Siyasette Bursaspor kavgası!

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, bugünkü köşesinde Bursaspor’daki son durumu ele aldı…

Bursa 3,1 milyon nüfusa sahip ama kentin en güçlü markalarından biri olan Bursaspor ne yazık ki, son birkaç dönemdir mali ve sportif başarısızlıklarla dibe vurmuş durumda.

Takımı Süper Lig’de tutmak ve düştüğünde de yeniden çıkarma vaadiyle işbaşına gelen eski yönetimlerin ağır bir borç yükü ile görevi bırakıp gittikleri malum.

En son ortada kalmış o takımı Bursa Büyükşehir Belediyesi sahiplendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaşbizzat bir şirketinin Genel Müdürü’nü takımın liste başına yazıp, yönetime gireceklerden de verdiklerini almayacak bir ekip oluşturdu.

Mali açmazdaki kulübü yeniden derleyip toparlamak ve ayağa kaldırmak kolay değildi.

Bu arada 2. Lig’de başladı ve iki dış saha mağlubiyeti ile takım iyi bir giriş yapamadı.

Önceki gün Büyükşehir Belediye Meclisi’nde muhalefet meclis üyesinin kendisine yönelttiği eleştirilere Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaşkürsüden sitemli biçimde yanıt verince, sosyal medyada linç kampanyası başlatıldı.

Oysa, biz biliyoruz ki, Başkan Aktaş Genel Müdür’ünü takımın başına getirmemiş olsaydı, Bursaspor belki de kayyuma kalacaktı.

O zaman, ‘takıma sahip çıkmıyor’ diye eleştirilen Aktaş, bu defa da takım başarısız sonuçlar alınca, ‘tahtayı açmıyor’ diye siyasi lince tabi tutuluyor.

Ağır bir mali yükü olan tahta açma işi sadece bu kentin Büyükşehir Belediyesi’ne ve onun başkanına yıkılamaz.

Aktaş, belediyenin yatırım bütçesinin tümünü Bursaspor’a verse bile borçtan kurtulunamaz. Kaldı ki, yasalar buna zaten izin vermez.

Ona rağmen;

Büyükşehir iştiraklerinden Bursaspor’a sağlanan finansal desteğin hiç de küçümsenecek bir rakam olmadığını düşünüyoruz. İşbaşındaki yönetimin kulübe kalıcı gelirler bulma yönündeki çabalarını da yadsıyamayız.

Bize göre Aktaş büyük bir siyasi risk aldı.

Zaten düşmüş, para yapacak futbolcuları satılmış, giderken çekleri alınmış ve eski başkan ve yöneticilerce gelirlerine temlik koyulmuş bir kulübe bürokratını başkan yaparak siyaseten bir riske girdi.

Şimdi, bir siyasi partinin 5 yıl önceden büyükşehir belediye başkan adayı ilan edilen ismin ekibi ise sosyal medyadan Aktaş’ı istifaya davet ediyor.

‘Gel birader tahtayı açalım, sen kaç para vereceksin’ dense, ortalıkta görünmezler.

Ama bu şehrin halkının oylarıyla seçilmiş bir belediye başkanını, ‘Bursaspor yenildi, ‘tahta açılmadı’ diye görevi bırakmaya çağırıyorlar.

Sahaya Başkan Aktaş mı çıkıp oynayacak?

Kaldı ki, genç kardeşlerimize ve Bursaspor’da kalmayı tercih eden deneyimli az sayıdaki futbolcuya da söylenebilecek bir şey olamaz.

Kapalı tahta yüzünden takviye yapılamayan takımdan çok büyük bir başarı da beklememeliyiz.

O tahta açılacaksa herkes taşın altına elini sokmalı.

57 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sizin Bursaspor umrunuzda değil tek derdiniz ak partiyi savunmak güzelim stadimizj yıktılar sırf millet.bahcesi yapmak için hayatları yalan bunların otoparkı geri versinler döküm sahasini versinler madem ayırsun burulasin 1 aylık gelirini madem o kadar çok seviyorlar yermi yemez bırakın bu işleri tek dertleri Bursaspor üzerinden rant sağlamak sseneleren beri

  158
  86
  1. @Bursa45916 yorumuna yanıt olarak

   Sizin Bursaspor derdiniz değil .Bursaspor başarısız olsun belediye üzerine yıkalım başarısızlığı seçimlerde üç oy fazla alalım peşindesiniz .45 binlik stadyumu bile başarısızlık olarak göstermek ancak hizmet edemeyip yapılana bok atan zihniyetin ürünüdür. Atatürk stadı var olsaydı ve düşseydik bu sefer böyle küçük ucube eski stadda bu kadar oluyor derdiniz .Hatay’ın Konya’nın Sivas’ın büyük stadı var biz hala 1900 lerin stadın da oynuyoruz derdiniz .birde gericilikle suçlardınız modernliğe karşı boku atardınız .sizin derdiniz bursa falan değil belli ……

   26
   42
   1. @Barbaros16 yorumuna yanıt olarak

    Tebrikler dogru tespit.
    Bozbey veya chpkk den biri gelsin 1 milyar cepten kurtarsin klubu, bu teklif geldide yok biz yonetecgiz mi dediler
    Dert bagciyi dovmek , uzum yemek degil
    Yaziklar olsun.

    3
    5
   2. @Barbaros16 yorumuna yanıt olarak

    Ulan her şeye tamam da bari yeni stadı adam gibi yapsaydınız namussuzlar.Aradan yıllar geçmiş ,stad eskimiş bizler hala eksikleri konuşuyoruz.Zemin dersen evlere şenlik.Siz neyin derdindesiniz?

    27
    11
    1. @Diren Bursa yorumuna yanıt olarak

     Ayıp ayıp daha önceki yazıcı sonrası tüm yönetimler siyaseten size bağımlı rantınıza göz yuman yönetimler idi sizin maşanızdı. Akbabalar gibi üşüştünüz takımın üstüne. Gelenen durum ucube stadı açtığınız gün belli idi.
     Normal maliyetinin 7 katına yapılan ve halen bitmeyen ucube. Sonra bu kulübün otoparkı stad altı dükkan gelirleri vardı hepsini gasp ettiniz arsalarının imar planını değiştirerek zarara ugrattınız ve bunun gibi onlarca mevzunun üstünü kapatmak için kayyum bir yönetim getirdiniz.
     Şimdi seçimde kaybedince gerekçe bulmak için bin türlü gerçek dışı hikaye uyduruyorsunuz … Yazık

  2. @Bursa45916 yorumuna yanıt olarak

   Yazara laf söyleyeceğinize yok akp Li diyeceğinize çıkın Bursaspor a maddi yardım yapın..Tarkan’a 45 milyon veren belediyeleriniz var..nilbak diye derneğiniz var mason localarınız var..ee bide ittifak ortaklarınız var terörden uyuşturucadan kaynakları olduğu söyleniyor..ama siz atatürkçüsünüz ya hoşunuza giymeyen yada eleştirenler ya akp Li ya trol yada gerici ezik dimi..

   27
   36
   1. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    Siktir git lan lağım faresi.Yalan dolan bilgilerle burayı kirletme.Var mı 45 milyonun belgesi.Ama milyon euroları sıfırlama gayretlerinin ses kayıtları var.Ayakkabı kutularındaki milyarların görüntüleri var.Bunlardan rahatsız olmuyorsunuz deģil mi? Nasıl olsa sizinkiler çalıyor.Zihniyetiniz batsın!

    26
    24
    1. @Diren Bursa yorumuna yanıt olarak

     Sana burdan anana bacına karına kız kardeşine küfür edip ne ahlakımı bozarım nede kişiliğimi ortaya koyarım çünkü ben müslümanım..Elhamdulillah…senin gibi salyalarını akıta akıta dinsiz kafirlerin ağzıyla insanlara hakaret etmem..fakat senden şikayetçi olucam. Banu’da belirteyim..artık o eski sineye çeken hakarete sessiz kalan müslümanlardan da değilim.. burnundan fitil fitil getirticem ..sonra direnirsin rahat rahat..bakalım ayakkabı kutularınıda anlatırsın nerde bulduğunu

     2
     1
  3. @Bursa45916 yorumuna yanıt olarak

   Siyaset penceresinden bakarsan bursa’nin en hayırsız cenahi sol taraf yıllardır 1 tane aday vs hiçbir şey çıkarmadılar. Ne bekleniyor iyi ikende yoktu.Birileri çıkacaktır önümü kesildi.Birakin boş lakirdilari.Ama önceki başkanlara hesap sormayan her devlet sorunudur.Zaten kimse yardım etmiyor,belediyede vermese,etmese millet kulüpte kireçleri yalar..

   43
   51
   1. @Rascoln yorumuna yanıt olarak

    Ne solu? Hangi sol? Sol mu kaldı? Bugün artık eski solcular sağcı.
    Sağcılar da solcu oldular.
    Bakın kimler, kimlerle yol arkadaşlığı yapıyor.
    Ne demiş büyüklerimiz,
    Bana arkadaşını göster, sana kim ya da ne olduğunu söyleyeyim…

    16
    3
  4. @Bursa45916 yorumuna yanıt olarak

   Seninde chpkkya yalakalık yapmak git baskan ol hayır mı dedi adamlar maça gidecek otobus parasi yok takımda ne kadar lüzumsuz taraftar gurubusunuz…

   43
   75
   1. @Bursaspor s yorumuna yanıt olarak

    Ulan açılım sürecini ne çabuk unuttun mevcut hakim siyasi parti ve reisinin neler yaptığını bilmiyor musun utanmadan parti ve örgüt ismini beraber yazarken?

    25
    8
   2. @Bursaspor s yorumuna yanıt olarak

    chpkk demişsinde sorarım sana barzaniyle halay çekenler kimdi megri megri diyenler kimdi çadırlara hakimleri otobüslerle götürüp pkklıları affedenler kimdi tc ibaresini öcalan istedi diye kaldıran kimdi ulan nüfus kağıtlarımızdan dini islam yazan bölüm kaldırıldı sen nerde yaşıyorsun meclise hdp girsinmi girmesinmi diye oylama yapılırken 14 meclis üyesinden 11 tanesi girsin oyu verenler ak partili değilmiydi benim ve senin vergilerimizle kurulan devlet televizyonuna öcalanın kardeşi osman öc alanı çıkaranlar kimdi gizli itirafcı diyerek şemdik sakığın ağzıyla kahraman komutanlarımızı içeri atanlar kimdi bunları yapanları görmüyorsun iftara atmak için en önde duruyorsun bırak müslamanlığı filan insan erkekliğinden utanır tabiii biraz utanma duygun varsa

    27
    7
    1. @isyan yorumuna yanıt olarak

     La sizin ben beyninizi si*keyim ölüm burası tarafta sitesi sizlerde aynı takımın taraftarısiniZ amina kodum yerinde bırakın şu siyaseti CHP mis o adını anmak istemediğim örgüt picleriymis bırakın da takımınıza sahip çıkın am*ik kafalılar biz türküz biz ne 100 yıllık ne 600 yıllık bı geçmişe sahibiz 3000 yıllık bir ecdadin torunuyuz bunu unutmayın bırakın batı seviciligini vatanımızı sevelim şehrimizi sevelim iyi olan biseyi eleştirmeyi bırakın kötü olanı da saksaklamayi beyninizi kiraya vermeyin ülke için bursa için yapılan şey iyiyse herkes için iyidir kötüyse herkes için kötü siktigim örgütü HDP değil mi o oicler kiminle beraber geçmişe bakma bugüne bak ben Türküm ne AKP ne CHP ne diğerleri ben devletim devlet bizim bayrak bizim şehir bizim

     2
     1
   3. @Bursaspor s yorumuna yanıt olarak

    Herhalde akpkk
    demek istemissin.
    Sen git apo nun
    mektuplarını taşı
    sonrada nevruzda
    okursun. Sonrada
    habur sınır kapısına
    git teröristleri serbest
    bırakmak için
    oluşturulan çadır
    mahkemelerini
    saksakla. Belediye
    seçimlerinde Istanbullu
    almak için akpkk ya
    oy istemek için
    TRT ye çıkarılan
    Terörist başı Apo nun
    kardeşi Osman O calana
    hayranlık duy.

    28
    10
    1. @Efkarli yorumuna yanıt olarak

     Yorumlarına katılıyorum kardeşim. Sevgili yazar diyorki belediye sahip çıkmasaydı yönetim kayyum kalacaktı! Bak hele bak, yazar kardeşime soruyorum, eski yönetim niye gitti? Bizler balık hafızalı insanlar değiliz, yılın ilk maçında ( Adanaspor) berabere kaldık diye Texas tribünü yönetim istifaaaa diye bağırmaya başladı. Sorun beraberlik değil, yönetimin siyaseti Bursaspora sokulması diye, spor farklı kulvar diye. Bel.Bsk. ile kulüp yönetiminin arası açıldı, Texas tribünü bu yüzden devre arasına kadar istifaa diye bağırdılar. Kulüp ile Bld.bsk. araları iyi olsaydı böyle bağırdılar miydi. Şimdi başarı var mı hayır. Niye istifaa diye haykirmiyorlar. Çünkü Texasin istediği oldu. Yani siyaset geldi! Şimdi diyorlar ki kayyum gelecekti mecbur belediye aldı. Tamam hayırlı olsun! Hani başarı, takım küme düştü, eski yonetlere sallamayı bırakıp çare arayı. Ya yol bulun, ya yol açın, ya da lütfen yol verin. Yönetim ağlama yeri değil, iş yapma yeri! Yazar arkadaşımız eski yönetimin niye gittiğini hatırlaması, yazılarında yer vermesi dileğimle.

    1. @bursaspor1963 yorumuna yanıt olarak

     Klavye canavarı çok sukur Müslümanım dedelerimiz size acımız yunan tohumları.. hangi soydan geldiğiniz belli değil.. ne olduğunuzda belli değil senin gibi dangalaklar sadece klavyede yazi yazar…

     6
     15
 2. enteresan bir yazı olmuş yazıyı yazanda sanki belediye reisinin avukatı gibi geldi bana.yazar olması mümkün değil.kimbilir bursasporlu değilde sıkı bir parti yandaşıda olabilir.bu şehirde bursaspor bile eleştirilip yerden yere vuruluyorsa.bu işe soyunanlarda en ağır şekilde eleştirilebilir.sen niye üzerine alındın ki.düdük makarnası

  61
  30
  1. @ramo yorumuna yanıt olarak

   bu yazıyı yazan arkadaş sanırım olay gazetesinden çift maaşlı biri bir maaşını cavit babasından bir maaşınıda ya akp den yada belediyeden alıyordur onun bursasporlulukla alakası yokki bu gazeteci nin gazeteci demeye dilim varmıyorda maaşı kadar şerefi vardır o yüzden pek önemsemeye gelmez

   18
   4
  1. @Bayram16 yorumuna yanıt olarak

   Yok, gençlik kollarından bi arkadaşa yazdırdık. Ama o da saçmalamış lavuk. Alayı cahil be ya. Tek bildikleri 3 kulüvallah bi elham.

   9
   7
 3. Defalarca yazdık buraya bu takımı bu hale getiren akpdir. Yazıcıdan sonra önce stadı aldılar sonra akbaba gibi çöktüler takımın başına şimdide toki ile millete çakıyorlar. Akp rantının olmadığı hiç bir yere girmez

  58
  22
 4. sn. Site yöneticileri ; Bu yazıyı kaleme alan, Trol ismi yada muhtemelen üyesi olduğu siyasi partinin adını yazar mısınız?
  Taraflı yazı yada yorumları yazmak sizin tarafsız kimliğiniz ile nasıl açıklanabilir.

  44
  18
  1. @bursaspor yorumuna yanıt olarak

   Sizin düşündüğünüz gibi düşünmeyen hemen trol vs saçma sapan yaftayin. Eleştirmekten başka birsey yapmayın.Mac olduğunda stad içine giriyorum parasını vermiş biletini almış olan kişiler beleş maça giren sülük ler tarafından küfür, hakaretler ile bezdiriliyor.sonra neymiş taraftarmis.Boyle taraftarlar,ceplerini dolduran yöneticiler nerede.Ciddi bir şekilde destek olmak isteyene siyasi diye küfürler edin.Bu takımı batıran ve bitiren işte bu zihniyet cebinden birsey verme verene de şov….

   18
   18
   1. @Necm yorumuna yanıt olarak

    bursasporun her maçına giden biriyim o boş beleş dediklerin belediyeden nemalanan lar parasıyla gercekten bursasporu desteklemeye gelenlerede küfür eden sahada futbolcunun ismini dahi bilmeden sadece küfür edenlerde belediyeden bu işi bunlar 3 senedir yapıyor o gencecik futbolcularımız neden bırakıp kaçtılar sanıyorsun yolda bile bu zihniyetsiz ipe sapa gelmez insanların tacizinden dolayı

    11
    4
 5. Şu an çığırtkanlık yapanlar istiyor ki Alınır Aktaş da desteğini çeksin Bursaspor yok olsun. Zor günlerinde Bursaspora sahip çıkan Alınur Aktaş ve Banaz yönetimine destek olmayanlar köstek olmamalı.

  40
  48
  1. @BursAnkara yorumuna yanıt olarak

   zaten şampiyon olduktan sonra bursasporumuzun içine virüs gibi girerek 10 yılda bursasporu yok etmedilermi sen neden bahsediyorsun alinur aktaş olarak bakma akp li o kadar siyasi bursasporun içine girdiki isim isim saysam sütunlar yetmez sana bir örnek vereyim şampiyon olduğumuz sene galatasarayla veya fener bahçeyle maçımız vardı istanbulda ünlü bir restoranda cavit çağlar beyfendi ibrahim yazıcıya bu maça asılmayın avrupa gitmeniz zaten garanti şampiyonluğu boş verin dediği zaman cavit çağları döven kişi ibrahim yazıcıdır ibrahim yazıcıyı neden kelepçeleyip içeri attılar adamın ne suçu vardı adam atılan iftarayı kaldıramadığı için kalp krizinden vefat etti iftirayı atanlar kimdi bursaspor o günlerden başladı yok olmaya ve yok olduda

   10
   5
 6. adanademir spor Giresun spor ve üç büyütülmüş semt takımı hükümet bunların borçlarını heryil ya siliyor ya erteliyor ama siz aynı hükümetin bir kurmayı olarak hiç birşey yapamıyorsun hadi Bursaspor’u geçtim sehirede bir çivi cakamadin herşey ya yarım ya tamamlanmamış e tabi bursa şehri çanta da kekli her alikarda garanti hizmet etmesekte olur mantık alamadığımız illere hizmet edip oraları kazanmak

  35
  13
  1. @BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   O dediğin kulüplerin borçları toplam 50 milyon tl değil, bizim borç 1.2 milyar tl nereye silecek. Ve adanademir borç silinmedi şuanki başkanları normal adanademirin borçlu olduğu kişilere gitti kendi parasınla borçları ödedi ve adanademiri kendine borçlu yaptı sonra borca karşılık kulübü üstüne yaptı. Bizde ali ay böyle yapsa isyan edersiniz tek yapacak kişide şuan o

   5
   3
 7. Keşke talip çıkmasaydıda kulüp kayyuma kalsaydı.Bunların istediği bu.Bursasporu düşündüklerinden değil sadece klavyede yazı yazmak tenkit etmek idarecileri zor duruma düşürüp para koparmak.Her maç küfür ve alınan cezaların bursasporu getirdiği yer 2. lig.İstedikleri bilet parası vermesinler maça bedava girsinler deplasman otobüsü isteyip marketleri yağmalasınlar ve Bursayı rezil etsinler.

  27
  4
 8. Yazara bak.Bursaspor siaysetcisi belediye başkanı medyası futbolcusu taraftarı ve en önemlisi başkanları sayesinde düşmüştür.Belediye ne vermiş bugüne kadar 2-3 reklam dışında o kadarını masterchefede yaptılar.Tabiki tek sorumlu belediyedir denmez kaldiki belediyenin futbolda ne işi varda diyebiliriz.Gelelim taraftara 4 bin kongre üyesinin 3500 tanesi Texas ve maraton grubundan canının istediklerini başkan istemediklerini tüh kaka ilan ediyorlar.Yeterki mama versin hemen başkan olur.Medya ya gelince küme dustugumuz sene elin 3 büyütulmusleri savunan yorumcusuu bile Bursaspor’un bu sene 8 puanını çaldılar dedi hakemler bizi katletti dustugumuz yılki ilk macimoz olan f net deplasmani bu tezi dogrulamak için n yeter ama bizim Bursalı medya 2 kelime konisamadi 3 tane süslü cümleyle haber yaptık sanıyorlar.baskanlar çuvalla götürdü kimsenin sesi çıkmadı.Futbolcu bir tarafı kalkık şekilde kendini Messi sandı trip attı.seni şampiyon yapan hoca bile isliklandi küfür yedi ağladı.velasil kelam bursa spor değil komple bursa düştü. Son olarak Teksas haydi söyle şimdi..

  20
  6
 9. Akp yalakalığı yapama satılık kalemşör bu takımı bu hale akp li belediye başkanlarının istediği başkan yaptığı şahıslar getirdi erdoğan giresuna destek verdi süper lige çıkardılar bursa nasıl olsa çantada keklik unutmayın ilk seçimde bursada hezimete uğrayacaksınız kıymeti yok takım gittikten sonra

  12
  5
 10. O dediniz bursada yapildi isaret etiniz yerden yardimlarda yapildi gelen borc yapti giti giden borc yukledi kacti isaret etiniz yerde umut yok cidi bir resmi yerden el uzatildi cok umutlandik baska sehirlerin yonetenleri gozlemnedik stadi bile tokiye yaptirdilar bursada savunduklarin stadi bitiremedi parmak ucuyla dokunuldu sadece neyin mugabeti bu kayuma kalsa bugunku gibi deplasmada dalga gece gece maglup olup geri gelip sonunda ayni yere dusecek kayumun yasatacani yasiyoruz neresini savunalim

  9
  5
 11. Laf salatası olsun diye yorum yazanlar var adam takımı düzlüğe çıkaracak biri varsa bugün bırakayım diyor kimseden ses yok kimseden destek yok şehrin iler gelenlerini takıma küstürmüşünüz(çorbacılar)tek sizin siyasî düşüncenize uymuyor diye ver sopayı gitsin gelecek adam mı var ister beğen ister beğenme bu gidişte takımı sahipsiz bırakıp kilidi kapıya vurduracaksınız bundan ne çıkarınız olacak merak ediyorum çok kalitesi düşük taraftar portföyümüz var gerçek taraftarı biryere koyuyorum galiba bunlar yüzünden bugünleri hakettik.

  5
  10
 12. Hiç bir partiye sempatim yok siyaseti hiç sevmem sadece bir şey öğrenmek istiyorum Alinur Aktaş kulübe bu kadar hakimse Emin Adanur un başkan olmasına nasıl müsade etti ? Ayrıca Faruk Banaz ı çıkarmasaydı şu an nasıl bir başkanımız olurdu yada başkanımız olur muydu ?

  4
  10
 13. Avukatlığı bırak yandaşlığı bırak zaten gazeteci değilsin onuda bırak bursasporu akp li belediye başkanları istediği başkanları seçtirerek bu günlere gelmemizin baş sebebidir birde teksas denen çorbacılar

 14. Recep altepe bu takimin adamlarini sattirip kulube sokmadan 60 milyon euro parayla reisi onu belki tekrar aday gosterir diye stadi yapti.sen cikmissin bu zihniyetle ayni yolda olan baskani savunmaya calisiyorsun.o altepe denen surtuk bu kulupten iceri girmeseydi bu takim buralara dusmezdi.akpyede gerek kalmazdi.alinurda.simdi sen cikmissin alinura mal edilemez diyorsun oyle bir mal edilirki altepe bolukbasi basta ve digerlerinin tum varligi bursasporun parasidir.adelet adami olacak ki dava acacak nerde.sizin gibi gazeteci bozmalarida maasi namusu kadar olanlarda bunu yaranmak icin haber yapmis.yazik.biz siyasetin her turlusunun renklerin uzerinden ellerini cekmesini isteyen tarafiz.kim ne kadar spor uzerinden cikart sagliyorsa buna taraftar da dahil yaziklar olsun.ben Bursasporlu dogdum Bursasporlu yasadim.Bursasporlu olecegim.her sene kombinemi alirim formami alirim stadtan yemek yerim.asgari ucretle gecinen adamim daha ne yapabilirim.sen destek olunmuyor diyorsun kac kere stada girerken milet aldin.hic kac kere statda para verip yemek yedin hic.formaya kac kere para verdin.hic.bunlari yapmiyorsun ve bize destek olunmuyor diyorsun.sizin gibi zihniyetler oldugu surece sanayici niye para versin ki ulan adam kulubu seviyor bagis yapayim diyor bi bakiyor derenin basini tutanlara ali cengiz tayfasi ulan bu para zaten kulube gitmez niye vereyim.verenlerde rant saglamak icin buradan 200 verir kameralar ceker yandan her turlu tezgah hazir.birakin bu isleri biz buralara dustuk farketmez buralarda galip geliyoruz bak dun 6 tane attik mutluyuz aga

 15. Yol boylarında otostop yapan Bursalı parlak tavşan Travestilere yalvarın, doğulu kamyon şoförlere iyi versinler, Bursaspor’un borcunu bir haftada silerler

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu