Sezer Sezgin’den Bursaspor Durmazlar açıklaması!

Kurulduğu günden beri hızla yükselen başarı grafiği sonrası bu sezon Basketbol Süper Ligi kapısından dönen Bursaspor Durmazlar’ın bilindiği üzere maddi sıkıntı nedeniyle kapanması gündemde.

Basketbol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sezer Sezgin son durum ile ilgili Bursa.com’a yaptığı açıklamada.

Şu an devam veya kapanma şeklinde bir kararın alınmadığını ifade ederken,

Ana sponsor Durmazlar ile görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Sezer Sezgin yaptığı açıklamada

Ligden çekilmeler nedeniyle direkt olarak Süper Ligde oynama şansımız doğdu, bu gerçekleşmese bile bu sezon mücadele ettiğimiz ikinci ligden, Süper Lig’e çıkma şansımız çok yüksek, yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişken vazgeçmek olmaz.

Ana sponsorumuz Durmazlar bizi bugüne kadar destekledi, desteğe de devam edeceklerini ümit ediyoruz. Bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor.

Ancak Bursa gibi bir şehirde Bursaspor basketbolu devam ettirmek adına daha fazla sponsor desteğine ihtiyacımız var. Rakamlar da öyle uçuk değil.

Şayet Süper Lig’e davet edilirsek başta reklam olmak üzere gelirlerimiz de artacak. Bu şansı yakalamışken geri tepmemek gerekiyor.

Sayın Hüseyin Durmaz’ın verdiği destek gibi diğer kent firmalarından da katkı bekliyoruz.

Bu konuda da Sayın Valimiz ve Belediye başkanımızın desteğine ihtiyacımız var. Bugüne kadar bizler, basketbolcularımız, hocalarımız ve taraftarlarımızın çok emek verdik. Bu kadar emeğin heba olmaması adına lütfen herkes üzerine düşeni yapamaya gayret etsin” şeklinde konuştu.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İnşallah şu adama gereken destek verilir de Ali Ay’da sorunun şehir dinamiklerinde değil de kendisinde olduğunu görür diyeceğim ama hiç inanmıyorum.

  41
  3
 2. Bu takımı kapatmak demek intihar etmek demektir,vizyonsuzluk demektir. Çıkıp bir açıklama yapın ve takımımızın sonuna kadar arkasındayız deyin bizi utandırın. Yoksa bu taraftar gereğini yapar

  10
  1. @Basket yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay kesin kapatır onu. İnsan Seezr Sezgin’den örnek alır da utanır be. Adam tek başına kendini yırtıyor basketi ayakta tutmak için. Ali dedi önüne gelen herşeyi kapatıyor. Ne voleybol kaldı, ne Burrsaspor FM kaldı, ne de BSTV kalacak.

 3. Sezer sezgine gerçekten tebrikler.Adam tek başına döndürmeye çalışıyor işleri keşke biraz destek gelse camiadan.Ben üst lige çıkıp düşmeden devam edersek birkaç sene sonra basketin önemli takımlarından olacağımıza inanıyorum.Bursa gerçekten farklı bir şehir taraftar desteği altyapı imkanlar vs herşey var tek gereken biraz maddi güç.

  8
  1
 4. Vali belediye baskani vali belediye baskani.. Sehir dinamikleri.. Kimse cikip adam gibi proje uretip destek bulacagiz diyemiyor hicbir yeni fikir yok.. Hep biryerlerden nedet umuyor nasil yonetici vasfiniz var sizlerin..

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu