Şotadan maç yorumu!

Bursaspor'un pazar günü deplasmanda karşılaşacağı Kayserispor'un teknik direktörü Şota Arveladze Bursa hakimiyet'e zorlu randevu öncesi çarpıcı açıklamalarda bulundu. Son şampiyona karşı önemli bir sınav vereceklerini belirten genç çalıştırıcı, Yeşil Beyazlı takımın gücünü bildiklerini belirterek, Ertuğrul Sağlam'dan çekindiğini söyledi. Şota Arveladze, "Karşımızda ciddi bir başarıya imza atmış iyi bir takım ve kaliteli bir teknik direktör var. Ertuğrul Sağlam çok iyi işlere imza attı. Takımını iyi yönetiyor. Onun sistemini beğeniyorum. Bursaspor, takım olarak kaliteli isimlerden kurulu. Oyuncular açısından özel önlem alacağım kimse yok. Ama Bursaspor'da en tehlikeli adam kesinlikle Ertuğrul Sağlam" ifadesini kullandı.

 

REAL MADRİD DAYANAMAZ Ligin ikinci yarısında sadece 12 puan toplayabildiklerini hatırlattığımız Şota Arveladze bunun sebebi olarak takım içinde yaşanan şanssızlıkları gösterdi. Her yıl şampiyon adayı olarak gösterilmelerine karşın bu sezon özellikle ikinci yarıdaki düşüş hakkında konuşan Kayserispor Teknik Direktörü Arveladze, "Şampiyon olmak kolay değil. Büyük camiaların işi… Ertuğrul Sağlam ve Bursaspor bunu başardı. Kendilerini kutluyorum. Biz bu yıl çok şanssızlıklar yaşadık. 8-9 oyuncumuz sakat veya cezalı duruma düştü. Kaleci, stoper, orta saha derken kadro kurmakta zorluk çektik. Kötü gidişi sadece bir sebebe bağlamak yanlış olur. Ancak bizim yaşadığımız şanssızlığa Real Madrid bile dayanamazdı" diye konuştu.

 

HURMA'YA TEŞEKKÜR EDERİM Adı Bursaspor'la menajer olarak anılan Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma'yla ilgili yorum yapmaktan kaçınan Şota Arveladze "Bu konuda benim görüş bildirmem yanlış olur. Çünkü kendisiyle alakalı bir durum… Şu an Kayserispor'da görevine devam ediyor" dedi. Gürcü teknik adam son olarak Süper Lig'de görev yapan tek yabancı teknik direktörün kendisi olduğunu hatırlattığımızda ise şu yanıtı verdi: "Sadece benim kaldığımı gerçekten bilmiyordum. Gençlerbirliği'nde yaşanan gelişmeleri takip etmemiştim. Bu konuda demek ki Süleyman Hurma'ya teşekkür etmem lazım. Çünkü hala beni göndermedi."  

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu