Sivok: Başkanımızın etrafındakiler futboldan anlamıyor !

Trabzonspor ile olağandışı bir maça çıktıklarını anlatan Sivok, ”Takımımızı yaşatmak için bir mücadele verdik. Çünkü alınacak bir mağlubiyette takımımız küme düşüyordu. Lig’in final maçına geldiğinizde alınacak herhangi bir olumsuz sonuç canınızı yakabilir. Fakat bunu maça girdiğimiz andan itibaren unuttuk. Çünkü kaybetseydik, kulübümüzde çalışan 150 kişiden 110’u işsiz kalacaktı.” şeklinde konuştu.

Bursaspor’un her sezona şampiyonlar ligi parolasıyla çıktığını belirten tecrübeli stoper, ”Başkanımız gerçekten çok ciddi bir insan. Fakat etrafı futboldan bilgisi olmayan birçok insanla dolu. Böyle olunca bu seviyelere geldik. Güzel bir sonbahar dönemi geçirdik ancak ardından gelen ciddi sakatlıklarla puan tablosunda aşağılara düşmeye başladık. Taraftarlarımız otobüse saldırdı. Bu kırılma anı oldu. Çocuklar bu işin böyle gitmeyeceğini düşünmeye başladı. İdman için tesislere geldiğimizde, polis panzerlerini ve kalabalığı görmek hoş bir şey değildi”, ifadelerini kullandı.

Bursaspor yönetiminin bu sezondan ders çıkarması gerektiğini söyleyen Çekyalı futbolcu, ”Kariyerimde yeni bir sayfa açmak istiyorum. Ailevi nedenlerimden dolayı ayrılacağımı Ocak ayında da belirtmiştim. Her şeye rağmen Bursaspor’da mutluydum. Herkes bana çok iyi davrandı. Gelecek için ise henüz bir karar vermedim”, dedi.

Bursasporluyuz.org 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu