Sezer Sezgin “Geçici heves zarar verir!”

Bursada Bugün'de Pota Altı programına konuk olan Frutti Extra Bursaspor Başkanı Sezer Sezgin, "Bu sezon elde ettiğimiz tarihi başarılarda taraftarımızın rolü çok büyük" dedi.

Frutti Extra Bursaspor Başkanı Sezer Sezgin, Bursada Bugün‘de sezon finali yapan Pota Altı programında önemli açıklamalarda bulundu.

Serkan Yetişmişoğlu‘nun konuğu olan basketbol şubesinin Kurucu Başkanı olan Sezgin, tarihi bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek, “Sezon başındaki iki kulvarda da play-off hedefimizi tutturduk. Hatta Avrupa final oynayarak büyük bir başarıya imza attık” dedi.

BAŞARININ TEMELİ DENK BÜTÇE

İzleyicilerin sorularını da yanıtlayan Sezgin, başarının altında yatan temel unsurun “denk bütçe” olduğunun altını çizdi ve “Geçici bir hevese kapılıp önümüzdeki yılları yakmamalıyız” ifadesini kullandı.

GEÇİCİ HEVES ZARAR VERİR

Başkan Sezer Sezgin, yakalanan başarı hakkında şunları söyledi:

“Benim için mali başarı, sportif başarı kadar önemli…Çünkü, biz camiaya karşı sorumlu insanlarız. Bu konuda çok tedirgin olması, çok düşünmesi gereken yöneticileriz.
Geçici bir hevese kapılıp önümüzdeki yılları yakamamalıyız. Yeni sezonda, Avrupa’da hangi kupaya katılacağımıza henüz karar vermedik.
Önümüzdeki sene, büyük taraftarımızın müthiş desteğiyle birlikte işler çok farklı bir noktaya gidebilir.”

MÜTHİŞ BİR ATMOSFER OLUŞTU

Sezgin, salonda oluşan atmosferle ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu:
“Tofaş Spor Salonu’na ilk başta ısınamamıştık. Fakat bu sezon salonda müthiş bir ambiyans oluştu, taraftarımız da salona alıştı. Buradan başka bir salona gitmek olumlu sonuç vermeyebilir. Bu noktada;
En büyük teşekkürü; bizi 8 yıldır Artvin’de, Batman’da, Bologna’da yalnız bırakmayan büyük Bursaspor taraftarına etmek istiyorum.” 

BAŞARIDA DESTEĞİN ÖNEMİ BÜYÜK

“Bu güzel destek olmasaydı, belki bugün konuştuğumuz, 3 yıldır Süper Lig‘de oynayan,  Avrupa‘daki 2. sezonunda EuroCup finali oynama başarısını gösteren bir basketbol takımımız olmayacaktı.
Nitekim, oyuncularımız da taraftarımızın tribün şovlarına hayran kaldıklarını söylediler.”

Başkan Sezgin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki sene belki bu sene kadar başarılı olamayabiliriz de… Ancak taraftarımız şundan emin olsun ki, isim sponsorumuz Uludağ İçecek ile birlikte elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.
Biz vaat vermeyi değil, yeni başarılara ulaşabilmek için sürekli çalışmayı tercih ediyoruz. Ayrıca, kimseye bu sezon için EuroCup finali sözü vermemiştik. Ama, biz yönetim olarak çok çalıştık.
Sahada da Antrenör Duşan Alimpijeviç ve oyuncuları da, Avrupa‘da kimsenin beklemediği final başarısı geldi.
Henüz Eurolig‘den bir davet gelmedi.

Önümüzdeki sezon EuroLig’de oynasak da olur, oynamasak da olur. Zaten, Eurolig’den davet gelirse, buna Bursa kentinin tüm katmanlarının karar vermesi gerektiğini daha önce açıklamıştık.”

İSTİKRAR ÇOK ÖNEMLİ

“Hedefimiz; sadece önümüzdeki sezon değil, yıllar süren başarılı ve istikrarlı bir organizasyon oluşturmak…  Ben, Allah ömür verirse, 70-80 yaşında salona geldiğimde alkışlanmak istiyorum.”

ALTYAPI İÇİN ÖNEMLİHAMLE

Altyapıyla ilgili soruya Sezgin, “Altyapı konusunda önemli bir hamlemiz olacak. Türkiye genelinde altyapı taraması yapmayı planlıyoruz. Bu arada basketbol okulumuza büyük bir talep var. Adeta başvuru patlaması yaşıyoruz. Bu da bizi çok sevindiriyor” diye cevap verdi.

BASKETBOL STORE İÇİN…

Program yapımcısı Serkan Yetişmişoğlu‘nun yeni sezonda maçlar dışında da şehirde “Bursaspor Basketbol Store” açılmasıyla ilgili sorusuna Başkan Sezgin, şu cevabı verdi:

“Bazı şeyleri yaparken, bazı şeyler eksik kalmış olabilir. Bunlardan biri de forma satışı için bir store ayarlayamadık.  Ama güzel şeyler de yaptık. Mesela iftara denk gelen maçlarda 6 bin kişiye sıcak yemek verdik. Hep beraber yavaş yavaş gelişeceğiz, eksiklerimizi tamamlayacağız.”

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sezgin kardeşim seni,yönetici arkadaşlarını,sponsor firmamızı,teknik ekip ve oyuncularımızı canı gönülden tebrik ediyorum.

  Sözleriniz de başarlarınız kadar ehemmiyetli ve muteber sözler,değerler ve ders alınacak hareketinizdir.

  Sakın sakın gaza,pohpohlamaya kanarak yanlış yapmayın.

  ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.
  Altyapı için ise doğru plan ve programalrla çok yakın zaman içinde en önemli gücede kavuşacağnız kanatindeyim.
  Zira basket oyuncusu futbolculardan daha yere sağlam basanlardan oluşuyor.

  29
  1
 2. Bilinçli akılın altı dolu sözlerle çok güzel anlatmışsın Frutti Extra Bursaspor un başarısını tebrikler başkanım eminim bu sene içerdeki maçların çoğunu SOLD-OUT yapacaksınız.
  EuroCup – EuroLig için değil bize yaşattığınız mutluluk için salondayız

  16
  1. @emrah yorumuna yanıt olarak

   Emrah, SOLD OUT ne oluyo abicim? Cahilliğime ver. Kuran çarpsın bilmiyom. Satış dışı falan demek mi acaba falan diye düşündüm, ama konuyla alakası yok. Bu arada Beyler, Sezer Sezgin abimiz’in Orhangazi yol üzerindeki entegre et ve steak house restoranı Sezgin Izgara bünyesinde bir de Mac Donalds gibi, Sez Burger diye bi hamburgerci açmış. Geçen gün uğradım, kuran nimet çarpsın çok iyi. Hamburgerin içine ızgarada karamelize edilmiş soğan falan koymuşlar. Mac Donald’a tur bindirmiş yeminle. E ne de olsa adam başkan be yaa. Para var, huzurvar amk.

 3. “Hedefimiz; sadece önümüzdeki sezon değil, yıllar süren başarılı ve istikrarlı bir organizasyon oluşturmak… Ben, Allah ömür verirse, 70-80 yaşında salona geldiğimde alkışlanmak istiyorum.”
  Vizyon bu şekilde oluşur. Hedifin belliyse önünde hiç bir engel duramaz. Kısacası ben basketbolda efsane bir yönetici olmak ve devrim yaratmayı seçtim demiş.

 4. bravo başkan.
  boşuna dememişler AKLIN YOLU BİR! diye.
  bir gün önce, başkanın bu konuştuklarının neredeyse tamamını ”Mustafa Gönden projelerini açıkladı!” başlıklı haberde ben de yazmıştım.
  tüm bunlar tabi ki tesadüf değil.
  çünkü doğru tektir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu