Şimdi fedakarlığı kim yapacak?

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursaspor’un mali durumuyla ilgili yaşanan son gelişmeleri kaleme aldı.

Biliyoruz, alacaklı eski başkan ve yöneticilere bu başlık sevimsiz gelecektir. TFF İkinci Lig’de tutunma mücadelesi veren Bursaspor’un borç batağı içinde yüzdüğünü ve sportif anlamda da beklenilen başarının gelmediğini herkes görüyor.

Buna rağmen, on milyonlarca lira alacağı olan kimi eski başkan ve yöneticilerin bunları tahsil etme olasılıkları da bugün için çok zor gibi.

Bu nedenle yapılacak iş, bağış makbuzu karşılığı tüm alacaklarından feragat etmeleridir. ‘Bekâra karı boşamak kolaydır’ atasözümüzü hatırlatabilirler. Fakat, Bursapor’un bulunduğu konum itibariyle bize göre o borçları ödeme gücü ortadan kalkmıştır.

Dün bu manada Bursaspor’un eski başkanlarından Mesut Mestan’ın 5,5 milyon lira dolayındaki alacağını kulübe bağışladığını gördük.

Bursaspor için sevindirici bir gelişme. Daha evvel de buna benzer çağrılar yapılmıştı. Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz ile el sıkışan eski Başkan Mestan’ın bu jesti diğer yöneticilerimizi de tetiklemeli. Bundan önceki başkan da alacaklarından feragat etmişti.

Bursaspor mali yükünü sırtından atmadan önünü göremez.

Bu nedenle Başkan Banaz ve ekibinin eski alacaklı yöneticilere dönük borçlardan feragat ettirme çabalarını takdirle izliyoruz.

Alacağından vazgeçen Mestan’ı da kutluyoruz. Bursaspor için o da fedakârlık yapmıştır.

Bir büyüklük de, Bursaspor’dan en fazla alacağı bulunan Bursa’nın iş insanı, eski başkan Ali Ay yapmalıdır.

Gözler artık onun ve diğer borçlu başkan ile yöneticilerin üzerindedir.

Bursaspor yönetici borçlarını hallettiğinde, devlet borçlarını da bir şekilde hizaya sokup, futbolcu alacaklarına yoğunlaşacaktır.

Öyle görünüyor ki, tahta açılmadan, transfer yapılmadan Bursaspor’un tekrar Süper Lig’e dönme şansı zayıf.

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz ve arkadaşlarının, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve belediye iştiraklerenin katkılarına omuz atacak çok insanımız var bu şehirde…

Onlar da yüke el attığında, kulübümüz rahatlayacak ve en kısa sürede olması gereken lige geri dönecektir.

Diğer yandan;

36 yaşında, Bursaspor’a faydalı olmak için futbola geri dönen Özer Hurmacı’nın takıma ve genç futbolculara dönük dünkü pozitif açıklamaları da sevindiricidir.

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Doğru kardeşim tamamen katılıyorum bu adam açtı altına 2 milyonluk şaroki çekti evler haram zıkkim olsun çare bulunmaz hastalıklara gark olsun ne yazıkki her suçta olduğu gibi bu ülkede hırsızlar el üstünde yargılanmıyor

   10
   2
 1. ALİ Ay, Bursasporun başına gelmiş geçniş en büyük beladır. Göz göre göre takımı mahvetti.Ayhan Barışıcı, Hasan Parlakay ve Yüksel Çolak, ta Bursaspor tarihinde kara bir lekedir.

  65
  1
 2. Kamu vicdanında aklanmak isteyen Mestan gibi yapar. Zaten verilen kuruş başkasına gidecek diye artık kimse Bursaspor’a destek olmuyor. Diğer yöneticiler daha neyi bekliyorsunuz. Siz alacaklarınızdan ! vazgeçin sonra bakın Bursaspor taraftarının maddi desteği nasıl oluyor tüm Türkiye görsün.

  9
  1
 3. Sevgili Bursaspor’lular deniliyor ki AA Bursaspor a çok katkı yaptı iyi niyetli di peki AA yurt dışında doktora yapmış iş adamı o zaman YC ve tirbun taifeleri ile cikarcilar ile neden kulüp yönetmeye kalktı iş yerine amigo selim i genel müdür yapar mı SP gibi birini danışman sözcü yaptı AA hiç kusura bakmayın Bursaspor un uçuruma yuvarlanmasini seyretti şimdi EA çok bağış yaptı deniliyor bakın onun döneminde transfer edilen luca çapan ile FIFA da mahkemeligiz sahi EA döneminde kulüp un geliri ile gideri neydi 3 futbolcu ve Burak kapacak i sattı yani yapilanlarda kar zarar bakılınca eski başkanlar tirbuncu taifesi ile beraber Bursaspor u bu hale getirdi sayın yoneticilerim lütfen şu tirbuncu amigolari kulüpten uzaklastirin lütfen hala ozculece de cirit atıyorlar yapmayın etmeyin amigo nün yeri özlüce değil tirbundur

  7
  1
 4. camia olarak Bursasporu canımızdan bir parça olarak görmeden.
  sonuç odaklı bakış açımız değişmeden.
  kadınlı erkekli. çoluklu çocuklu o stadı doldurmadan.
  oradan küfürleri ve takım üzerinde ki baskıyı kaldırmadan.
  bizi ilgilendirmeyen şeylere burnumuzu sokmayı bırakmadan.
  sabrı, sevgiyi, saygıyı, futbolu, taraftarlığı, öğrenmeden.
  günlük ve geçici başarılar peşinden koşmayı bırakıp, daha büyük kalıcı başarılar için gelişimi ve kurumsallığı hedeflemeden.
  ve bunlar gibi şimdi üşendiğim ya da gerek duymadığım daha onlarca gerekçe varken.
  bütün borçlarımız sıfırlanmış ve süper lige çıkmış olsak ne yazar?!.
  2-3 sene sonra ”tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır!” misali yine bu ligdeyiz…

  7
  1
 5. Bu takımı buraya getireni taraftar olarak tam olarak bilmiyoruz yalnız Ali ay iyi niyetli olduğunu yanıdaki sırtlanların Ali aya da bursasporada zarar verdiğini biliyoruz net olmamakla birlikte recep bölükbaşınında bu takıma zarar verdiğini biliyoruz ali ay ile birlikte recep bölükbaşının yakasına yapışmalı

  6
  2
 6. Adi ay neredesin hadi bakam koca bursasporlusun ya inşallah o para boğazından her geçtiğinde rabbim senden çıkartır hepimizin hakkı var çaldıklarında

  6
  2
 7. Kulüp kilit pençesinde. Kimse kendini kandırmasın. Taraftar dan tut en üst düzey yöneticiye kadar herkes suçludur. Büyük Bursaspor olamadık biz ve söz de hikaye. Sakarya, Kocaeli bunlardan örnek alamadık göz göre göre el birliği ile bastırdık bu kulübü. Çorba sevdalısı söz de Bursaspor taraftarı benim kadar her yıl ürün alabilen var mı o corbacilarin içinde merak ediyorum.

  5
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu