Sinan Bür’e destek geldi!

Bursaspor Kulübü'nün 13-20 Ocak tarihlerinde yapacağı olağanüstü kongre öncesi başkan adaylığı için kolları sıvayan yeşil-beyazlıların unutulmaz kaptan Sinan Bür’e Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği (BPFDD) destek verdi.

BPFDD yönetim kurulundan yapılan yazılı açıklama şöyle:

 

Bursaspor camiası ve kamuoyunun dikkatine,

Bursaspor’un kurulduğu 1963 yılından bu yana yeşil beyazlı formayı değişik zamanlarda gururla taşımış eski futbolcular olarak, şehrimizin önemli değeri Bursasporumuzun geldiği nokta bizleri bu açıklamaya zorunlu kılmıştır. Her geçen gün hızla kan kaybeden kulübümüzün içinde bulunduğu durumu şehrimiz adına, camiamız adına kabul etmemiz ve içimize sindirmemiz mümkün değildir.

Bu saatten sonra geçmişi konuşup zaman kaybetmemizin de çok doğru olmadığını düşünüyoruz. Mevcut tabloda Bursaspor camiası içinde arma sevdalısı olan herkes geriye dönük Bursaspor muhasebesini yapmıştır. Bizler uzun yıllardır camianın içinde olduğumuz gibi, yönetim şekillerini takip eden, doğrularını yanlışlarını görüp analiz eden ve yeri geldiğinde muhataplarıyla yapıcı olmak adına düşüncelerini paylaşan taraf olduk.

VEFA BORCUNU ÖDEMEK İÇİN

Sonuçta Bursaspor’un eski futbolcuları olarak; bize isimlerimizi veren kulübümüze olan vefa borcumuzu uzun yıllara dayanan bilgi birikimimizi ortaya koyarak ve hizmet ederek ödemek niyetindeyiz.

Daha sağlıklı bir yönetim anlayışı ile doğru organizasyon, doğru planlamalar yaparak, kulübümüzün içinde bulunduğu şartları göz ardı etmeden, tecrübelerimiz ışığında stratejiler geliştirerek şehrimizin tarihi çınarı kulübümüze hak ettiği değeri yeniden kazandırmak istiyoruz.

Bursaspor camiasının bize olan inancına ve uzun süredir ‘artık sıra sizlerde’ telkinlerine bugün gelinen noktada kayıtsız kalmamız mümkün olmadı. Şimdi camiamızın güven ve desteklerine karşılık verme zamanı…

Şehrimize şampiyonluk gururu yaşatmış Bursasporumuz için bugün harekete geçme sırası bizde. Büyük bir heyecan ve istekle Bursaspor Kulübü‘nü yönetmeye efsanemiz Sinan BÜR kaptanımızla beraber adayız.”

30 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Vefa güzel
  Paraya hiç değinilmemiş
  Tahta. Transfer..?
  Anladığım kadarıyla şehir parayı versin biz yönetelim
  Kusura bakmayın ben bunu anladım

  63
  16
  1. @Adele yorumuna yanıt olarak

   Aynen renk Taşım ha
   Recep Günay. Ha Sinan bür bunlar ayni para yoksa olma kardeşim bursasporun kaderiyle oynamayın o zaman Recep Günay niye gitsin.bizim kongre üyeleri akıllanmaz seçerler Kardeşim 10 15 milyon dolar getirmeyene oy filan yok ya boşu boşuna meşgul etmeyin ya yazık günah ya

  2. @Adele yorumuna yanıt olarak

   E fena mı? Hatçe Recep de aynsını demedi mi? Hiç olmazsa bunlar işi biliyor ve güvenilir adamlar. Öyle çingen çıfıt insanlar değil. Bursaspor’un paradan büyük olan asıl sorunu yönetilebilmek. Futbolda en önemli şey para olsaydı, Fenerbahçe her yıl uzak ara şampiyon olurdu. Türkiye’nin en zengin adamı FB Başkanı. Ve her yıl cebimnden 250 milyon dolar veriyor. Ama 14 yıldı şampiyonluğu yok. Ya da Ali Ay’la Emin Adanur’un parası vardı da nooldu? Biri ptt 1’e, diğeri ptt 2’ye düşürdü koca kulübü.

   3
   6
  3. @Adele yorumuna yanıt olarak

   1- doğru anlamışsın.
   2- zaten öyle olmalı.
   3- paralı başkan devirleri çoktan geçti.
   4- kulüp profesyonelse profesyonelce yönetilmeli, bu anlamda başkan bile maaşlı olabilir.
   5- kurtulacaksak güvenilir ve donanımlı bir başkan. doğru bir plan, program ve yapılanma ile kurtulacağız.
   6- bir de medya ve taraftarın olur-olmaz şeylere burnunu sokmamasıyla.

   7
   1
  4. @Adele yorumuna yanıt olarak

   eski futbolcu olması, yani futbolun içinden gelmesi önemli bir artı ama sanki aranan kan sinan bür değil gibi.
   önceki sinan haberine yaptığım yorumda başkanlık için ömer erdoğan ve mustafa eri daha uygun görmüştüm.
   kendimce bunu şuna dayandırıyorum. bana göre sanayinin, sermayenin ve siyasetin desteğini sinan bürden daha fazla alabilirler.
   bu şehrin kaynakları kulübe daha kolay ve güvenle akar.
   ayrıca BPFDD nin cümbür cemaat işin içinde yer almasına gerek yok. çünkü futbol denen bu oyun bu kadar çok başlılığı sevmez.
   atalarımız boşuna dememiş ”nerde çokluk orada *okluk!”

   işi bilen bir başkan, uzman birer ekonomist, hukukçu, reklam ve pazarlama, basın ve halkla ilişkiler ve de sportif direktör ile kulüp kurumsallığı yakalayabilir…

   9
   8
   1. @DAVUT DOĞRUCU yorumuna yanıt olarak

    Başkanlık için Mustafa Er mi? Hahaha. Sen de İsmail Ağa cemaatindensin galiba. Bi Bursaspor kalmıştı onların eline geçmyen, tam adamını buldun. Mustafa Er başkan olursa Bursaspor’u da İsmail Ağa cemaatine devreder artık. Siz de kına yakarsınız.

    3
    4
 2. Borç dayanmış 2 milyar TL’ye hala organizasyon falan filan masal dinliyoruz maddi gücü Lobisi olmayan hiçbir Başkan adayı Bursasporumuzu bu bataktan çıkaramaz plan program yapmakla olmuyor bu işler doğru planın programın varsa açıklarsın biz başa gelince bunları yapacağız diye ama hiçbir açıklama yok hiçbir proje yok hizmet ederek borç ödeyecek başakana gerekte yok ama biz taraftar olarak bunları hak ediyoruz biz değilmiyiz rahmetli yazıcıya küfreden Ertuğrul sağlama küfreden Levent kızıla küfreden otobüs basıp futbolcu döven süper lig maçlarına bakıyorum her takımda en az 2 tane vakıfköy patentli futbolcu var şimdi bu vizyonda ne Başkan buluruz nede futbolcu çünkü biz kendimiz ettik kendimiz bulduk oscar Wilde’nin meşhur şiirinde dediği gibi herkes öldürür sevdiğini
  Oysa herkes öldürür sevdiğini,
  Kulak verin bu dediklerime,
  Kimi bir bakışı ile yapar bunu,
  Kimi dalkavukça sözler ile…
  Kimi bir bakışıyla yapar bunu,
  Kimi dalkavukça sözlerle.
  Korkaklar öpücük ile öldürür…
  Yürekliler kılıç darbeleriyle.

  Kimi gençken öldürür sevdiğini
  Kimi yaşlıyken.
  Şehvetli ellerle boğar kimi
  Kimi altından ellerle
  Merhametli kişi bıçak kullanır
  Çünkü bıçakla ölen çabuk soğur
  Kimi yeterince sevmez kimi fazla sever
  Kimi satar; kimi de satın alır
  Kimi gözyaşı döker öldürürken
  Kimi kılı kıpırdamadan
  Çünkü herkes öldürür sevdiğini
  Ama herkes öldürdü diye ölmez.
  Bizde maalesef öldürdük sevdiğimizi

  26
  14
 3. Sevgili Bursasporlular sevgi saygı bilgi ahlak bunlar oşdu mu herşey düzelir lakin Bursaspor o kadar kötü durumda ki tün şehir destek olmalı yoksa yok oluşa gider

  22
  2
    1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

     Ben de adam gibi bir soru sorabilir miyim efendim? Biz siz zatı âliniz kim ya da kimleri inandırıcı buluyorsunuz? Sorumuzu nazarı dikkate alıp, lütfedip cevaplarsanız filhakika teşekkürü bir borç biliriz efendim

 4. Kim gelirse gelsin.
  Öncelikli hedef güven ortaminin tazelenmesi
  Taraftarın yonetime çekilmesi
  Genç kardeslerimizin motivasyonun artırılması
  Ligde kalma
  Gibi kısa hedeflerle başlamalı ise.
  Öncelikli hedef ligde kalmak olmalı.
  Çünkü ligden dustugunuzde bir üst lige bu kadar borçla cikamiyorsunuz
  En önemlisi aynı yerde durabilmek

  16
  1
 5. ya bu adam transfer tahtasını açacak mı? açmayacaksa bırakın recep günay başkan kalsın. bize para lazım para.
  OKADARRRR

  11
  32
  1. @oben bensen yorumuna yanıt olarak

   bana neden eksi veriyorsunuz. bu adamda para var mı? bize tahtayi açacak transfer yapacak adam lazım. Sinan Bür kim. parası yoksa gelmesin. bırakın Recep günay kalsın mayıs ayına kadar. belki davalardaki belirsizlik kalkar.
   OKADARRRR

   6
   5
   1. @Efkarlı yorumuna yanıt olarak

    tamam ozaman biz sinan bür ile şampiyonlar ligi şampiyonu oluruz ozaman. sonuçta milli takımda oynamış kaptanlık yapmış dimi.tamam transfer tahtasınıda açacak,transferde yapacak. OKADARRRR

    1
    5
 6. Bırakın artık bu işleride de kapatın artık şu kulübü hepimiz kurtulalım. Hep aynı şeyler ne zaman başkan ve hoca değişse tamam diyoruz bu sefer oldu fakat gelen gideni aratıyor hep kötüye gidiyoruz nasıl olsa bu borçlar ödenmeyecek bize başkan değil para lazım bu da olmayacağına göre vurun kilidi gitsin daha fazla rezil olmanın ve acı çekmenin anlamı yok bence..

  5
  2
 7. Para tahta transfer yasağı bunlardan bahseden yok o zaman lafla ben de destekliyorum.Lafla peynir gemisi yürümez….

  2
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu