SMS kampanyası başlıyor!

Kulübü mali sıkıntıdan çıkarmak isteyen Bursaspor yönetimi, Fenerbahçe örneğini gündemine aldı.

Bursa Valliği’nin önderliğinde gerçekleşecek olan kampanya önceki günkü yönetim toplantısında masaya yatırıldı. Başkan Mesut Mestan, 25 ve 50 TL arasında bir meblağ düşünüyor.

Mali anlamda tarihinin en kötü günlerini geçiren Bursaspor’da soruna çare aranıyor. Ali Ay’ın ardından başkanlık koltuğuna oturan Mesut Mestan, bu anlamda şehrin dinamikleriyle birçok toplantı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz haftalarda Vali Yakup Canpolat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş önderliğinde şehrin üst düzey bürokratları ve iş adamları Özlüce’ye çıkarma yapmış ve destek konusunda çareler aranmıştı.

YÖNETİMDE TARTIŞILDI

Yardım kampanyası için şuana kadar herhangi bir adım atılmazken, SMS kampanyası yapılması için karar birliğine varıldı. Bursa Valliği’nin önderliğinde gerçekleşecek olan kampanyanın detayları ilerleyen süreçte açıklanacak. Önceki gün gerçekleştirilen Bursaspor yönetim kurulu toplantısında ise bu konunun detayları masaya yatırıldı. SMS kampanyası için özelliklere rakamın kaç olacağı merak ediliyor.

FENER’DE 20 TL’YDİ

Başkan Mesut Mestan’ın küçük rakamlarla uğraşmak yerine 25 ve 50 TL arasında bir meblağ düşündüğü öğrenildi. Valiliğin açacağı bir hesaba gönderilecek paralar  burada toplanacak. Bilindiği gibi kısa bir süre önce Fenerbahçe bu konuda bir adım atmıştı. Fenerol adı verilen kampanyada SMS atanlardan 20 TL alınmıştı. Sarı lacivertli kulüpte Başkan Ali Koç, gerek sanat, gerekse iş dünyasından birçok  isimle birlikte kampanyaya öncülük etmiş ve kulübe ciddi bir para girişi sağlanmıştı.

44 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Neden rakamı yüksek tutuyorsunuz.
  Fb bile yirmi tl demişken biz yirmi beş elli tl diyoruz.
  Beyler sürümden kazanmak diye bir şey var.
  Rakamı on tl yapalım yuzbinler katılsın.
  Hazır böyle bir girişim varken niye daha başında fiyaskoya dönsün ki.

  117
  14
  1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

   ben 50 tl vericem helal olsun BURSASPORLU OLDUĞUMU böylece göstermiş olucam.hadiyin sıra sizde.fb 20 diorsa biz 25 50 demekki biz fb den daha büyüküz zuhaaa.çok keyiflendim.

   1. @ELLİ yorumuna yanıt olarak

    UZUN LAFIN KISASI
    BURSASPOR
    VALİ BEY VE
    İBRAHİM BURKAY İN ELİNDE
    GERİSİ BOS
    SMS LE BİŞEY OLMAZ EMİNİM BURAYA
    HERGÜN SALLAYAN LARİN YÜZDE 5 İ SMS ATARMI ŞÜPHELİYİM
    DOGRUYSA 300 KÜSÜR KOMBİNE SATILMIŞ YARDIM ETMEK İSTEYEN ÖNCE KOMBİNE VE FORMALAYLA BASLAR
    BİZ NEYİ TARTIŞIYORUZ
    KENDİNİ TATMİN VE SADECE KUFRETMEK İÇİN MAÇA GİDENLER
    BURSASPORU BİZİM GİBİ EVLADI GÖRENLERİN ELİNDEN ALDILAR YAZİK

    11
   2. @ELLİ yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim kusura bakma ama 10 aylık bebeğim var eşim çalışmıyor tek başıma ailemi geçindirmeye çalışıyorum ve Bursaspor’u canı gönülden seviyorum bırak düşük olsun ki bizler de ufakta olsa çorbaya tuz atabilelim.

    12
    1
  2. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

   Fenerbahçe’nin milyon taraftarı ve milyoner taraftarı olduğunu unutup BURDASPOR’un onbinler veya yüzbinler taraftarı ayrıca milyoner taraftarı olmadığını hatırlatmak isterim o yüzden 25 ve üçün beşin hesabına düşülecek durumda değiliz ne kopuyorsa gönlümüzden neye imkanımız varsa yollarız

   27
   2
  1. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   Sen alırsın da taraftarın genelinden umudum yok.Fiyasko ile sonuçlanmaz umarım.
   Kombine alımları çok çok düşük seviyelerde.
   Ev geçindirme yükümlülüğü olan taraftarlarımızı ülkede ki genel ekonomik durumun kötülüğü de etkiliyor olabilir.

   34
   2
 2. fener taraftarından zengin bir taraftara sahip değiliz ki öyle olsak 1000 forma yerine 10000 forma satilirdi 25 50 tl ile uğraşmak yerine değil bu miktarı daha da alt fiyatıa çekmesi daha mantıklı olur 50 vermeyen 20 verir 20 veremeyen 10 verir destek vermek isteyen zaten desteğini mevla az olsada çok atar ama yine verebileceği desteği verir yapılması mantıklı olur

  35
 3. Para isteniyorsa gidilsin Ali Tay ın klüpten çaldığı paralardan tahsil edilsin. Bursaspor u milyonlarca lira zarar uğrattılar yediler bitirdiler şimdi kimse ortada yok. Öncelikle bunun hesabının sorulması lazım. Ben 10 tanede sms atayım 20 tanede yine gelcek birileri yiyecek o yüzden kimse kusura bakmasın ben çoluğumun çocuğumun parasını artık çarçur etmek istemiyorum. Gider kombinemi alır desteklerim milyonlar kazananlar yardımcı olsunlar

  31
  3
 4. Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan Bilenser (dev adam) yönetimi zamanında da yapılmıştı, bir işe yaramamıştı. Ali Ay yedi içti hesabı taraftar mı ödeyecek? Ali Ayın dönemi için açılmış olan mali genel kurulun iptal davası var. O davayı kabul et, adamın usulsüz harcamalarını kendisinden tahsil et.

  26
  1
 5. Tamam Bursa büyük bir kent fakat taraftar gurubumuz çoğunlukla işçi, esnaf, öğrenci kesiminden ve bu insanlar ekonomik krizin verdiği etkilerle uğraşırken rakamın bu kadar yukarıda olmasi kampanyayı daha başında hayal kırıklığına ulaştırır.
  Sayın başkan lütfen bu konuya dikkat edelim.
  Ya da eğer mümkünse alternatifi bol bir başlangıç olsun ki herkes butcesine gore yardım yapabilsin.
  Böylelikle hem ağa nın eli tutulmaz deriz çünkü ucu acik olur.
  Hem de tüm kesimler az da olsa katılabilir.
  Saygılarımla.

  22
  1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

   Bırakın bu işleri renktaşım ister işsiz ister öğrenci, ne olursa olsun Bursaspor a 20 tl veremeyecek adam tutmasın bu takımı. İki paket sigara parası

   2
   1
 6. Bugün perşembe, geçen hafta açacaktınız tahtayı açmadınız bu hafta da bitiyor. Tahtayı açın yeter. Canımızı yiyin sonra.

  22
 7. Benimde önerim Bursalı destek olacak sanatçılar ve bir kaç popüler sanatçı ilavesiyle stad da konser verilmesi ve Bursaspor’a destek olunması örnek vermek gerekirse 30 TL biletle herkesin gelmesi sağlanır

  20
 8. 10 lira yapın 20 lira vermek isteyen 2 kere atsın . Herkes destek olsun. Ayrıca ekonomik krizden ev geçindirmekten falan bahsetmeyin 20 lira 50 verememenin bi bahanesi yok.

  15
  3
 9. Sevgili Bursasporlular bu gibi kampanyalar yapılmalı camia yı şehrimizi birliğini sağlar lütfen bu konuda olumsuz yorum yapmayalım katılmayan katılmasın lakin olumsuz yoruma gerek yok zaten bizler sevgiyi,saygıyı kaybettik işde onun için düşüş başladı lütfen katılım göstermeyecek kişiler olumsuz yorum yapmasın katılırsın ,katılmazsın kişisel

  11
  3
 10. Standart 25 olursa daha fazla kesime yayılır belki onun dışında zaten durumu iyi olan 3-4 artık kaç tane isterse mesaj atar zaten.

 11. 10 lira yap sen kampanya katılım fiyatını,isteyen bin tane SMS çeker ,isteyen bir tane ama 25 lira 50 lira gibi kampanyaya katılım zor olu. fenerin sırtı sağlam ,birde hala bunlarla antreman sahasında maç düşünüyorsanız ey yönetim ayağınıza sıkarsınız ,yöneticiliği bırakmanıza sebep olacak bir hata bu hatta bıraksanız bile bu hata sizin arkanızdan gelir ,demedi demeyin.Şu an taraftarda ki sessizliği yaz tatili diye algılamayın, taraftar şuan çok derinden ve sessizce takip ediyor yaptığınız her hamleyi ve artık sonucu görmek istiyor.

 12. çözüm basit buski nin su faturalarına yansıtıcağı cüzi miktar ve belediyenin merinos,acemler ve özlüce durağı bukart gelirilerini bursaspora bağlaması……

  4
  2
 13. Bence üç farklı sms modeli olmalı, 10 tl, 25 tl ve 50 tl isteyen gücü doğrultusunda istediği sms i atsın. Daha yüksek katılım olur

 14. Çok istiyorsun biraz pazarlık yapalım 10 gaymeden kapıyı açalım varsın eloğlu istediği kadar sms atsın aç gözlülük yapmayın .

 15. Pazarlamada müşteri psikolojini doğru anlamak şart.
  Sağlayacağı fayda aynı olsa bile , 5 TL ye 10 adet bir ürün almak, 10 TL ye 5 adet almaktan daha karlı hissettirir.

 16. Rakam mümkün olduğunca az olsun, hatta 5 lira olsun katılım yüksek olsun. Katılım sırasında katılımın yüksek olduğu vurgusu yapılır ve katılıma daha çok şevk sağlanır. Ama fiyasko olursa kimse fayda sağlayacağını düşünmez 5 lirasını bile esirger.

 17. Trabzonspor ve Trabzon belediyesi anlaşık su faturalarına 1-2 tl trabzonspor katkı bedeli gibi bir şey eklemişler. Bu bedeli ödemek istemeyenler de sms atıp çıkabiliyormuş. Hiç vakit kaybetmeden benzer bir şey yapılmalı. En güzel sabit kalıcı gelir olur.

 18. 50 TL olması mantıklı. 3 milyonlukluk nüfusdan 500 bin kişi katılsa 25 trilyon yapar. Fenerbahçe 20 TL ile 1 milyon 640 bin kişi topladı. Biz sürümle falan adetlere ulaşamayız. O yüzden 50 TL ideal.

  1
  2
 19. 25 TL ye maç bileti almayan sözde büyük taraftar inanmadığı yönetim ve takıma SMS desteği mi yapacak. Geçiniz.

 20. Bence 10 TL olsun gönlünden kopan istediği kadar atsın ister 5 SMS ister 10 SMS atsın. Bu şekilde her insan yardımcı olmaya çalışır bende.

 21. Herkesin durumu olacak diye bir şey yok ama bu bHane değil. Durumu olmayan da iki kişi birleşip 25e düşürsün.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu