Sezer Sezgin’den Bursa’ya çağrı

Frutti Extra Bursaspor Başkanı Sezer Sezgin açıklamalarda bulundu.

Başkan Sezer Sezgin‘in açıklamaları şöyle,

Değerli Basın Mensupları:

“Yarın Avrupa’da Top 16 yolunda Valencia ile çok önemli bir karşılaşmaya çıkacağız. Taraftarımızdan ricamız, son haftalarda özellikle Avrupa’da ses getiren atmosfere artı olarak ilk kez sahamızda kapalı gişe oynayıp, 2010’da futbol takımımız ile Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ettiğimiz, daha sonra ilk defa şehrimize gelecek olan Valencia takımını bu sefer ülkesine eli boş göndermek.

Sezon içinde dolar kurunun ani ve öngörülemez yükselişiyle beraber, sürdürülebilir, kendi ayakları üzerinde durabilen bir basketbol şubesi misyonumuza paralel olarak takımda bazı operasyonlar yapmak durumunda kalmamıza rağmen geri adam atmadan, Büyük Bursaspor armasına yakışan mücadele ve karakteri koymaya devam eden takımımızı da canı gönülden kutluyorum.

Sezona 1.5 milyon dolarlık oyuncu bütçesi ile başladıktan sonra bu süreçte takımımızın en pahalı Türk oyuncusu olan Egemen Güven ve en pahalı yabancı oyuncusu Allerik Freeman’la gelen teklifler sonrası yolları ayırıp, sezonluk bütçeyi Türkiye Ligi ve özellikle Eurocup’ta en mütevazi bütçelerden biri olarak 1 Milyon dolar’a indirmeyi başardık.

Tabi oyuncu bütçesi olan 1 milyon dolar, devlete olan giderler, seyahat giderleri ve diğer giderle birleşince yaklaşık 30 Milyon gibi bir rakamı bulmakta. Burada isim sponsorumuz Uludağ İçecek ailesine maddi ve manevi verdikleri destek için teşekkürlerimizi sunuyoruz. 5 senedir mütevazi bütçelerle güzel işler yapıyor takımımız.

Birçok oyuncumuzu Euroleague’e ihraç ederken, bütçe başarı oranında bizden düşük bütçeli hiçbir takımın, bu 5 yıllık süreçte ligi bizim üstümüzde tamamlamasına izin vermedik. Bunun için de başta Genel Menajerimiz Nedim Yücel olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum. Fakat Avrupa’da ve Türkiye’de kalıcı ve daha büyük başarılar için şehrimizin de desteğini bekliyoruz.”

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ben bursasporluyum diyen herkes basketbolada gelmesi lazım. Bursaspor futbol takımı değildir. Bursa Spor kulübüdür.

 2. Başkan özetle pamuk eller cebe
  Maça gelin diyor.
  Sayın başkan sizin bahsetmiş oldugunuz
  1 milyon dolar ile biz birakin takim kurmayi
  Sözde golcü diye getirilen daha topa
  Vurmaktan aciz olan Tim matavzi
  Getiriyoruz😉

  3
  1

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu