Sezer Sezgin “Hedefimiz Avrupa…”

Bursaspor Basketbol Şube Başkanı Sezer Sezgin, "Henüz şampiyon olmadık ama şampi... noktasına da geldik ve BSL ile ilgili planlar yapmaya başladık." dedi.

Önceki iki sezon direkten döndüklerini, Eskişehir ve Bahçeşehir serilerini kaybederek TBL‘de kaldıklarını belirten Sezer, “Aslına bakarsanız böylesi daha iyi oldu. Bizim şampiyonluğu kovalayıp çıkamadığımız yıllarda BSL‘ye yükselenler, son ekonomik zorluklarla birlikte Bahçeşehir Koleji hariç sorunlar yaşıyorlar. Biz BSL takımı olduğumuzda çok hesaplı hareket edip gelirimizle giderimizi denk tutacağız.” diye konuştu.

Sezer’den pasajlar…

Bursa bir basketbol kentidir. Ayrıca futbol takımı şampiyonluk yaşamış bir kulübün sponsor sorunu yaşayacağını düşünmüyoruz. TBL‘de biz sponsor ararken, BSL‘de sponsorlar bize ulaşacaklar.

Bursaspor iddialı bir camiadır. BSL’deki ilk yılımızda ligi Avrupa‘ya gidecek bir yerde bitirmek istiyoruz ama hiçbir koşulda bütçemizi aşmayacak, ne kadar paramız varsa o kadarlık takım kuracağız.

Sezon başında kapanıp kapanmayacağı konuşulan Bursaspor‘a gerek camia, gerekse taraftar büyük destek verdi. Geçirdiğimiz süreç dikkate alındığında çok zorlu bir yoldan buralara geldiğimiz görülecektir.

TBL bu sezon takımlar arasında çok kopukluk yaşanıyor, önceki yıllarda takımlar arasındaki makas bu kadar açık değildi.

En büyük gücü taraftarlarımızdan alıyoruz. Takıma verdiği coşkuyla iyi günümüzde, kötü günümüzde her zaman yanımızdalar.

BSL‘ye çıktığımızda benim gönlümden Atatürk Salonu‘nda devam etmek geçiyor ancak fiziki şartlar zorlarsa Nilüfer‘deki TOFAŞ Salonu‘nda da oynarız.

Kaynak
basketfaul

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Takım gerçekten çok iyi ve her türlü desteği hak ediyor. Ancak daha şimdiden şampiyon olmuş gibi konuşmak ve gazetelerde ”şampi..” manşetleri atmak çok riskli. Önümüzde iki maç var biri lig 3.sü Düzce ile deplasmanda diğeri en yakın takipçimiz Ormanla. Kayıp yaşarsak sıkıntıya gireriz. Bu iki maçı alalım, ondan sonra konuşuruz bir üst ligi.

  Son olarak, artık nolur stad dolsun ve küfür edilmesin. Küfür edecek sahaya madde atacak takıma zarar verecek adam otursun evinde izlesin. Unutmayın ki federasyonlarla aramız iyi değil ve önümüzü kesmek için bahane arayacaklar. Ekstra dikkatli olmalıyız.

  34
 2. Bu adam çok vizyonlu ve kararlı biri. Ali ay yerine sen olsaydın keşke başkanımız. Hem efendi hem genç hem de iş bilen bir yönetici. Yönetim değişse bile bu adam basketbol şubesini yönetmeli.

  21
  2
 3. Seneye kesinlikle Tofaş Spor Salonunda oynamalıyız. Pota arkası tribün olmaması Atatürk spor salonu için büyük eksiklik. Tofaş’ı tam olarak doldurabilirsek atmosfer mükemmel olacaktır.

 4. Benim de bir hayalim var, TİMSAH ARENA yanında Basketbol takımımız için
  8-10 BİN KAPASİTELİ bir kapalı spor salonu yapılabilirse, çok güzel olur diyorum.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı