Sözkesen “Herkes Batalla gibi olmalı”

Zor bir maçın yeşil beyazlı oyuncuları beklediğini belirten Murat Sözkesen, “Kazanırsa Bursaspor yoluna Süper Lig’de devam edecek. Yenilirse bir alt lige düşecek. Bursaspor büyük camia. Bizde oynadık. Futbolcular maç sonunu düşünmeli. Kaybedersek ne olur, kazanırsak ne olur diye hayal ederlerse Bursaspor rahat kazanır” diye konuştu. 

Büyük stres vardır

Şuan futbolcuların stres olarak zor durumda olduğunu ifade eden Sözkesen, şöyle konuştu: “Futbol oynamayana bunları anlatamazsınız. Şu saniyeyi yaşamadığınız sürece futbolcu gibi düşünemediğimiz sürece bunu kimse anlayamaz. Futbolcuların yapacağı tek şey var; kazandıkları takdirde maçın sonunu hayal edecekler. Bu hayali kurdukları sürece inanın yenilme şansları yok. Sadece Batalla’dan bir şey beklemeyecekler. Trabzon maçında Harun’dan tutun da herkes Batalla gibi olmalı.

Takımın iskeletini bozdular

“1 maç aynı anda hareket edecekler, aynı anda düşünecekler. Hepsi aynı güce sahip olmalılar ki kazansınlar. Benim kalbimden 2-1 Bursaspor kazanır diye geçiyor. Bir sürü yanlışı aynı yıl içerisine sığdırırsanız bu sonuç kaçınılmaz olur. Bursaspor’un başında Ali Ay var. Ona genelde fatura çıkıyor. Ancak Bursaspor son 2 yıldır Ali Başkan’dan önce çok yanlış yönetildi. Ben Ünye’de yaşıyorum. Buradan bunu görebiliyorum. Çok para harcandı, takımın iskeleti gönderildi.”

Ders çıkaracaktır

“Teknik adam tercihleri tam bir facia. Başkanla ilk defa konuştum. Tanımıyorum çok iyi bir insanmış. Böyle naif insan beklemiyordum. Bulunduğu durumdan dolayı agresif sinirli despot birini bekliyordum. O da kendi döneminde yanlış yönlendirildiğinin farkında. Ders çıkaracaktır. Şuan tek düşüncesi vardır, Bursaspor küme de kalması. Bu sene yaptığım hataları bir daha yapmam diyordur. Onu hissettim.”

Mustafa’nın kalbi temiz

Gançev ve Mustafa Er‘in eski arkadaşları olduğunu vurgulayan Sözkesen, “Onlar için çok güzel bir şans. Kalpleri demek ki çok güzelmiş. Bursaspor bu duruma düşmese belki de böyle şans gelmezdi. Bazen efsaneler tek maçta doğar. Mustafa’nın kaybedeceği bir şey yok. Ama kazacanacağı çok şey var. Mustafa o duruşu sergiliyor. Her zaman kalbi güzel insandı. Cumartesi takımın başında maçın bitiş düdüğüyle birlikte en çok sevinen kişi Mustafa olur. Başaracaktır. Hayatta hiç birşey tesadüf değil” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu