Sizde de varsa o cesaret!

Bursaspor şu anda aslında öyle bir fırsat yakaladı ki… Kırk yıl uğraşsa bu kadar 4 ayak üzerine düşemezdi.

Düşünsene yeniliyorsun ama rakiplerin de yeniliyor. Berabere kalıyorsun ve en yakın rakibi yense seni ateş hattına atacak ama o da yenilip kendisini ateşe atıyor. Bu kadar tesadüf olamaz. Göklerden gelen bir karar vardır! O karar sanırım bu yıl da Bursaspor’un düşmemesi üzerine. Yoksa bu kadar hataların, kötü yönetilmenin olduğu bir yılda bu kadar şans bizi mutlu etmiyor mu? Erzurum belki de Göztepe’yi yenerek umutlanmış olabilir ancak ben hala aynı fikirdeyim. Düşecek 3’lü değişmeyecek. Sivasspor bile potaya girecek gibi duruyor. Erzurumspor haftaya Antalya deplasmanında yenildiği takdirde biz de eğer ki Akhisar’ı yenersek bana göre lig biter. Sonrasında git deplasmanda Antalya ve Erzurumspor’dan al toplamda 4 puan otur keyfine bak ancak en büyük tehlike Akhisar’ın Bursa’dan puan veya puanlar ile dönmesi. Olası bir kötü durumda Erzurum’da final maçı oynama ihtimali beni düşündürmüyor değil.

Neden mi?

Çünkü siyasi güç Erzurum’da…

Ne yazık ki bu böyle! Orada oynanacak maçta protokol tribününü bir düşünsene. Bursa’nın siyasi güçleri bile köken olarak Erzurumlu değil mi? Siyasi irade orada kimde üstün olursa etki edecek o değil mi? O yüzden sen bırak siyaseti ve bir an önce kazanmaya başla. Al Akhisar, Antalya maçlarını otur aşağıya.

DESTEĞİN TAM VAKTİ

Sene boyunca Bursaspor’a destek olun dedik durduk. Şimdi de tam vakti. Yenişehir’den yap iki uçak. Doldur bütün siyasetçileri ve şehrin ileri gelenlerini. Al hepsini götür Erzurum’a. Bu yıl hiç yapılmayan bir şey yap ve al yanına 100 gazeteciyi. Doldur bir uçağın kıç tarafına. Götür onları da deplasmana. Bütün gücü al arkana bak neler oluyor izle. BTSO Başkanı Sayın Burkay senden, benden daha çok sever böyle organizasyonları ve şehrinin takımını. Çal kapısını uçakları karşılar adım gibi eminim. Bütün belediye başkanlarını al yanına doldur uçağa; Erzurum’da cağ kebap ardından da, kadayıf dolması… Bak 3 puan nasıl tatlı gelecek. Bir sefer yapalım be! Küslükler, kırgınlıklar bir kenarda kalsın. Bir kez 2. takım kimlikleri evde bırakılsın. Hep birlikte kol kola gidelim. Koca sene siyasi malzeme yapılan Arma bir kez daha malzeme olsun. Düşmesin ağabey bu takım kümeye. Kim düşerse düşsün ama Bursa değil. Siz yapamıyorsanız ben yapayım. Yemin olsun kapı, kapı gezerim. Önce Bursa’da iş yapan ve siyaset yapan Erzurumlu büyüklerden başlarım. Önce onlar elini taşın altına koysun ki koyacaktır. Daha sonra da bir defa olsun atkıyı destek amaçlı boynuna asacak; bütün herkesi alın uçağa gidelim hep birlikte. Kimse yanlış anlamasın ama o iki uçak Bursaspor düşerse düşsün zaten, çakılsın yerin yedi kat dibine. Ben o uçakta olmaya razıyım. Sizde de varsa o cesaret. Bursaspor bu şehrin en büyük markası. Düşsün de parasal anlamda kurtulalım diye düşünenler vardır illa ki. Bu takım düştüğünde ne bana, ne sana ihtiyacı kalmayacak. Kimse de anlatmasın “Ali Ay’a karşıyım, ondan gelmiyorum” diye. Onu diyen başkan adayı veya eski başkan kimlerse buyurun kamuoyunun önüne atın. Arayın Lemi Keskin, İlhan Uslu, Timur Noyan, Remzi Cinoğlu, Levent Kızıl, Cavit Çağlar, Hayri Yazıcı… Aklınıza kim geliyorsa! Hadi hep birlikte şimdiden söylüyorum; istikamet Erzurum.

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Ben yazara katılmıyorum. Ligimizi siyaset değil ekonomi etkiliyor. Bu saatten sonra Takımın kalması, saha dışı değil saha içi performansına bağlı.
   Çok sayıda ekabirin Erzurum’a gitmesi oyuncu üzerinde baskı yaratır ve olay geri teper. Zaten bu takımın başına ne geldiyse baskıdan geldi. Sahadaki oyuncu yeter ki camianın samimiyetine inansın. Kendimiz orada olmasak da ruhumuz yetecektir. Diye düşünüyorum…

   21
   2
 1. Biz siyaset kirli ellerini sporun üzerinden çeksin dedikçe bunun gibi adamlar sporu siyasetin kucağına itiyor.Bursaspor son üç yılda siyaysetin kucağına düştü ve bu hale geldi.Yazıklar olsun!!!

  43
  5
  1. @Doctor yorumuna yanıt olarak

   değerli arkadaşım; Bursaspor son üç yılda değil, son dokuz yıldır düşüşte.
   bunun sebebi de sadece siyaset, yönetim, teknik adam ve futbolcular falan değil.
   bu ortamlarda hastalığı, teşhisi ve tedaviyi anlatmaktan, şöyle bir ağız tadıyla sahanın içini, futbolu, tekniği, taktiği, tuktiği konuşma ve tartışma fırsatını henüz bulamadık…
   hala işin alfabesindeyiz, ve bir türlü daha ileriye gidemiyoruz. daha da kötüsü, sanki daha uzun yıllar buralarda kalacağız gibi…

   5
   5
   1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    Saçmalamışsın.son 9 yıl düşüşte diyorsun.da biz şampiyon olduktan sonra 4 yıl üst üste avrupaya gittik.Türkiye kupasında finaller oynadık.biz yalnızca Ali Ay dönemerinde çöktük.

    1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

     bende onu anlatmaya çalışıyorum ama senin gibileri bir türlü ikna edemiyorum.
     oysa bunu daha dün
     ”Hamzaoğlu, Bursaspor maçımız final değil!”
     başlıklı haberde sana cevap vermişim.
     peki 4 yıl avrupaya gittiysek, bizi oralara götüren RAHMETLİ YAZICIYI neden,
     her maç istifalara davet ettik?
     ültimatomlar verdik_
     protesto amaçlı tribünleri boşalttık?…

     1
     2
 2. Ya kardeşim ne meraklısınız siyasi olayları hemen futbola karıştırmaya o zaman çıksın Cavit çağlarda maçları alsın silah zoruyla malum o da bursalı…Korkuyorum masonları,tapınakçıları yazacaksınız derin yazarlar… 🙂

  23
 3. başından sonuna bomboş bir yazı, saçma sapan. Futbolun içine siyaseti soktuğumuz için bu haldeyiz. Böyle bir sitede yazılan yazıya bak, şaka gibi.

  17
  1
 4. Kalemine sağlık hocam ne güzel de yazmışsın okuyan silkeleniyor kendine geliyor Başkan için Bursasporumuza küsen ve desteğini çeken maçlara gelmeyen o kadar taraftar var ki haddi hesabı belli değil gün birlik olma günü ayağa kalkmamız lazım ! Bursaspor’ a küsülmez hep destek tam destek sen ben yok bir tane BURSASPOR’ umuz var !

  6
  15
 5. Ben 30 puanla ligden düşeceğimizi soylemiştim daha lig başlamadan.kadro kalitemizin çok çok yetersiz olduğunu söylemistim..eksi yağmuruna tutulup linç yemistim..suan 29dayiz.. umarim ben yanilirim..

  4
  12
 6. saçma bir yazı olmuş rahmetli Mehmet Özman abimizin şu meşhur sözü stad koridorundan sahaya çıkarken duvara asılmalı “Sen Bursaspor’sun Çıkacaksın 3 Atacaksın 5 Atacaksın Kazanacaksın”

 7. O kadar yazarı tanımadan atıp tutmuşsunuz ki. Bu çocuk hala daha deplasmana taraftar otobüsüyle gidip geliyor. Futbolun sahada kazanıldığını yazmış birileri. Sene başından beri oynan futbol ortada fakat alınan sonuçlar ortada. O zaman her maç tff ve demirören2e neden küfür ediyoruz? Bırakın boşlafları adam doğruları yazmış. Belediye başkanından, milletvekiline her kes Erzurum’lu neredeyse. en azından protokol anlamında rahat bir maç oyna. 2 hafta sonra burada yorum yapanlar acaba “Maçı hakem aldı, bizi hakem mahfetti” diyecek mi?

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu