Son sözü bilirkişi söyleyecek

Bursaspor'un 9 Haziran 2009'da yapılan genel kuruluna bazı üyelerin alınmadığı, bazılarının da haksız yere üyeliklerinin iptal edilerek genel kurulda oy kullanmalarının engellendiği iddiasıyla eski başkanlardan Recep Günay tarafından genel kurulun iptali ve kulübe kayyum tayini için açılan dava sürüyor. Bursa 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, daha önce genel kurulun iptaline karar vermişti, ancak Yargıtay 7. Hukuk Dairesi bu kararı bozdu. Yargıtay, üyeliklerin iptalinin tek başına genel kurulun iptali için yeterli gerekçe olmadığına hükmederek, varsa başka delillerin de mahkeme tarafından araştırılıp değerlendirilmesini ve yeniden bir karar verilmesini istedi.

Bozma kararının ardından Bursa 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde yeniden görülmeye başlanan davanın bugünkü duruşmasında davacı eski Bursaspor başkanlarından Recep Günay ve avukatı Yücel Akgün, davalı Bursaspor Kulübü avukatlarından Jale Demir ile Kulübün hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Öztürk Yazıcı katıldı.

Davacı Recep Günay, dosyanın sürüncemede bırakılmasının doğru olmadığını ifade ederek, "Dosyaya, yapılan usulsüzlüklerle alakalı bir çok delil sunduk. Bunların değerlendirilerek bir an önce bir karar verilmesini istiyoruz" diye konuştu.

Davalı avukatı Öztürk Yazıcı ise, Bursaspor'a 15 yıldır kayyum istendiğini ifade ederek, "Bir çok yönetici hakkında 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne açılan dava ile şu an huzurda bulunan ve 2009 yılında yapılan genel kurulun iptali ile ilgili dava arasında hiç bir hukuki bağ bulunmamaktadır. Dosyada hiç bir delil yoktur. Bu dosyanın gidişatı Bursaspor'umuzu da olumsuz etkilemektedir. Artık Yargıtay'ın bozma ilamı doğrultusunda bu dava reddedilsin" diye konuştu.

Mahkeme, bir karar verebilmek için, 2009 yılı ve öncesini kapsayan harcama ve karar defterlerinin biri borçlar, diğeri de dernekler hukuku uzmanı bilirkişiler tarafından incelenmesine karar verdi. Duruşma, gelecek rapor doğrultusunda karar verilmek üzere ertelendi.

Kaynak: haberciniz.biz

 

Not:Yorum yaparken mahkemenin halen sürdüğünü bilerek ve kişilere cevap hakkı doğurcak yorumlarda bulunmamanızı özellikle rica ediyoruz..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu