Söz bitti!

Söz bitti, ne yazsak boş. Hüsranla geçen koca bir sezonun tek tesellisi olabilecek maçı da kazanamadık.

Maç öncesi çıkan kadroya bakınca Adnan hoca’yı yadırgayamadım. 2-3 oyuncu hariç kim oynasa al birini vur ötekine. Mücadele olarak bir çok futbolcu kendi adına sezonun en yüksek mücadele gücünü göstermeye çalıştılar, bakın çalıştılar diyorum zira aradaki kalite farkı uçurum olunca o da bir işe yaramadı. İlk yarıda tamamen gaz ile saldıran bir takım hüviyetindeydik. 60-65 ten sonra kondisyon olarak düşmemiz normal bir sonuç olacaktı. Maçın ilk yarısına dair aklımda kalanlar Quresma‘nın şutunu Harun‘un çıkarması, Aboubakar‘ın dışarı vurduğu top ve yine Queresma’nın Türkçe bilip Bülent Yıldırım‘ın anasına sövmediği için bir türlü yiyemediği kırmızı kart. Adam kırmızı kart görmek için çok uğraştı ama Bülent Yıldırım herhalde o küfrü bekledi , gelmeyince de kart göstermedi.

İkinci yarıda topu ileri taşıyan adamımız Emre Taşdemir‘in sakatlanıp çıkmasıyla hücum anlamıyla iyice sıkıntıya düştük. Gol gelmedikçe saldıracak olan rakip karşısında Emre Taşdemir gibi adamlar her zaman tehlikedir. Kubilay‘ın kaçırdığı mutlak gol maçın kırılma anlarından biriydi. Şenol Güneş‘in risk alıp ikili forvete döner dönmez Cenk ile golü bulması BJK adına önemli bir şans oldu. O dakikadan sonra BJK oyunu soğutmaktan başka yapacak bir şey kalmadı. Bizde de oyunu değiştirecek yetenekli ayaklar olmamasının nihayetinde BJK son saniyede kontradan yakaladığı pozisyonu gole çevirdi ve maç 2-0’lık skor ile sona erdi.

Oyunculardan Harun’un özel tebriklerimi iletiyorum. Bunun yanında Ertuğrul, Şamil, Aziz ve hatta Bilal mücadele ettiler. Sadece mücadele ettiler yani. O kadar. Emre Taşdemir ‘de çıkana kadar iyiydi. Sinan Bakış ve Kubilay kardeşlerim o yaşta en azından Bilal ağabeyiniz kadar koşamayacaksanız yaşınız gençken farklı meslekler edinin.

Yaşanan rezalet gelince… Para için yapamayacağı şey olmayan zat-ı muhterem bir yetkili localardan birini talep üzerine 1 maçlığına BJK’lilere kiralamış. Locadan siyah diye bağırılıp deplasman tribününden beyaz çekerek karşılıklı tezahürat yapılınca film kopmuş. Diğer localardan tepkiler gelince çevik kuvvet devreye girmiş. Yani şu rezaletin tarifi yok. Yazıklar olsun. Hiç bir meblağ şu rezilliğin karşılığı olamaz.

Tribünler de çok coşkuluydu lakin bazen coşku gereksiz arttı ve sahaya çok sayıda yabancı madde atıldı. Yazık günah be kardeşim. Bak kulüp personele maaş ödemeleri, sen böyle şeylerle kulübe ceza ödetip o personellerin ve ailelerinin ihtiyacı olan maaşlarının sarkmasına sebep oluyorsunuz. Lütfen daha duyarlı olalım…

Şu saatten sonra bize lazım olan ligde kalmayı matematiksel olarak da garantilemek, kongre kararının bir an evvel alınması ve hiç şans verilmeyen isimlere de şans verilip gelecek sene kimlerin kalacağına karar vermek. Gidecekler o kadar çok ki belirlemek zaman alır. Kalacakları​ belirleyip, gidecekleri temizlemeye çalışmak daha kısa sürecek.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu