Şimdi ne olacak?

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre genel kurullar 1 Haziran’a kadar yapılamayacak. Bursaspor dahil bir çok kulüp son alınan kararı gözden geçirmek zorunda…

Bursaspor’da 22 veya 30 Mayıs’ta yapılacak olağan genel kurul öncesinde başkan adaylığı için üç isim başvuruda bulunmuştu. Mevcut başkan Erkan Kamat ile birlikte Serdar Acarhoroz ve Hayrettin Gülgüler’in listeleri kongrede yarışacak. Ancak, İçişleri Bakanlığı’nın dün yayımladığı kademeli normalleşme kararına göre; STK, sendika, meslek kuruluşları, birlikler ve kooperatiflerce yapılacak genel kurul dahil geniş katılımlı etkinliklerine dair kısıtlama 1 Haziran’a kadar uzatıldı.

BİR ÇOK KULÜP ZORDA

Yeşil-beyazlı kulübün olağan genel kurulu ise ilki 22 Mayıs Cumartesi günü, çoğunluk sağlanamazsa 30 Mayıs Pazar günü Büyükşehir Belediye Stadı’nda yapılacak. Yeni karara göre Bursaspor’un kongresi tehlikeye girmiş oldu. Bursaspor’un yanı sıra Galatasaray Kulübü’nün kongresi 22-29 Mayıs, Fenerbahçe’nin 29-30 Mayıs veya 5-6 Haziran, Süper Lig’den düşen Ankaragücü Kulübü de 20-27 Mayıs tarihlerini açıklamıştı.

AYRICALIK TANINIR MI?

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı yeni genelgenin ardından Bursaspor Kulübü yönetiminin bu hafta içerisinde Bursa Valiliği’ne başvurarak olağan genel kurul ile ilgili süreci netleştirecek. Kongre dönemine giren kulüplerin sezonun sona ermesi ve transfer dönemine girilecek olması nedeniyle çok fazla vakit kaybetmemek için Gençlik ve Spor Bakanlığı’yla da görüşerek bu konuda kendilerine kolaylık sağlanmasını isteyebileceği ifade ediliyor.

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İç işlerinin saçma sapan kararları Bursaspor’u engellememeli. Bir izin alınıp bu iş çözülmelidir. 1 gün dahi kaybedecek zaman yok.

  37
  9
   1. @Bekir yorumuna yanıt olarak

    İlk okulda öğretmenden KORK
    Mahallede abilerden KORK
    Askerde Komutandan KORK
    Yorum yazacaksın Süleyman Soylu dan KORK

    Senin de baya KORKUTMUŞLAR Galiba yoruma bile Sayın Süleyman Soylu dediğine göre

    11
    1
 2. Bu işi en kısa zamanda çözüme ulaştırmak gerekiyor.
  Kaybedecek tek bir gün bile yok.
  Birde ilk kongre tarihi de Cumartesi günü degil Pazar günü olmalı
  Ilk tarihte bu iş bitmeli 2200 kongre üyesi imzası toplayıp bu işi bitirmeli

  18
  1
  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Zaten bizim kongrenin de AKP kongresinden farkı yok. Başkan adaylarının hepsi AKP’nin kapısında bekliyo. Bizim üyeler de başkanı kendilerinin seçeceğini sanıyo. AKP kimi seçerse obaşkan olucak. Son düzlükte AcarHoroz koymasın bi de boruyu da.

   6
   2
 3. Yapılacak şey çok basit fakat gerçekleşmesi zor olan bir konu.
  Zaten birinci kongrede çoğunluk olmayacağından birlikte karar verilip ikinci kongre birinci kongre gibi 30 Haziran yerine 1 veya 2 Haziran’da toplanacak şekilde karar alınıp işi kolaylamak elzemdir.
  Bu sene bu işi tek birleşimde halletmeliyiz.
  Başka çare de kaybedecek vakitte kalmadı.
  İşin büyük kısmı divan kuruluna düşüyor.
  İyi bir organizasyon ile bu konu çözülür.

  11
  1
 4. BU KONGRE YAPILMALI
  SIYASILER BU ISI COZER
  GENELGEYE EK YAPABILIR
  VE
  BUGUNE KADAR KONGRE ILANINA CIKMIS
  KULUPLERIN KONGRELERI
  ACIK HAVADA VE SOSYAL MSSAFE KORUNARAK YAPILABILIR DIYE EK GENELGE CIKARMANIN ZOR OLMADIĞINI I DÜŞÜNÜYORUM
  BIZIM KAPALI TRUBUNUDE BU KOLAYLIKLA SAGLANIR
  HAKAN CAVUSOGLU FARUK CELIK GOREVE
  CUNKU BU KONGRE ERTELENIRSE ISLER DAHA COK KARISIR

 5. X GENERATİON 16 DOĞRU ÇÖZÜM ÜRETMİŞ.KAÇ YILDIR BEKLENİYOR DA BİR GÜN NEDEN BEKLENMESİN?2.GENEL KURUL 30 MAYIS DA YAPILACAKTI.GENEL KURUL TEK TOPLANTIDA 01 HAZİRANDA YAPILIRSA, DÜNYA VE BURSASPOR BATMAZ.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu