Sinan Bür: Şu andaki başkana…

Bursaspor’un unutulmaz kaptanı Sinan Bür, “Kulüp çöküş günlerine doğru hızla giderken, kimsenin kılı kıpırdamıyor. Harekete geçmek gerek” dedi.

Bursaspor’un efsane kaptanlarından Sinan Bür, yeşil-beyazlı kulüpte yaşanan sıkıntılarla ilgili çok önemli uyarılarda bulundu.

“KİMSENİN KILI KIPIRDAMIYOR”
Bursaspor’un unutulmaz kaptanı ve eski yöneticisi Bür, “Kulüp çöküş günlerine giderken, kimsenin kılı kıpırdamıyor” ifadesini kullandı.

Sosyal medya hesabından çarpıcı saptamalar yapan Sinan Bür, camiaya şu uyarılarda bulundu: “60 senelik kulübümüz, tarihinin en sıkıntılı günlerinden, çöküş günlerine doğru hızla gidiyor.

Kentin idarecileri, Bursa’nın ticari elitleri ve kulüpte yöneticilik yapmış paralı ve saygın insanlarının kılı kıpırdamıyor!

Kulübün bu günleri yaşamasına neden olan şu andaki başkana sert bir uyarı yapma ihtiyacı bile duymuyorlar.

Zaman hızla akıyor.

Olağanüstü kongre kararı ile hızlanan bir çıkış dönemi elzem.”

“GÜÇLÜ YÖNETİM ŞART”
“Sonra güçlü bir yönetim ve akıllı bir kadro oluşturan teknik ekip bulmak şart. Ama en önemlisi ekonomik katkı yapacak Bursa iş insanlarını yönetimin içine almak. Bursa, eğer ‘Büyükşehir’ ise bu organizasyonu yapmak zorunda.”

Kaynak
SporBursa.net

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yapılacak tek şey Özlüce tesislerinin Bursaspor’a tamamen devri ve Bursaspor’un bu tesisleri çok iyi bir paraya satıp borçlardan kurtulmasıdir.. Bursaspor kapandıktan sonra o tesisler zaten çürümeye terk edilecek..belediye derhal bu işlemi başlatmalı..Bursaspor da geçici bir süre tekrar vakifkoy tesislerine dönmeli.. kurtuluş anca böyle olur.başka bir şans malesef yok…

  49
  9
   1. @Serdar yorumuna yanıt olarak

    Nerden biliyosun Serdar araştırdın mı;
    100 dönüm tesis
    %40 belediye ve sosyal donatı alanı olsa kalan %60 kismina 1.5 emsal inşaat yapma projesi onaylansa; 100 dönüm×%60×1.5=90.000 m2 inşaat alanı, şuan Özlücede ki dairelerin 8-10 milyon tl oldugunu düşünürsek m2 degeri; 80 bin tl×90 bin m2=7.2 milyar tl eder buradan kulübü %50 kalsa 3.6 milyar tl kulübe kalan gelir, borcu da öder kulübe kalıcı ek gelir de oluşur.
    Bilmeden yorum yapmanin bedelini yazdim arkadaşlar

    10
    1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

     Yahu size dertmi bursasporun borcu kim o borcu yaptıysa o düşünsün bırakın bu işleri milletin ayranı yok içmeye bursasporu kurtarıyor lar 😂😂😂😂😂

     4
     1
  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Evet tesislere imar izni çıkarılıp Emin adanur’a verilerek buraya akıllı binalar, güzel siteler dikilmeli, Recep Bölükbaşı ve Messut Fistan’a da hisse verilmelidir. Ali Ay için bişey düşünmedim, çünkü o zaten gelir alır.

  2. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Burda taraftar susacak yönetim konuşacak ama bu yönetim değil güçlü yönetim gelecek ama gerçekten bursaspor hizmet etmek isteyen gelecek bu başkanı hangi takımlı önemli değil nereli olduğu önemli değil gerçekten bursaspor bu durumdan kurtaracak insan lazım bundan sonra bu taraftar pkk hariç hiç bir takım taraftarı ile kavga etmeyecek buna bak dahil pkklı maçlarda stad içinde değil dışarıda olay çıkacak ben bir bursasporu olarak bursaspor elbisesi giyemiyorum utanıyorum çünkü bu kulübü bu taraftar bu hale getirtidi unutmayalım

   5
   1
 2. Bursa büyük bir köy’dür , henüz şehirleşme bilincine erişememiştir.

  Acı ama gerçek 🌾

  38
  8
 3. Kulüp yeni bir yapılanmaya gitmeli ilk olarak taraftar lav edilmeli herşeye karışan değil destek olan taraftar gelmeli başkan kovulup işten anlayan lobisi olan biri gelmeli belediye ile bütün bağlar kopariilmali Bursaspor kimseye gebe bırakılmamalı

  35
  2
 4. Levent kızıl geldi ana avrat sövdüler ibrahim yazıcı geldi ana avrat sövdüler adamı ölüme götürdüler ertuğrul sağlam geldi şampiyon yaptı adamı söverek gönderdiler , sizce bu takımın başına küfür yemeye birileri gelirmi ? texasın maçlardan yasaklanacağını bilseler bugün en az 5 tane aday çıkar

  32
  1
 5. Bu kulübün sonu geldi. Ya yeni bı kulüp kurulup bursanın bütün herşeyini(forma,stad spnsor , lig vb) haklarını satın alıp öyle devam edilir ya da bu kulübe kalın bir bir zincir vurulur.

  16
  9
 6. Sevgili Bursasporlular Bursaspor un buradan kurtuluşu için sevgi saygı bilgi adalet başka hiç birşey değil

  10
  7
 7. Siz bugüne kadar ne zaman elinizi taşın altına koydunuz? Hep başkasından beklediniz kulübü kurtarmayi. Avrupa kulüplerine bakın biraz da. Eski futbolcuları jübile de yapsa her anlamda kulüplerine hizmet etmeye devam ediyorlar. Siz dernek lokali gibi BPFYD benzeri bi adla güya Bursaspor a hizmet ediyorsunuz! Asıl siz kendimize sorun. Bugün değilse ne zaman sayın Bur?

 8. Bursa büyük bir şehirdir bu şehirde yaşayan 2 milyon Bursalı var birsuru Bursalı patron sanayici var eğer bu kadar kişi bu kadar patron bir tek takıma sahip cıkamiyorsa yazıklar olsun her ilçede sanayimiz var bizim sanayiciler BTSO derhal göreve neyi bekliyorsunuz?

  3
  3
 9. Bu günleri yaşamasına bugünki başkanım sebep olmuş saçma bir cümle kurmuş istifaya çağırırsın beğenmezsin ama bu günleri yaşamasına sebep diyemezsin şuursuz bir açıklama bu hale getirip küme düşürenlere lafı yok herhalde yada kime gücün yeterse demekki.

 10. Arkadaşlar yapılması gereken net aslında
  Kimse mevcut Başkanın yeterli oldugunu
  İddia etmiyor ama Recep Günayın da
  Başkan olmasi aday olmamasindan
  Kaynakli oldugunu herkes biliyor
  Ali tay gibi sonradan aday olucam
  Naralari atan soygunculara da bu
  Kulüp bile isteye teslim edilemezdi
  Yapilmasi gereken sosyal medyada
  Recep Günay için istifa hasthagi açıp
  Tt olan arkadaşlar belediye başkanı ve
  Vali beyi göreve davet edip, derhal ve
  Acil olarak Bursaspor Kurtuluş Kurulu
  Kurmalilar şehrin ileri gelenlerinin
  Bulunacagi bu kurul alacagi ortak
  Kararla Yeni başkan adayini derhal
  Belirlemeli, tahta için gereken
  200 milyon tl kurul ve şehrin ileri
  Gelenlerinden toplanmalidir.
  Sonra ki adim ise Özlüce tesisleri
  Uzun vade de Spor Müdürlügunden
  Bursaspor kulübüne devredilmeli
  Belediyenin marifetiyle bu alan
  Konut-rezidans-ticari alan avm
  Olarak onaylanip, projelendirilip
  Bir an önce önemli inşaat firmalarinin
  Katilacagi canli ihale usulüyle bu alan
  Şehre kazandirilmalidir, böylece
  Hem kulübün tüm borçlari kapanmiş
  Olacakti hem de kulübe ait gelir
  Getirici taşinmazi bulunacaktir.
  Bir çok çözüm olmakla birlikte
  Çözümlerden biri budur

 11. Başkan Bursaspor başkanında bursasporluluk olsa vicdan olsa Merhamet olsa güçlü bir yönetim kurulması için istifa ederdi ama etmez etmez Bursa Belediyesi de seçim yaklaşırken bir şeyler yapmaya çalışır Ama artık bu taraftar yemez öyle boynunu atlatıp miting yapmalar falan bu taraflar yemez herkes aklı başına alma Oğlum Vebal büyük Bursa bürokrasisi Recep başkanı istifa ettiremiyorsa yapacak bir şey yok Arı kovanın içinde herkes var demektir Çünkü arı kovanın içine Bursaspor şampiyon olduğunda çomak soktu bursasporluyum diye kandıranlar da belki o arı kovanın içinde o sokulan çomak Onların da içini acıttı bence artıkın onlar kimlerse kendileri biliyor zaten Allah var yukarıda Allah gaybı bilir Recep başkan sana sesleniyorum istifa et git torunların çocukların seni yarın Karel leke ile anmasın onlara da mı saygın yok vicdanın Merhameti bu kadar mı taş oldu Sen iyi bir adamsın tifa et git

 12. Vakıfköy de yemek yapçak aşçı ısınacak Doğalgaz hata elektrik ler bile kesilmeye başladı alt yapıdaki çocukları parası olan klup lere satmaya başlandı siz hangi kurtulmanın derdindesiniz

  1. @Diloğlu 61 yorumuna yanıt olarak

   Bursa’da toplamda 965 bin hane var her ev elbet su kullanıyor her faturaya 1 TL Bursaspora katkı bedeli konulsa her ay Bursaspor’un kasasına 965 bin TL para girer bu parada havuz gibi bir yerde birikse herşey çözülür

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu