Şimdi ne yapmalı?

2018-2019 sezonu bizim için maalesef çok kötü bitti. Bursaspor 15 yıl içinde tarihindeki 2. küme düşme acısını yaşadı.

İlk olarak sezonun genel değerlendirmesini yapacak olursak çok geriye gitmeye de gerek yok aslında. Devre arasında herkes kadrosunu güçlendirirken biz maalesef transfer yapmadık ve aşırı özgüvenle Süper Lig‘deki sonumuzu başlattık. 2-0’dan verilen Galatasaray maçı, küme düşen Akhisarspor‘u ve direkt rakibimiz Göztepe‘yi kendi evimizde yenemedik. Hatta gol dahi atamadık. Küme düşmeyi hak etmedik desek kendimizi kandırmış oluruz. Bu başarısızlıkta Mesut Bakkal tercihini de es geçmeyelim. ‘Ben bu takımı ligde bırakırım’ diyen Samet Aybaba‘yı göndererek oyuncu kadrosuna bakmadan sadece camia için gelmek isteyen ve kulübün değil de başkanın özel çekini kabul eden Bakkal‘ı takımın başına getirmek de 1. Lig’e düşmemizi direkt etkileyen sebeplerin başında gelir.

ŞİMDİ NE YAPMALI

Kongre tarihi belli. Direkt açıklama yapan var mı adayım diye? Yok. Gizliden liste yapmaya çalışmayın. Zaman nabız yoklama zamanı değil. Bugün çıkın biz adayız, ekibimiz budur ve şu projelerle borcu yapılandırarak takımı kuracağız, yeniden Bursaspor‘u hak ettiği yer olan Süper Lig‘e taşıyacağız diye söyleyin. Efsane başkan olmak isteyenler, Bursaspor‘u gerçekten sevenler artık tam zamanı. Her şeyi bırakıp bu takımı kurtarmak için çalışmanız gerekiyor. Ayrıca takımı 3 senedir sportif olarak kötü yöneten ve küme düşüren Ali Ay‘a bir şeyler düşüyor. Yeniden aday olma sakın başkan. O kadar para verdin eğer hain olarak anılmak istemiyorsan elini biraz daha cebine at senin dönemindeki oyuncuların alacaklarını tamamen kapat. Onun arkasına da tabii takımı küme düşürdüğü için de bizi iyice zora sokmaması için o parasını da hemen istememesi gerekiyor. Bu kulübü yeni başkana öyle teslim et.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Parasını geri istemek mi? Öyle bi dünya yok hibe edicek o parayı kongrede ibra da edilmicek bu adam rahat nefes almamalı

  23
  1
 2. Yok mu bi delikanlı? Bursaspor dostu kötü günde belli olur. Gelsin doğru hamlelerle hem şu kara lekeyi temizlesin, sportif başarı gelsin, eski günlerimize dönüp bizimle ta.ak geçen kim varsa bunun hesabını soralım. Nerdesiniz delikanlılar????

  19
  1
 3. Hangi başkan gelirse gelsin,yok 1.ligi bilen, yok tecrübeli,yok bilmem ne deyip,Bursa ve Bursaspor’u bilmeyen herhangi biriyle değil,direk Mustafa Er ile lige başlanmalı.

  9
  2
 4. Ali AY klüpten en fazla alacağı olan kişi olarak alacaklarının bir kısmını bağışlamalıdır.Geriye kalan kısmını da süper lige döndükten sonra taksitle almaya başlamalıdır.Adı geçen başkan adayları lobisi güçlü olan ve camianın benimsediği bir başkan adayı etrafında birleşerek yönetimde yer almalıdırlar.Başta BTSO olmak üzere tüm kent dinamiklerinin desteği alınmalıdır.GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR ,yoksa geri dönüş uzayabilir.

 5. Nereye giderlerse gitsinler ,bu yönetim ve başkan , ağlayıp gözyaşı döken biz taraftarların ,döktükleri göz yaşlarında boğulacak hepsi ,

  1. @Ben bilmem yorumuna yanıt olarak

   Herşey için çok geç en kolay yol iflas Edip yeni takım kurmak başka çare yok. Bursaspor’un düşmesi demek Bursa’da siyasetin değişimi olacağını es geçmeyin.

   2
   1
 6. 2.ligte kurulacak takımın bütün bütçesi Ali Ay’dan tahsil edilmeli, borclar ve cezalar da ona ödetilmeli, hadi genel kurul üyeleri gereğini yapın

 7. Giderken tüm borçlarını ödesin aldığı arazilerin farkını versin transfer tahtası bı açsın mezarında rahat uyusun

 8. Bence bundan sonra 2.lige alışmak en güzeli. Uzun süre orada kalacağımız çok belli. Aksini düşünen ya çok saftır yada futbol dan anlamıyordur. Şimdiden söylüyorum mevcudu beğenmeyip olaylara tepeden bakılırsa yok biz 5nci büyüğüz muhabbetine girilirse Bu gidiş amatörde sonlanır. Biz 5 nci büyük olsak bankasyada ne işimiz var

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu