Seslenişimizdir!..

Bursaspor Gaziantepspor maçı ile birlikte 6 haftalık (Gaziantepspor, Sivasspor(D), Fenerbahçe, Trabzonspor(D), Kasımpaşa, Beşiktaş(D)) kritik bir döneme girmek üzereyken bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Amacımız Bursaspor’un önündeki bu 6 maçın ne kadar zorlu geçeceğini sizlere sunup gözünüzü korkutmak değil, Bursaspor’un bu kritik maratondan minimum puan kaybıyla ayrılması halinde zirve yarışının en kuvvetli adayı olacağını ve hayal gibi hatırlanan o senenin tekrardan geleceğini sizlere göstermektir.

Bu zorlu yoldaki ilk viraj olan Gaziantepspor maçında bizlerin etkisi tartışmasız çok büyük olacaktır. Şampiyon takımı tutmak yerine, tuttuğu takımı şampiyon yapmış Bursaspor taraftarının son günlerde çeşitli sebeplerle de olsa takımını yalnız veya eksik bırakması büyük Bursaspor taraftarına yakışmamaktadır. Kişilere veya belli başlı gruplara olan kırgınlıkların artık Armaya zarar verdiğini herkes görmelidir.

Sizlere soruyoruz; Bu takımın en zor günlerinde yanında durmuş, onca derdine göğüs germiş insanlar, bugün bazı nedenlerden ötürü yıllardır sürdürdüğünüz kavganıza küserek kolay yolu seçmiş olmuyor musunuz?

Şampiyonlukta gözyaşlarını tutamayıp sevinmek bir yana dursun dakikalarca ağlayanlar, İkinci şampiyonluğu tıpkı ilki gibi hayal olarak mı görüyorsunuz?

 

Armanın peşinden kilometrelerce yol gitmiş sizler, bugün sizlere karşı yapılmış hangi yanlışlığı veya size karşı gösterilen hangi art niyeti bahane edip Atatürk Stadyumuna gelmiyorsunuz?

Kalplerinizin en güzel köşesindeki Bursaspor sevdası, maç Bursa da sen niye evdesin sorularını duyduğunuzda içinizi acıtmıyor mu?

Çocuğunuzdan ayırmadığınız Bursaspor aşkınızı, kendinizi geçtik çocuklarınızdan mahrum etmeye içiniz el veriyor mu? Maç günü Setbaşı’ndan Altıparmağa yürümeyi, pasajda bir şeyler içip köftecilerden köfte yemeyi, eski dostlarla selamlaşıp sohbet etmeyi, kale arkasından aynı eski günlerdeki gibi tüm şehri inletmeyi özlemediniz mi? Bizler bu soruları sorarken cevapları cumartesi akşamı stadyumda alacağımızı biliyoruz. Bizler Bursaspor aşkının, Arma sevdasının sizler için ne kadar önemli olduğunu ve sizlerin yıllardır sürdürdüğünüz bu onurlu kavganız uğruna her şeyi göze alabileceğinizi biliyoruz. Bizler bu şehirde yaşayan gencinden yaşlısına herkesin tam anlamıyla delikanlı olduğunu ve delikanlı insanların sevgisine, kavgasına sahip çıkacağını biliyoruz.

 

Son olarak bizler tıpkı eski günlerdeki gibi hoca, topçu, yönetim sevdalısı değil Bursaspor sevdalısı olan sizleri cumartesi akşamı aşkına sahip çıkmaya davet ediyoruz. Sadece hatırlatıyoruz; Atatürk Stadı boş bir stad değildir. Şampiyonluk görmüştür ve inanıyoruz ki bu sene bir daha görecektir. Harcı bile başkadır. O harcın içinde maneviyat vardır. Öyle dozerler yıkamaz kolayca onu. Nem çürütemez. Ama 15 günde bir görmezse sizi onun için asıl yıkım o zamandır.

 

Sahada Bursaspor’un oynayıp golleri Teksas’ın atması, Bursaspor’un Gaziantepspor maçıyla çıkışa geçip ikinci şampiyonluğa yürümesi dileğiyle…

Saygılar, Sevgiler.

 

Bursasporluyuz.net 

 

#cumartesistadyumabursa

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu