Sezer Sezgin “Önümüzdeki yıllarda Avrupa’da…”

Bursaspor Basketbol Takımı Başkanı Sezer Sezgin geçen yıl ve bu yılı kısaca değerlendirdi.

Bursaspor Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu‘nda konuşan Sezer Sezgin “Bazı doğru bilinen yanlışları söylemek istiyorum. Bilinen yanlışları söylemek istiyorum. 4 yıl önce 3. Lig‘de kurduğumuz basketbol takımımız bu sezon şampiyon olacak. Bugün üzgünüm orada olmak isterdim. Ancak Mali Genel Kurul‘da bulunmak durumundaydım. Maça 5 saatlik bir zaman var. Umarım yetişebilirim.

Burada bilinen bir yanlış var. Bursaspor Yönetim Kurulu Basketbola karşı diye bir algı oluştu. Kurmuş olduğumuz takımın değeri geçen sezon 8 milyon ₺ idi. Mücadele ettiğimiz rakiplerle savaşmak için bu gider kullanıldı. Gelirimiz 2.5 milyon ₺ iken giderimiz 8 milyon ₺ oldu. Dolayısıyla bu takımın kapatılması gündeme geldi. Bursa’mızın en güzide ve göz bebeği takımı olduğu ön plana çıktı ve kapanmama kararı alındı. Basketbol ile alakalı daha ileriye gideceğiz. Bu yıl toplam giderimiz 3.4 milyon ₺. Geçen yıl bazı hatalarımızdan dolayı çıkamadık ancak bu yıl süper ligdeyiz. Geçen yıl teknik kadroya ciddi paralar ödedik ancak bu yıl bunu ciddi derecede düşürdük. Bursaspor Basketbol Takımı önümüzdeki yıllarda Avrupa’da bizi gururlandırmaya devam edecek” dedi.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu adam derse inanırım basketbol şubesi kapatılmadıysa bu adam sayesindedir adam bir futbolcunun maaşı kadar kadar kadro kurdu ve süper lige çıkarıyor başarı budur. Yakındır başarıyı bu adamdan daha fazla sahiplenebinlerin çıkması an meselesidir.

  98
  2
  1. @Green16 yorumuna yanıt olarak

   Bence bu adamdan futbolda faydalanmalıyz menejerlik görevini üstlenmeli gelen transferler giden transferler adam belli bir tertip düzün içinde götürüyor işlerini takım iiçinde birlik ve beraberliğide güzel sağladığını düşünüyorum Futbol kulübünde olmayan şeyler futbolcu böyle çalışkan birini gördümü daha cok çalışası gelir ali dedeyi gördümü adam sahada adım atası gelmez.

 2. GENÇ YAŞINDA SEZER BEY İ OLDUKÇA BAŞARILI BULDUM…UMARIM SEÇİLECEK YENİ YÖNETİMDE (HER KİM OLURSA) SEZER BEY DE KENDİNE YER BULUR…ZATEN YÜZÜNÜN TEMİZLİĞİ İŞİNE YANSIMIŞ…

  43
 3. Ah be kardeşim bu beceriksiz başkan ve yönetim yüzünden sana da yazık oluyor .Fakat güzel bir atasözümüz vardır.” Çamura da düşse altın yine altındır.”Bu atasözümüzün zuhur etmiş halisin MAŞALLAH.Mutlaka bu gereksizler gidecektir bir gün ama sen mutlaka bu camia da kalmalısın kardeşim.Çümkü tabiri caizse çöpten çıkardın bu takımı helal olsun sana, teknik ekibe ve basketbolcularımıza.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı