Size işinizi öğretiyoruz!

Bu çocuklar sizin eski futbolcunuz, size dünyanın bonservis gelirini kazandırdılar, onlar olmasaydı batmıştınız” vs gibi altı boş cümlelerle bu camianın insanlarına akıl öğretmeye kalkan bu tiplere madem öyle, biz de kendi işlerini öğretelim.

Basın mensubu olan birinin, işini doğru yapabilmesi için önce yazıp, çizdiği konular hakkında, yazıp çizmeden önce bilgi sahibi olması ve bu bilginin doğruluğundan da emin olması lazım gelir. Yani uzun cümleleri anlamayanlarınız için kısaca söyleyelim; bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup bu fikir ile insanları yargılıyorsunuz. Ve sizler, her fırsatta “Bursa’da arkadaşlarımız var” diyen sizler, bu bilgi donanımına sahip olmadan atıp tutmayı ve ahkam kesip hesap sormayı alışkanlık haline getirdiniz çünkü Anadolu kulüplerinin gündemi ile yakından uzaktan alakanız yok. Yanlızca İstanbul kulüpleri ile Anadolu kulüpleri arasında geçen hadiselerde ve gelişmelerde bu gündemin içine girmeyi bizlere bir lütuf zannederek, “Size de söz hakkı tanıyoruz ama” tarzı söylemlerle bizlerden minnet bekliyorsunuz. Siz kendinizi ne zannediyorsunuz? Kimsiniz siz? Ağa babanız gelse geçit yok. Biz sizi, sizden iyi tanıyoruz.

Bursaspor’dan başka bir takıma giden, söylemleriyle tepki toplamasına rağmen o takımda döktüğü göz yaşlarına “Bursa insanıdır, bizde hakkı vardır” diyerek dayanamayan ve ona bir şans daha veren camiaya, onu tekrar yıldız hale getirmesine rağmen “Beni göndermezseniz kupa finaline çıkmam” diyerek rest çeken ve giden kupada payı olan adamlara, takımdan transfer izni çıkmayınca “Babam hala çalışıyor, şartlarım iyi değil bu nasıl iş?” şeklinde röportaj vererek Bursaspor‘u tüm ülkeye kötüleyen ama bu röportajı Bursaspor’dan kazandığı paralarla aldığı boynundaki on binlerce liralık kolye eşliğinde veren adamlara nasıl olur da iyi gözle anmamızı beklersiniz? Sizin bir halttan haberiniz yok beyler.

Neyse.. Daha fazla konuşmaya değmez. Spor programı adı altında talk show yapanlara söylenecek fazla söz yok. Kamuoyu size ne gözle bakıyor bir aynanın karşısına geçip bakınız.Futbol sizin bilip bilmeden yaptığınız ölçüsüz ve tahrik edici yorumlar sebebiyle bugün bu ülkede bu haldedir. Bunu sizler de gayet iyi biliyorsunuz. 

Bursasporluyuz.org

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu