Sezer Sezgin “Mecburduk!”

Frutti Extra Bursaspor Başkanı Sezer Sezgin, Yeşil Beyazlı Kulübün kongresinde basketbol şubesinin hisselerinin yeni kurulacak Bursaspor Basketbol Derneği'ne devredilmesinin asıl sebebini AS TV mikrofonlarına açıkladı. Sezgin, kulüp sponsoru Uludağ İçecek A.Ş'ye de birlikte çıktıkları bu yolda teşekkür etmeyi unutmadı.

Bursaspor’da futbol şubesinde yaşanan mali kriz, yükselişe geçen basketbol şubesi için yeni kararlar aldırttı.

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Frutti Extra Bursaspor‘daki yeni oluşumun perde arkasını anlatan Kulüp Başkanı Sezer Sezgin, Basketbol AŞ’nin hisselerinin 50 bin TL karşılığında yeni kurulacak olan Bursaspor Basketbol Derneği‘ne devredilme sebebini futboldaki düşüş basketboldaki yükseliş olarak açıklayarak, “Futbolda maalesef uzun yıllardır küme düşme, süper lige çıkamama, mali sorunlarla boğuşma gibi kaotik bir durum var. Basketbol tarafı da ters orantı olarak iyi bir noktada ilerliyor. Dolayısıyla böyle bir gereklilik oldu.” dedi.

BİRLİKTE OLURSAK BAŞARIRIZ

Basketbol takımını 6 yılda 3.Lig’den Avrupa kupalarında maç oynatacak duruma getirdiklerini söyleyen Başkan Sezer Sezgin, Frutti Extra Bursaspor‘un başarısındaki en büyük etkenlerden olan sponsor firma Uludağ İçecek AŞ‘ye de teşekkür etti. Birlikte olursak her şey güzel olur diyen Sezgin, “Erbak Uludağ ailesi Türkiye‘nin güzide markalarından birtanesidir. Birlikte Frutti Extra Bursaspor ismini Avrupa’da gururla dalgalan- dırmak istiyoruz. ” ifadelerini kullandı.

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Keske basketin ilk zamanalrında desteğini esirgemeyen durmazlarada teşekkür etse, hatta durmazlarla futbol şube adına bir sponsorluk görüşmesi yapılabilir.

  30
 2. Basketbolu futbol şubemiz adına örnek alıp
  Onların ayak izlerini takip etmeliyiz
  Bu sebeple de futboldaki ilk icraatimiz
  Kulübün A.Ş. olması, saha yönetimin
  Tamamen futboldan gelen profesyoneller
  Tarafından yapılması kulübün ana sponsor olarak
  Bir şirketle anlaşıp ortak hareket etmesi
  Bursaspor Durmazlar gibi hem isim hem stadyum
  Hem de gögüs sponsoru olan bu firmayla 5 yıllık
  Uzun vadeli sözleşme yapılıp diger sponsorlarımız
  Ve diger gelirlerimizle birlikte gelir-gider dengesini
  Saglayıp ona göre harcama yapıp kulübü
  Bu tarihlerde yöneten başkanların da zarar da
  Sorumlu olması gerekmektedir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu