Sezgin’den genel menajer açıklaması

Bursaspor Durmazlar’da yapılan görev değişikliği camiada tepkilere neden olmuştu.

Adnan Batır / Bursa.com

Bu değişikliğe göre yaklaşık iki yıldır görevini sürdüren Genel Menajer Murat Konuk’un yerine Nedim Yücel getirilmişti.

Bu kararın nedenini Bursaspor Amatör Şubeler sorumlusu Sezer Sezgin’e sorduk.

Sezer Sezgin konuyla ilgili olarak “öncelikle eski Genel Menajerimiz Murat Konuk’a hizmetlerinden ötürü teşekkür ederiz” diye söze başlarken, alınan kararın nedeniyle ilgili olarak da şöyle konuştu.

“Sayın Konuk görev alırken Bursaspor’un basketbol da tecrübesiz olması nedeniyle tereddüt etmiş olmasına rağmen, çalışması sırasında bunu hissettirmeden işini yapma gayretindeydi, yaptı da. Bu nedenle kendisine teşekkür ediyoruz.

Ancak son dönemlerde Sayın Konuk ile bazı fikir ayrılıklarımız oluşamaya başladı.

Kendisi maaşında iki kata yakın artırım talep ederken, maalesef etik olmayan bazı davranışlarla da karşılaştık.

Buna göre bulunduğu konuma göre yönetici ve başkanımıza karşı hoş olmayan söylemleri kulağımıza geliyordu.

Bu konuda detaya girmek istemiyorum kendisine ifade ettim zira.

Son olarak da basketbol takımında geciken ödemelerle ilgili ulusal medyada yer alan haberlerin kaynağının da Sayın Murat Konuk olduğunu tespit ettik.

Bu şartlarda devam etmenin hem bize hem de kendisine zarar vereceğini düşündüğümüzden teşekkür ederek yollarımızı ayırdık.

Konunun detaylarını bilmeyen ve tepki veren taraftarlarımızın da bu şartlarda bize hak vereceğinden şüphemiz yok.

Göreve gelen Nedim Yücel ile ilgili olarak da kendisinin aktif kişiliğinden ve basketbol camiasındaki çevresinden yararlanmayı planlıyoruz.

Kendisi ile ilgili bir eleştiri konusuna daha değinmek istiyorum

Görevden ayrılan Sayın Murat Konuk’da başka bir kulübün taraftarıydı. Hatta Konuk’un taraftarı olduğu takımda Nedim Yücel yıllarca profesyonel olarak forma giydi. Ama sayın Konuk ifade ettiğimiz gibi çalıştığı sürede görevini layıkıyla yaptı.

Profesyonel görevlerde daha önce farklı renklerde hizmet etmiş veya gönül vermiş olmak çok önemli değildir. Bunu futbol takımımızın şampiyonluğunda yaşadık.

Önemli olan faydalı olabilmektir.

Bu bilgiler ışığında taraftarımızın konuyu tekrar değerlendireceğini ümid ediyoruz ve Türkiye’nin en iyi basketbol taraftarı olan Bursasporluları Süper Lig yolunda yeni sezonda da yanımızda görmek istiyoruz.

Kaynak
Bursa.com

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. anladığım kadarıyla konuk kulübün yaşadığı mali krizden dolayı kendini camianın üstünde görmeye başlamış. ikinci ağızdan istifasını öğrenmesi, kendi yaptıklarının faturasıdır. ne demişler, ”davranışlar, davranışları getirir!” kulübümüzün doğru ve sağlıklı yönetildiğini söylemek biraz zor. ancak camialar ve kurumlar ne kadar zor durumda olurlarsa olsun, kişilerden üstündür. herkes yerini bilecek.

  12
  6
 2. Birde murak konuku dinlemek lazım sezer sezgin için kötü bir söz söylemek yaptığı iyi işlere ayıp olur lakin bu yönetim şahsi olaram benim gözümde yalanla iş yapan bir yönetim zira bu zamana kadar konuşkukları ile yaptıkları ortada ,İnşallah sezer bey doğru söylüyordur fakak ben yinede sözümün arkasında dururuak içerdeki 8 taşlıların kovulmasını taleb ediyorum yani bi 8 taşlının gidip yerine tercih edilenin yine bi 8taşlı olması iyi niyet barındırmıyor. 8taşlımıdr bilmem ama e.başoğlu ilk gidenlerden olmalı hala şikecilere verdiği loca ihanetini unutmadık.

  11
  3
 3. Klüp yönetimi, kendilerini şeffaflık konusunda ileride görüyorlar ve savunuyorlar. Bakıyorum her hangi bir konuyla ilgili tepki verilmeyince açıklama gereksiniminde dahi bulunmuyorlar. Bkn. Harun sakatligi basketbol da degisiklik!

  8
  3
 4. Başkan Ali Ay ve yönetim kurulu ekibi yer alan isimler hepsi reklamdan ibaret, belli taraftar kesimi
  dışında taraftarları potansiyel müşteri olarak görüyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu