Sezer Sezgin yeniden Başkan

Bursaspor Basketbol Kulübü Olağan Genel Kurulu Toplantısı’na tek aday olarak giren Sezer Sezgin, yeniden başkan seçildi.

Bursaspor Basketbol Kulübü’nün 4. Seçimli Olağan Genel Kurulu 2. Toplantısı Barış Gençlik ve Spor Salonu’nda gerçekleşti. Çoğunluk aranmaksızın gerçekleşen toplantıya 142 üyenin 56’sı katıldı.

Kongreye tek aday olarak giren mevcut Başkan Sezer Sezgin, açık oylama sonrasında oy birliğiyle yeniden başkan seçildi. Kongrede yönetim ve denetim kurulu ibra edilirken gelecek sezonun tahmini bütçesi 20 milyon TL gelir, 4 milyon TL gider olarak açıklandı.

Yeniden Bursaspor Basketbol Kulübü Başkanlığına seçilen Sezer Sezgin kendilerine destek veren yeşil beyazlı taraftarlara teşekkür ederken şunları söyledi:

“Değerli kongre üyeleri, değerli basın mensupları; Bu sezon yeni bir yapılanmaya girdiğimiz için sezona çok geç başladık. Tüm takımlar transferlerini haziran ayında bitirirken biz dar bir havuz olmasına karşın kadromuzu ağustos başında kurabildik. Genel menajerliğe Türkiye Basketbol Federasyonu’nda uzun yıllar ligler direktörü olarak çalışan Özgün Önver’i getirdik. Akabinde Eurolig’de yıllarca baş antrenörlük yapan, Avrupa’nın saygı duyduğu Jure Zdovc’a takımı teslim ettik.

Önceliğimiz formanın hakkını veren, terinin son damlasına kadar savaşan, yenilse de taraftarın ayakta alkışladığı bir takım yaratmaktı ve bunu da başardığımızı düşünüyorum. Bu sezon 1.8 milyon dolar (58 milyon TL) ile ligin en düşük bütçeli takımı olduğumuzu da söyleyemeden geçemeyeceğim. Buna oyuncu, teknik ekip, altyapı ve idari kadro ile seyahat organizasyon dahil.

Bu sezon bütçe anlamında biraz küçülmemiz gerekiyordu. Basketbol sadece ana sponsorların verdiği destekle sürdürülebilen bir branş. Biz ülkede yaşanan ekonomik krize rağmen oyuncu, teknik ekip, personel maaşlarını, SGK ve vergisini zamanında ödeyen bir kulüp olmak istedik ve şuan başarılı şekilde çarkı döndürmeye çalışıyoruz.

Her zaman şeffaf olduk. Bizim için sürdürebilirlik önemli. Bu şehrin en büyük markası olan Bursaspor’un şuan İstanbul ve Avrupa takımları ile mücadele ettiği tek branş burası. Bunun için de elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz. Hiçbir zaman hata yapmak istemiyoruz.

Bu sezon ilk kez mücadele ettiğimiz ve İsrail takımlarıyla yaşanan sorun nedeniyle 4 maçımızı deplasmanda oynamak zorunda kaldığımız Şampiyonlar Ligi’nde diğer gruplardaki takımlar 2 galibiyetle bir üst tura çıkarken biz 3 galibiyete rağmen averajla bir üst tura çıkamadık. Geçen sezonun şampiyonu alman Telekom Bonn’u ve İsrail’in Hapoel Holon takımlarını deplasmanda yenerek taraftarımıza büyük gurur yaşattığımız düşünüyorum.

Zdovc’un görevden ayrılmasından sonra içimizden biri Bursa’nın evladı Serhan Kavut’u göreve getirdik. Sezonu da iyi yerde bitirdiğimizi düşünüyorum. Ligde son maçta Fenerbahçe Beko’ya 2 uzatma sonunda yenilerek play-off’u 2’li averajla kaybettik ve ligi 9. Sırada tamamladık. O karşılaşmadaki atmosferle Türkiye’nin gündemine oturduk. Buradan büyük Bursaspor taraftarına desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ederim. İyi ki varsınız.”

Bursaspor Basketbol Kulübü‘nden yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı;

Kulübümüzün 4. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı Barış Gençlik ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirildi. Oturuma 142 genel kurul üyemizden 56 üyemiz katılım gösterdi.

Genel kurula tek aday olarak giren Başkanımız Sezer Sezgin oy birliğiyle yeniden başkan seçildi.

Başkanımız Sezer Sezgin‘in yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu;

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTESİ

1-Sezer Sezgin

2-Onur Çelikyay

3-Selçuk Çelik

4-Mete Megrel

5-Tolga Çevikel

6-Şevki Köksal

7-Ersoy Tabaklar

YÖNETİM KURULU YEDEKLER

1-Serhat Akgün

2-Tolga Kayaer

3- Haluk Parlamış

4-Melih Konuk

5-Talat Kaymak

DENETLEME KURULU ASİL

1-Onur Dağlı

2-Atilla Yıldıran

3-Basri Açıkgöz

DENETLEME KURULU YEDEKLER

1-Orhan Karaca

2-Barış Dede

3-Özgür Gürkan Erdem

İCRA KURULU BAŞKANI
Gökhan Dinçer

PROJE KURULU SORUMLUSU
Caner Zengin

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. ya başkan iş krizi türkiyede heryerde var. bakalim sponsor olarak kimi bulabileceksin. keşke sağlam bir sponsor bulsanda 4-5 milyon dolara zirveye oynayan bir takım kurabilsek.
    OKADARRRR

  2. merhaba

    Bursaspor basketbol altyapısına gereken önem ve bütçe sağlanmıyor diye düşünüyorum,
    bursadaki baskebol okulları bile altyapıda şu an bizden daha iyiler.Bu konuda ciddi bir sistem kurulması sayesinde ancak bu klüp sürdürülebilir bir başarıyı uygun bütçe ile yakalayabilir.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu