Sorumluluk Artık Şehirde!

SORUMLULUK ARTIK ŞEHİRDE !

Bursaspor ligin en fazla gol atan takımı ve en az gol yiyen üç takımından da biri. Oynadığı futbolla da adeta parmak ısırtıyor. Üstelik bu performansı en önemli maçlarını geride bırakarak ve birçok şansızlık ve hakem hatalarına rağmen elde etti. Kısacası bu kadro rüştünü ispat ederek 2010’daki başarıyı tekrarlayabileceğini gösterdi. Şampiyonluğun nasıl geldiğini hepimiz biliyoruz. Ertuğrul Sağlam’ın gelir gelmez kentte oluşturduğu sinerji ve sonrasında verilen desteklerle şampiyonluk gelmişti. Şuan o dönem ile aynı şeyleri yaşıyoruz, iyi bir takımımız var; ama maddi problemlerle boğuşuluyor.Teknik Direktör Şenol Güneş son basın toplantısında bunu açıkça dile getirmişti zaten. Başkan Recep Bölükbaşı gecesini gündüzüne katarak sorunları aşmak için çabalıyor. Özellikle futbolcu alacaklarını ödeyebilmek için elinden geleni yapıyor. Ama ihtiyaç olan rakamlarla tek başına ve yönetici arkadaşları ile baş etmesi imkansız. Rahmetli İbrahim Yazıcı döneminde başlayan ve Erkan Körüstan döneminde zirve yapan maddi hatalar ile boğuştuklarından zorlanıyorlar. Şehrin her anlamda omuz vermesi gerekiyor.

STAT GELİRLERİNİN KULÜBE DEVRİ

2008 Ocağında Bursalı işadamlarından bakan desteği ile biraz da zorlama ile toplanan 7 milyon lira yardım, şampiyonluk yürüyüşünün başlangıcıydı aslında. O para sayesinde kulüp rahatlamıştı ve doğru adımlar atılabilmesi için zemin oluşmuştu. Böyle bir organizasyona şuan ihtiyaç yok; çünkü yeni stadın gelirleri kulübü rahatlatacak boyutta. Bursaspor sadece locaları satabilse 15 milyon liraya yakın bir gelir elde edebilecek. Bunun içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin artık stadın haklarının kulübe devri ile ilgili protokolü bir an önce yapması gerekiyor. Bu protokol olmadığı için kulüp locaları satamıyor. Hala ne bekleniyor kimse anlamıyor ! GS ve BJK kulüpleri stat temellerini kazarken localarını satmaya başlamışlardı bile. Bizim stat seneye açılacak deniyor; ama localar satılamıyor ! Yani Belediye olarak formaya reklam vermek falan ihtiyaçların karşısında devede kulak bile değil. Ki Bursaspor kendi hakkı olanı istiyor. Bu konuda acilen gereken yapılmalı.  

FIRSATÇILARA

Mayıs kongresinde yakın olduğu muhtemel başkan adaylarına zemin hazırlamak adına aportta bekleyip en ufak bir olumsuzluğu kullananları da herkes görüyor. O ayrı bir konu. Kulüpteki en ufak bir olumsuzluğu manşetlere köşe yazılarına dökmek tüm spor otoritelerince şampiyonluk adayı olarak gösterilen bir kulübe köstek olmaktır. Bu arkadaşlara, taraftarın bu durumun farkında olduğunu yazmam yeterli olur sanırım !

HAYDİ STORE’LARA

Kulübün maddi sıkıntılarına tahmin edileceği gibi ilk duyarlılık gösteren yine yeşil beyazlı taraftarlar oldu. Bursaspor’u her şekilde ve şartta destekleyen büyük taraftarı sosyal medyadan bir çağrı yaptı ve tüm Bursaspor sevdalılarını Bursastore mağazalarına alışveriş yaparak kulübe maddi katkı yapmaya çağırdı. Tüm taraftarlar bu çağrıya uymalı herkes gücü oranında Bursastore mağazalarına gidip kulübe desteğini vermeli. Ben kendi adıma gideceğimi net olarak söylüyorum.  

GÖRECEĞİZ

Seçim dönemlerinde boyunlarına atkı takarak Bursasporlulara sevimli gözükmek isteyen siyasiler veya Özlüce’de boy gösteren sivil toplum örgütleri bu süreçte nasıl bir yol izleyecekler hep birlikte takipte olacağız ! Yazımın başında dediğim gibi Başkan Bölükbaşı, Teknik Direktör Şenol Güneş ve futbolcular başarılı olabileceklerini ispatladı. Bundan sonrası yukarıda saydığım kentin o meşhur dinamiklerine kalmış. Kısacası bu saatten sonra bu takım aşağıya inerse sorumluluk onlarındır. Bekleyip göreceğiz.

Tarık Çapçı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu