıp biran evvel toparlanmamız lazım. Biran önce bunu yaparsak Türkiye’de bizi kimse tutamaz. Avrupa’da da dişe diş mücadele ederiz. Bu heyecan devam etmeli. Tüm dostlarımızın desteği ile bunu başaracağımıza inanıyorum.”

 

USTA: “BURSASPOR KAZANIRSA BURSA KAZANIR”

Bursa Vali Yardımcımız Ahmet Hamdi Usta yaptığı konuşmada işadamlarına seslendi.

Ahmet Hamdi Usta şu konuşmayı gerçekleştirdi;

Sayın Valimiz Münir Karaloğlu bugün burada sizlerle olmayı çok arzuladı ancak Ankara’da yapılan toplantı nedeniyle aramızda bulunamıyor.  Bizler yaklaşık 5 yıl önce 16 Mayıs 2010 tarihinden Anadolu’dan şampiyon çıkan ikinci takım ünvanına sahip olduk. Bursalılar gerçekten çok şanslılar. Antalya’dan gelen birisi olarak ben de ailem ile birlikte bu mutluluğu yaşadım. Bu mutluluğu yaşatan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Bursaspor bunu başarırken diğer Anadolu kulüplerine de örnek oldu. Bursaspor tüm İstanbul takımlarını dize getirerek şampiyon oldu ve yeşil-beyaz bayrağını İstanbul Boğaz Köprüsü’nde dalgalandırdı. Bu her şehre nasip olan bir olay değil. Ülkeler arasındaki rekabet acımasız bir şekilde devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız taraftar gibi duygularını çok güzel ifade etti. Biz Bursaspor’a yapılan katkıyı bir yatırım olarak düşünürsek bunu getirisini kat kat fazlasını görürüz. Bugün Bursa’yı dünya markası yapmak istiyorsak, Bursaspor’u çok iyi yerlere taşımamız lazım. Bunu yaptığımızda hem Bursaspor kazanacak hem de sanayicilerimiz kazanacak. Büyükşehir Belediyemiz elinden gelenin fazlasını yaptı. Mükemmel bir stadyum inşa etti. Yetmedi tüm gelirlerini Bursaspor’a devretti ve üzerine düşeni yaptı. İşadamları olarak bizlerin de üzerine düşeni yapmamız lazım. Bu locaları sadece maç izleme yeri olarak görmeyelim. Burada yurtdışından gelen işadamlarını ağırlayabilirsiniz. Bursaspor’a yapacağınız desteklerle çok daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum. Bursaspor’umuza başarılar diliyorum.”     

 

LOCA SATIN ALANLARA TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ

Gecede daha önce loca satın alan BTSO adına BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk’a, DOSAB adına DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezyaparlar’a, Bursa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz’a ve İlay Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ay’a teşekkür plaketi takdim edildi.  

Gecenin sonunda 3 loca satışı gerçekleştirilirken 12 adet loca için ise rezervasyon talebi yapıldı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu