Sinan Bür: Bursaspor’u dirilteceğiz

Bursaspor kulübünün cumartesi günü saat 14.00’te Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonu’nda gerçekleştireceği Olağanüstü Seçimli Mali ve İdari Genel Kurulu öncesinde başkan adayı Sinan Bür www.olay.com.tr’de önemli açıklamalarda bulundu.

Bursaspor Başkan adayı Sinan Bür, tek amaçlarının Bursaspor’u ayağa kaldırmak olduğunu belirterek yeşil-beyazlı kulübü dirilteceklerini söyledi. Kentin güvenini kazanacaklarını dile getiren Bür, mazbatayı aldıktan hemen sonra oyunculara ve personele ödeme yapacaklarını kaydederek vergi borcu yapılandırmasında yeni bir ümidin doğduğunu ifade etti. Sinan Bür, şunları söyledi:

“Bursa çok duyarsız bir halde. Bursa’nın eski başkanları, işadamları, kent yöneticilerinin ilgisi hiç yok. Bursa’yı uyandırmak için aday olmaya karar verdik. Mevcut kadrodaki çocuklarımızı havaya sokup Bursaspor’un bu uyuyan halini değiştirmek istiyoruz. Bizim işimiz çocuklarla. Şu anda tahtayı açmak için bütçe yok. İçeride bir sürü sıkıntı var. Öncelikle çocuklarımızın hak edişlerini ödemek istiyoruz. Güncel elektrik, doğalgaz borçları var. Bunlar da birikmiş, çözmek için uğraşacağız. Kendi yönetimimizden katkı yapacağız ama daha büyük katkılar lazım. Bursa’nın da burada devreye girmesi lazım.”

MAZBATADAN SONRA ÖDEME YAPACAĞIZ

Bursaspor tarihinin en kötü yılı. Biz güven sağlayarak, destek alarak bir çıkış yaptık. Bu çıkışın bir karşılık bulacağına inanıyorum. Biz, futbol aklımızı ortaya koyalım dedik. Daha önceki yönetimlere de bizim futbol aklımızı kullanın, siz diğer işlerle uğraşın dedik ama dinletemedik. Biz de en sonunda kendimiz çıkmaya karar verdik. Teknik heyette bizim formamızı onurla taşımış arkadaşlara görev vereceğiz. Kendi kriterlerimize göre bunu belirleyeceğiz. Kongreden hemen bir gün sonra 21 Ocak’ta çocuklarımıza ödeme yapmak niyetindeyiz. Onun çalışmasını yapıyoruz.”

VERGİ YAPILANDIRMASINDA ÜMİT VAR

“Eski başkanlardan Ömer Furkan Banaz ile görüştük. Bursaspor’la ilgili neler yapılabilir, bizi neler bekliyor diye görüşüyoruz kendisiyle ve Mehmet Zahit Yanar ile. Bize vergi borcu yapılandırması konusunu anlattı ve ‘ümit var’ dedi. Torba yasada bir af çıkma durumu varmış. O çıkarsa cüzi bir faiz oranıyla kurtarma durumumuz var. Öyle bir gelişme bekleniyor. Zor bir işe kalkışıyoruz ama kendimize güveniyoruz. Bursa’ya güveniyoruz. Bursa da bize güvensin. O güven tesisis tekrardan gerçekleşirse Bursaspor’u tekrardan ayağa kaldırmak istiyoruz.”

BİLETLERDE İNDİRİM OLACAK

“Bilet fiyatlarında indirim yapacağız. Farklı kuruluşlara gideceğiz. Kombineler teklif edeceğiz. Hem maddi katkı olsun hem de seyirciler gelsinler, destek versinler. Köstek değil, olumlu destek istiyoruz. Olumlu destek verirsek bu çocukları canlandırabiliriz. Amacımız takımı ligde bırakmak. İstediğimiz motivasyonu, fiziksel kaliteyi bulursak, aralarına daha genç çocuklar sokma niyetimiz de var. Üyelerden kongreye katılım sağlamalarını istiyoruz. Doğru bildikleri, inandıkları ekibe destek versinler. Ziyaretlerimiz, projelerimiz var. Zaman içinde bunların hepsini göreceksiniz.”

BURSA BİZE GÜVENSİN

Bursa’nın kenetlenmesi lazım. Tek ses olup, birbirimize güvenmemiz lazım. Bu çocuklara hem saha içinde hem saha dışında destek vermemiz gerekiyor. Biz maddi manevi o desteği yapacağız. Kendimize inanıyoruz. Ondan sonrası Bursa’nın bize ve çocuklara sahip çıkmasında. Tek amaç Bursaspor’u ayağa kaldırmak. Bizim sloganımız ‘diriliş’. Bursaspor’u dirilteceğiz el birliğiyle. Medyası, taraftarı, yöneticisi, profesyoneli, siyasisi… Orada birleşeceğiz. Siyasi partilere ve belediye başkanlarına da gideceğiz.”

30 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. dayı şurada kalmış toplam max 5 yıl ömrün sen ne diriltecen önünü görmüyorsun . koskoca takımı aleme rezil ettiniz aç k…ler gelen çaldı giden çaldı kansız kitapsızlar

  18
  31
  1. @king yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursaspor’lular en büyük eksiğimiz saygı sevgi yorum yapıyorum diye saygısız olmak mi gerekir düşünün 20 yıl sonra Batalla başkan olsa ona da dayı denilecek senin dayı dediğin adam sinanbur bu takımın tarihinde ki 3. Sırada ki kaptanı ayıp olmuyor mu

   13
   2
  2. @king yorumuna yanıt olarak

   Üsluba bak,konuşmaya bak adam yaşlı diye saygı göstereceğine dediklerine bak.Sizin gibi taraftarlar olduğu için zaten bekledigimiz adamlar gelmiyor.Ama yok ya vallahi biz akillanmayız.

   33
   6
 2. Gelecek olanın iyisi burdan gelme bitik bi takımı alıyorlar bunlardan iyisi levent kızıl o da gelmiyor bunlar bu işi kıvırır diye düşünüyorum iş adamları bunlara destek verir

  18
  5
 3. Tahtayı açabilecek misin? Bütün konu bu… Tahtayı acamayacak olan Bursaspor’a başkan adayı olmasın!

  17
  8
 4. “Şu anda tahtayı açmak için bütçe yok.” demesinden tahtayı açmayacağı belli acaba niye aday oluyor ki

  13
  11
  1. @nekoti yorumuna yanıt olarak

   Aday olmasınlar Recep devam etsin öyle mi çok bilmiyorsanız çıkın aday olup siz yönetin. Adamlar güven sağlarsa belki birlik sağlanır.

   15
   9
   1. @Dede yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim zengin iş adamları başkan olmadıkça, yönetim kurulu zenginlerden oluşmadıkça hiç bir şey olmaz. Rezil olduk cümle aleme. Bu başkan adayıda bir şey yapamaz. Para yok proje var proje var ne bitmez projelermiş kardeşim. Satın bakalım hayalleri nede olsa hava bedava, hayal bedava:))))

 5. Ne bu sadece Sinan bür sevicisi gibi onun reklamını yapıyorsunuz hayırdır kaça yapıyorsunuz reklamını

  10
  16
  1. @Vedat yorumuna yanıt olarak

   Haber başına 1000 lira alıyoz abi. Ama Raşit Bey isterse ona 2 bin. Çünkü Sinan Bür benim kayınvalidenin teyze çocuğu oluyo. Sen de ver bin lira, geç arkama. Oldu mu? Bu muydu isteiğin cevap?

   12
   6
 6. Transfer tahtasını açamayacaksan şu an demagoji yapıyorsun O zaman biz Recep Güven’in istifasını niye istedik biletleri düşürecekmiş yok bilmem ne ödeme yapılacakmış Vesaire Vesaire ıkea’dayım da ağzından transeper tahtasını açacağız kelimesi çıkmıyor şu kadar para koyacağız kelimesi çıkmıyor Öyle olunca demagojiden ibaret şu an demagoji yapıyorsunuz

  10
  8
 7. Sinan Kaptan siz önce ne’kadar
  Katkıda bulunucaksınız önçe onu
  Açıklayın biliyorsunuz bu işler el’şeyine
  Güvenerek olmuyor şuan Bursaspor’ra
  Başkan olmak Ateşten gömlekle Eş değer
  Hadi Hayırlısı

  10
  4
 8. Başarılı olmanızı diliyorum aması var tek bşınıza zorlanma gercek destek şart bu şehir bu klübü yanlız bırakarak bu hale gelindi hakları da var ama bu şehrin pırlantası itenildiği kadar camura gömsünler o göz alıcı şıklık her zaman var ve olacak lütfen bu arkadaşları tüm şehir yalnız bırakmasın başarılar diliyorum sende bu takımın değerli taşlarından birisin agam

 9. Tahtayı açmak için bütçe yoksa transfer de yok o halde istikamet 3. Lig !! Kaynak sağlama imkanınız yoksa bir bütçe planınız yoksa iki aday birleşin de bari , belki olsa ortaya bir bütçe çıkarırsınız

  8
  6
 10. Para yok pul yok guven olursa birseyler yapacagiz laflari, karnimiz tok. Rasit Barisici bu adaya gore ciddi calismis gorev bekliyor, oyumuz Rasit Bey’e gibi duruyor..

  7
  2
 11. arkadaslar yorumlara bakıorum herkesın ortak endısesı para konusu.size net sinan bur kendı agzı ıle soyledı yonetımı ıle bırlıkte hazırda paraları yok tek ınsanları kandırdıkları yol futbol aklımız diyorlar.Arkadaslar futbol aklı iş yapmıyor bu cocukların calısanların teknık ekıbın ıhtıyacı var.Kulupte elektrıkler kesık mazot parasını RAŞİT BEY oduyor.Sinan bur bu cocuklara prım bıle acıklayamadı ama raşit bey 20 000 tl acıkladı aradakı fark bırı param var dıyor dıgerı futbol aklım karar sızın.Bu kulbun paraya ıhtıyacı var.

  7
  4
  1. @AHMET SERT yorumuna yanıt olarak

   Raşit’te akşam eve gitmeye para yok.Sen ne konuşuyon? Ha, Recep Günay, ha Raşit. İkisi de aynı. Onun .,için beraber çalışıyolar zaten.Ortak hareket edip Sinan Bür’ü durdurmaya çalışıyolar. Ama Sinan Bür çoktan kazandı.

 12. “Bursa güvensin” tabii de siz de biraz somut proje anlatsanız da hazırlıklı olduğunuza inanmak için gerekçemiz olsa…

  6
  2
 13. Vallahi tahta açılmazsa işimiz imkansız gibi çünkü ortada puan durumu diye bir realite var. Üstteki dört rakibi altımıza almak lazım,şu andaki gençlerin kısıtlı performansiyla da bu iş pek mümkün görünmüyor.

 14. şunu anladım.
  Sezon sonuna kadar küme düşmemeye oynayacağız. Sonra görevi ali ay’a bırakacak.
  Twitterda canlı yayın açanlar da sinan bür’ü destekleyecek. hayırlısı olsun.

  İnşallah bir süpriz olur tahta açılır. Boşta o kadar topçu var ki gelsin oynasın playoffa bile gireriz.
  Volkan şen gelse razıyım artık. bu lig de elini kolunu sallaya sallaya oynar her prof topçu isterse bırakalı 3 sene olsun.
  Ek olarak takımda bence en kilit alanlar sağ bek sol bek.

  5
  2
 15. Siyasetçiye ve iş adamına
  güvenim sıfır. Onlar sadece
  kendi menfaatlerini düşünür.
  Örnek yıllardır TFF yi
  siyasi alt yapısı olan
  iş adamları yönetir. Sonuç
  ortada.
  Ben Sinan Bür ve BPFD li
  yönetime güveniyorum. 👍

  4
  4
 16. Sinan bey’in futbol aklını harekete geçirmesi için kendi yönetimindeki eski futbolcuların birlik olmadı gerek . İki gün sonra bunlar birbirine girerler . hepsi çok biliyorlar onun için Bursa’dan maalesef bir tane teknik adam çıkmıyor . Bunlara sorsan en çok bunlar bilir ama neyi ?birbirlerine sallamayı ..

  3
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu