Sezer Sezgin’den saldırı açıklaması!

Bursaspor Basketbol Takımı Başkanı Sezer Sezgin, Akhisar'da Bursaspor Basketbol Takım otobüsü taraftar otobüsüne yapılan taşlı saldırının ardından Bursa.com'a açıklamada bulundu.

Bursaspor Basketbol Takım otobüsü ve taraftar otobüslerine yapılan saldırı nedeniyle üzgün olduğunu belirten Sezer Sezgin yaşadıkları çirkin saldırının Akhisar Kulübü‘ne ve şehrine mal edilmemesi gerektiğini açıkladı.

Sezgin “Bursaspor olarak ligin 4. haftasında Akhisar’a konuk olurken 4. maçımızı da kazanmanın mutluluğunu yaşadık. Ancak kafilemize maç sonunda yapılan saldırı, Türk sporu adına kaygı ve üzüntü vericidir. Olayların Akhisar halkına ve kulübüne mal edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Çok şükür, ne takımımızda ne de taraftarımız arasında yaralımız var. Bu olay, 15-17 yaşlarında çocukların yaptığı münferit bir olaydır. Çocuk denilecek yaştaki kişilerin gündeme gelmek için Bursaspor’u kullandıkları aşikardır. Bu gibi olayların camialara maledilmemesi gerekiyor. Bursaspor olarak sağduyulu davranmaya devam etmeliyiz. Aldığımız bu çok önemli galibiyetin ardından moralimizi bozmayacağız. Takımımıza ve taraftarımıza yaşanan bu olay nedeniyle geçmiş olsun diyorum. ” dedi.

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Nasıl mal etme yeter artık bıktık!!!! Biz yapsak terörist diye bir hafta takımı ve camiayı kötülemek için ellerinden geleni yaparlar biz susalım yok almıyım ben!!

  50
  13
  1. @Göktuğ Öztürk yorumuna yanıt olarak

   Herkesin böyle davranması gerektiğini söylüyor zaten ki gayet haklı. Yıllardır dediğimiz bu değil mi zaten. 2-3 kişi çakmak meşale torpil atiyo 15 bin kişi ceza yiyor diye. Umarım farkedilir bu düşünce.

   35
 2. Yahu spor bu ! Neden bizim ülkenin insanları duygularını bu kadar on planda tutuyor.Akhisarlilar bir vandallik yapmış.Onu anladik ama bizim taraftar da aynı ülkede yaşadığımızı unutup sportif kimliğini ,ulus kimliginin önüne koyuyor.Arkadaslar bu olayı bu kadar büyütmenin anlamı yok.Evet çok büyük bir yanlış yapılmış ama yorumlara bakıyorum da insanlar,sokakta birisi manisaliyim ,akhisarliyim dese olayı buyutecek gibi yorumlar yapmış.Birakin kaale bile almayın adamları.Hukuk gereken cezayı verir zaten.Onlar bir yanlış yapmışsa bizim de başka bir yanlış yapıp daha kötü hale getirmemize gerek yok.

  24
  4
 3. Mal edeceksin ki bir daha yapılmaması için gerekli önlemler alınsın, 15-17 yaş yeterince büyük bir yaş, o yaştaki çocuklar vandallık yapıyorsa kulüp de çocuklar da cezasını çekmeli!

  2
  1
 4. hadi futbolda sayıca takip eden çok içinde birçok piskopat falan var ama basketbolda ne ara türedi bu tipler? bari şu beyfendice insanların gidip izlediği sporlara bulaşmayın. takımımıza çok geçmiş olsun

 5. Mevzu Bursaspor ise dünyanın şah damarını keseriz ve arkamıza bakmadan dönüp gideriz bu böyle biline.

  2
  1
 6. geçen sene ki olayların intikamını almak istemişler sözde ,abileride yapamamış veletlere yaptırmış,sonra BURSASPOR TARAFTARI otobüsten inip akhisarın kahvelerini bastımı suçlu ilan eder OÇİB.
  terörist ilan edip sonra sözünü geri almak için elli takla atan asıl vatan hayinlerini saymıyorum bile

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu