Serkan Erdoğan “İlk hedefimiz Türkiye Kupası”

Frutti Extra Bursaspor Beş antrenörü Serkan Erdoğan, poster çekimi öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, “Süper Ligin yeni takım ve kısıtlı bütçeye sahip iki takımdan biriyiz” dedi.

Frutti Extra Basketbol Başantrenörü Serkan Erdoğan  “Şu bir gerçek ki oyuncularımız çok iyi çalıştı. Çok emek verdiler.  Kendilerini geliştirmek için çaba sarf ediyorlar. Daha yolun çok başındayız. Bizim takım olarak birinci hedefimiz ligin ilk yarısında 8 galibiyete ulaşabilmektir. Bunu yaparsak Türkiye Kupası’na katılma hakkı elde edeceğiz. Hesaplamalara göre bu böyle ama aksilikler olabilir. 8 galibiyetle gidemeyebilirsin ama çok büyük bir ihtimalle Türkiye Kupası’na katılacağız. Yakın plandaki bu hedefimize ulaşabilirsek bu kulüp tarihinde de bir ilk olacak. Bunun için de 6 maçın 3’ünü mutlaka kazanmamız lazım. Şu ana kadar performansımızdan çok memnunum. Kimsenin bize şans tanımadığı, düşmenin en büyük adayı olduğumuz bir ligde 7’inci sıradayız. 5 tane galibiyet aldık. Kulüp taraftarlarının ve herkesin gurur duyacağı bir tablodur” dedi.

UMUT SATMAYACAĞIZ
“Arzularımız hedeflerimiz çok yüksek ama bir de realite var” diyen Erdoğan, “Ben insanlara umut satmak istemiyorum. Bu mücadelemizi sürdürürsek  ilk 10 içinde yer alabiliriz. İşimiz kolay değil ama her şey yolunda giderse ilk 10’da ligi tamamlarız. Evimizde oynadığımız maçlarda taraftarlar salonu doldurdu. Bize güzel destekler oluyorlar.  Onlara bu desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu haftaki rakibimiz Gaziantep‘te 7 yabancı oyuncu var. Tabii ki bunların 5 tanesi oynayacak ama maddi anlamda çok kuvvetli bir ekip. Çok iyi bir antrenörleri var. Ligi geçen yıl 5’inci sırada tamamladı. Fazla oyuncu da geçen yıla göre değiştirmediler. Çok zor bir maç bizi bekliyor ama bugünden itibaren çok sıkı bir şekilde hazırlanacağız” şeklinde konuştu.

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu