Seyircisiz maç beni çıldırtıyor!..

Özel hayatında çok neşeli ve sakin bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Kirita, “Bursaspor formasını giyince bambaşka bir insan oluyorum. Başarı için kalbimle savaşıyorum” dedi.

 

Bursaspor’a verilen cezalardan dert yanan Kirita, “Taraftarımız için oynuyorum” dedi ve ekledi:

 

Özel hayatında çok neşeli ve sakin bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Kirita, “Bursaspor formasını giyince bambaşka bir insan oluyorum. Başarı için kalbimle savaşıyorum” dedi.

 

Seyircisiz 4 maç için çok üzüldüğünü belirten Rumen futbolcu, “Ben taraftarımızı mutlu etmek için oynuyorum. İlk 4 maçımızın seyircisiz olacağını düşünmek bile beni çıldırtıyor” diye konuştu.

 

Yeşil beyazlı taraftarların sevgilisi Stelian Kirita, yeni sezon için sabırsızlanıyor. Bursaspor’un kendisinin evi, yeşil beyazlı taraftarları mutlu edebilmenin de kendisi için yaşam biçimi olduğunu belirten Rumen futbolcu, Bursa’da geçirdiği 4 yılın nasıl geçtiğini anlamadığını söyledi. Bursa’da nice güzel yıllar daha geçirmek istediğini vurgulayan Kirita, “Ben artık sizden biriyim” diyor.

 

Yürekten oynarım

“Dışarıda neşeli ve esprili bir yapın var. Saha içinde ise tam tersi. Bunun sebebi nedir?” sorusuna son derece ciddi bir yüz ifadesiyle cevap veren deneyimli futbolcu, “Üzerime Bursaspor formasını giyince bambaşka bir insan oluyorum, hırçınlaşıyorum. Taraftarımızı mutlu edebilmek için ne gerekiyorsa yapıyorum. Bazen kötü oynuyorum, ama mücadele ediyorum. Taraftar için kalbimle savaşıyorum” diye konuştu.  

Yenilere sıcak davranıyoruz

Bursaspor’un Avusturya kampını değerlendiren Rumen futbolcu, “Kamp hep böyle zordur. Çok yoruluyoruz. Yeni gelen futbolcular var. Kampların en önemli özelliği, uyum sürecini hızlandırması. 2 hazırlık maçını da kaybettik. Hazırlık maçı da olsa kaybettiğimiz için üzgünüz. Kazanmak önemliydi, ama asıl mesele, yeni gelen oyuncuların takıma hızlı bir şekilde alışabilmeleri. Bunun için biz de yenilere çok sıcak davranıyoruz” dedi.  

Cezalara çok üzüldük

Geçen sezondan kalan cezaların kendisini çok üzdüğünü vurgulayan Kirita, “Seyircisiz 4 maç oynayacak olmamız bizi çok kötü oldu. Bu 4 maçın seyircisiz oynanacağını düşünmek bile beni çıldırtıyor. Çünkü taraftarımızın şovlarını özlüyorum” şeklinde konuştu.

 

Bu sene de zirveye

Şampiyonluk ve üçüncülüğün ardından yeni sezonda yine üst sıralar için mücadele edeceklerinin altını çizen Rumen futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü: “2 senedir çok iyi gidiyoruz. Ertuğrul Sağlam’la iyi takım olduk. Bu sene de inşallah aynı şekilde olacak. Emin olun, güzel bir takım olacağız bu yıl da… Taraftarımız bize her zaman olduğu gibi güvenip destek versin yeter. Biz sahada gereken mücadeleyi vereceğiz.” Savaşmayanı sevmem!

Rumen ön libero, “Sahada savaşmayan oyuncuyu sevmem. N’Diaye savaşçıysa onu da severim” diyerek, aynı mevkide oynayan arkadaşına mesaj gönderdi.

 

Takıma kaliteli futbolcuların katıldığını ifade eden Kirita, “İyi mücadele eden oyuncunun başımın üzerinde yeri var” dedi. Yeni oyuncuların takıma katkı koyacağına inandığının altını çizen Rumen ön libero, “N’Diaye benim mevkiimde oynuyor. Benim kadar savaşçıysa onu severim. Açık açık söyleyeyim, ben sahada savaşmayanı sevmem. Bu durum, bütün futbolcular için geçerli. Bursaspor için mücadele edenin başımın üzerinde yeri var” diyerek yeşil beyazlı formanın kendisi için ne kadar değerli olduğu bir kez daha gözler önüne serdi.

 

Üçlü çektirmeye devam

Taraftarın tribün şovlarını çok özlediğini söyleyen sempatik futbolcu, “Seyircimize yine üçlü çektireceğim için çok mutluyum” diyor.

 

Yaz döneminde Dinamo Bükreş’ten teklif aldığını dile getiren Kirita, ancak yeşil beyazlı kulüpte kaldığı için sevinçli olduğunu söyledi. Ertuğrul Sağlam’ın bu sezon kendisinden beklentilerinin büyük olduğunu vurgulayan gladyatör, “Burada kalmak benim için büyük mutluluk. Taraftarımıza 3’lü çektirmeye devam edeceğim için çok mutluyum. Taraftarımızla buluşacağımız maçı iple çekiyorum” ifadelerini kullandı.

Haber kaynağı : Bursa Gerçek

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu