Sezer Sezgin “Bir yanımız eksik ve keyifsiz!”

Bursaspor Basketbol Kulübü Başkanı Sezer Sezgin'in kaleme aldığı bir açıklama kulübün resmi sosyal medya hesaplarından yayımlandı.

Büyük Bursaspor Camiasına;

Bu uzun ve zorlu yolda bildiğiniz üzere alt liglerde de zorlandı dönemler oldu.

Çok zorlandığımız hatta kapanmasına kadar gidebilecek süreçler de yaşandı. Ancak hiçbir zaman vazgeçmedik. Yani bildiğiniz hiçbir zaman mücadeleyi bırakmadık. Her zaman savaşmaya devam ettik. Hem de daha büyük bir hırs ve inançla. Bu senelerdir yolculuğun sonunda taraftarımızın büyük desteği sayesinde hak ettiğimiz yere geldik. Bırakmadan ve yılmadan.

Ligin düşük bütçeli takımlarından biri olarak bütçe disiplini güderek, rakip yıldırıcı gücümüz olan taraftar gücünden ve bundan gelecek olan gelir ve diğer gelir kalemlerimizden de mahrum kalarak pandeminin zor koşulları içinde sezona başladık. Kabul etmem gerekir ki alt liglerdeki en büyük hayalimiz olan Avrupa‘ya gitmek ve orada Bursaspor bayrağını dalgalandırmak hayali bize çok büyük bir yük ve yorgunluk dile getirdi. Bu Avrupa hayalini sizleri üzmek için değil hayalimizi dağıtmak için bir adım olarak düşünmüştük. Ancak Avrupa maçları ile üst üste gelen ortaya çıkan maçlar mali disiplinden vazgeçmemek için genişletemediğimiz dar rotasyonumuzla birleşince bizleri oldukça olumsuz etkiledi. Oyuncularımızın üst üste gelen maç yorgunluklarının yanı sıra sıra aynı zamanda şu zamana kadar ki maçlarımıza farklı oyuncularımızın virüs nedeniyle karantinada olmalarından 8 kişilik kadrolarla çıkmak zorunda da kaldık. Ancak tüm buları öğreniyor ve saklıyoruz. Yine de bu durumların hiçbirini içinde buluşumuz mevcut durumumuz için bahane olarak kabul etmemiz mümkün değil.

Bursaspor Basketbol‘un en tepeye çıkması için yıllardır yılmadan ve bırakmadan savaş vermiş Bursaspor Basketbol Kulübü Başkanı olarak alnım ak ve başım dik bir şekilde üstleniyorum. Biliyor ve inanıyoruz ki büyük bir yalnızlık yaşadığımız bu zor zamanları da bu armaya gönül vermiş taraftarlarımızın desteği ile atlatacağız. Buna olan inancımız tamdır. Şimdi mücadeleyi bırakmama zamanı! Bilinmesini isteriz ki genel beklentinin sevdiğim Bursaspor Basketbol‘un ilk 5 senelik hedefi; sportif sahada kalıcı olup, pla-yoff için mücadele ederken idari olarak örgütlenme güçlendirecek ve finanse edildiğinde bir organizasyon için finansal disiplinden taviz vermemektir. Hedeflerle ve beklentilerin birbiri ile olan bu uyumu daha sağlıklı bir şekilde ilerlememizi ilerletme. Bu ayakları yere basan ve hedeflerden kopmadan şu anda yaşadığımız bu gün gelecek adına büyük dersler içerdiği bir gerçektir. İçinde buluşumuz ligin yeni takımlarından biri olarak bu dersleri alıyoruz. Bu zor zamanların üstesinden gelebilecek irade, kararlılık ve azme sahibiz. Çekirge‘de başlayıp Basketbol Süper Ligi‘ne ve Avrupa‘ya kopuş bu yolda şartlar ne olursa olsun belirlediğimiz hedeflere adım adım ulaşacağız.

İlk yarı boyunca yüzlerimizi güldüren amiral gemimiz olan futbol takımımızla gurur duyuyor ve yıl sonunda hak ettiğimiz yere döneceğimize tüm kalbimizle biliyoruz. Sizler olmadan bir yanımız eksik ve keyifsiz. Bunu bilmenizi çok isteriz.

Sezer Sezgin Bursaspor Basketbol Kulübü Başkanı

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İNŞALLAH sayın başkan. . Sağlam adımlarla ilerleyin. . Basketbol takımının borcu yok. Tek eksiğiniz BURSASPOR taraftarı . En yakın zamanda kavuşuruz. Başarılı olmanızı istiyoruz. İNŞALLAH başarılı olursunuz. ..

  26
  4
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Kongreye gelip basketbol şubesinin kendisine devredilmesi isteyen bunun için konuşma yapan, oylama yaptıran yetkiyi alıp bu takıma adam akıllı 3 tane adam alamayan, nerede emekliliği gelmiş, yerlileri vasat kere vasat yabancıları dolduran kişiden ses yokmuuuuuuuu…

   8
   2
 2. Dayı sen ne anlatıyon masal mı? Bizden daha düşük bütçeliler bizim üstümüzde. Sen 75 yaşındaki ender ve oğuzla adı sapı duyulmamış yeteneksiz Amerikalılarla ne başarısı bekliyorsun

  5
  7
 3. Başarı tabi sıralama olarak gözükebilir bazen gerçektir de ama sizlerin yaptıkları başarının üstünde. Bu yüzden sizlere teşekkür ediyorum. Emeklerinize sağlık

  5
  4
 4. Ne kadar boşta adam var doldurdunuz tbf nin iş bulamayanları sana gönderdiği bir takım oldun haberin yok sanırım:)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu