Bu sezon iyi bir takım kurduk

Olay Medya Spor Yazarlarından Erkan Sağlık'ın bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Başkan Ali Ay, önümüzdeki sezon takımın maliyetini düşürmek zorunda olduklarını ifade etti. Ay, “Herkes yedek kulübesinden bahsediyordu. Alın size kulübe. Milli olmayan oyuncu yok kadroda. Takımın hepsi milli. Bu sezon iyi bir takım kurduğumuzu düşünüyorum. Artık işi öğrendik. Kendi cebimden parasını verdiğim bana çalışan 3 scout var. Fransa 2. Lig’inde yılın futbolcusu seçilen John Bostock’u da öyle bulduk. Herkesten dha ilk maçında olumlu not aldı. Maliyeti tam bize göre. Biliyorsunuz önümüzdeki sezon yabancı sayısı kademeli olarak düşecek. 11 veya 12 olacak. Yerli, kaliteli oyuncular bulmalıyız. Gurbetçi Alper Ademoğlu’nu aldık. Çok kaliteli, idmanlarda iyi çalışıyor. Elimizde de iyi yerli oyuhcular var. Altyapımızdan beklentimiz büyük. Devre arasında aldığımız oyuncularla birlikte maliyeti düşürmeye başladık. Bununla birlikte seneye hocalar dahil takımın maliyetini düşürmeliyiz. Şuan 20 milyon Euro’nun üzerinde. Ekonomik olarak sıkıntı yaşamamak için önümüzdeki sezon 15 milyon Euro’ya çekmeliyiz. Maliyeti düşürünce kaliteyi düşüreceğiz anlamı çıkmasın. Kaliteli oyuncuları ucuza almaya başladık” diye konuştu..

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Kendi yetistirdigimiz oyunculardan daha fazla yararlanmamiz lazım sayın başkan. yüzde doksandokuzu belli bir seviyenin üstüne çıkamıyor. altyapı oyuncularını yetiştiren kadroya takviye yapmak lazım öncelikle. ikincisi de kupa maçlarına asilmak lazım Harun ‘u ZTK sayesinde tanıyıp aldık, daha nice Harun lar bekliyor kıyıda köşede

    21
    6
  2. ya hala takımın maliyeti dğşğrcez diyo ya biz küme düşüoduk kaliteli transfer yapın diyoruz o hala seneye maliyeti düşürmemiz lazım diyo aldığın çöplerden daha kötüsünü nerde bulcan ali ay bırak git be kardeşim bu kadarmı zor bırak git biz sportif başarı bekliyoz adam zorla küme düşürmeye çalışıyo bu millette hala ali ay diyo anlamıyorum..

    9
    9

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu